مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری - آسان طب

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سیگاری بودن بزرگترین علت قابل پیشگیری مرگ و میر در ایالات متحده ی آمریکاست . هر سال حدود 140000 نفر از زنان سیگاری آمریکایی به علت بیماری های مرتبط با دخانیات جان خود را از دست می دهند . سرطان ریه شناخته ترین پیامد سیگار کشیدن است . همانطور که قبلا گفتیم ، هر سال حدود 46000 زن آمریکایی و 5500 زن کانادایی در اثر سرطان ریه می میرند . به دلایلی که هنوز مشخص نیست ، سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان ریه را در زنان بیشتر از مردان افزایش می دهد .

آشنایی با مشکلات زنان سیگاری

به گزارش مجله پزشکی آسان طب ، زنان سیگاری بیشتر از زنان غیر سیگاری ، به علت آمفیزمی و دیگر بیماری های ریوی ، قلبی و سکته مغزی ، می میرند . همچنین مصرف دخانیات در زنان سیگاری باعث افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم ، نازایی ، سقط جنین ، زایمان و یائسگی زودرس می شود . علاوه بر آن ، نوزادان زنان سیگاری در مقایسه با نوزادان زنان غیر سیگاری وزن کمتری دارند . زنان مسنی که سیگار می کشند ، احتمال ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهند . پس متوجه می شوید که چرا می گویند ، شرکت های سیگار سازی تنها تاجرانی هستند ک همشتری های خوب خود را می کشند .

بسیاری از زنان غیر سیگاری ، از سیگار کشیدن شوهران خود عذاب می کشند . مثلا ، زنانی که شوهران سیگاری دارند خیلی بیشتر از زنانی که شوهران غیر سیگاری دارند با خطر ابتلا به سرطان ریه و بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کنند .

در امریکا و کانادا ، حدود یک چهارم مردان و یک چهارم زنان سیگاری هستند . قومیت اثری عمده دارد . مثلا 33 درصد زنان سرخپوست ، 25 درصد زنان سیاه پوست ، و 15 درصد زنان آمریکای لاتینی ، و فقط 8 درصد زنان آسیایی زردپوست سیگار می کشند .

با وجود خطرات ناشی از مصرف دخانیات ، چرا زنان جوان سیگار می کشند ؟ بعضی دختران نوجوان می گویند که می خواهند وزن خود را کنترل کنند و لاغر بمانند . جالب اینجاست که تنها 14 دصرد دختران نوجوان سیاه پوست در اواخر دبیرستان سیگار می کشند. شاید علت این باشد که زنان سیاه پوست کمتر از زنان سفید پوستان ، نسبت به لاغر بودن و لاغر ماندن اشتغال ذهنی دارند .

تبلیغ سیگار به مرگ صدها هزار زن کمک می کند ، زیرا چنین القا شده است که زنان با سیگار بر لب ، خوش تیپ تر و جذاب تر به نظر می آیند . تبلیغ محصولات مختلف خدمات مختلف و انواع و اقسام تبلیغات بزرگ و کوچک دیگر ، نوعی دروغ گویی یا حداقل بزرگ نمایی دارند . در بین این تبلیغات ، درغگوتر و کشنده تر از همه ، تبلیغ سیگار است .

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

زنان سیگاری نسبت به زنان غیر سیگاری بیشتر عصبی می شوند و فکر میکنند داروی درمانشان سیگار است.

زنان سیگاری افسرده ترند.

زنان سیگاری بد حامله می شوند و نوزادشان به خاطر دود سیگار اسیب می بینید.

زنان سیگاری نسبت به سایر زن ها ریه های خراب تری دارند  و اکثرا عمرشان هم کمتر است.

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان