الگوی اشتغال معلولین زن ( زنان معلول ) - آسان طب

الگوی اشتغال معلولین زن ( زنان معلول )

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

از همان نوجوانی ، معلولین زن ، در آماده شدن برای کاریابی و اشتغال ، با موانعی روبرو می شوند . مثلا ، بسیاری از زنان به یاد می آورند که در کودکی با آنها رفتاری تبعیض آمیز شده است . نمونه ی آن ، ماریا ، 15 ساله است که می گوید : « برادر من و همان مشکل شنوایی را دارد که من دارم . او همیشه به انجام دادن ورزش ، درس خواندن و حرف یاد گرفتن تشویق شده است ، اما مرا در خانه نگه داشته اند و از من مراقبت کرده اند .» والدین در مورد دختران خود بیشتر احساس مسئولیت و محافظت می کنند . اگر دختر آنها معلول باشد ، این محافظت بیشتر از حالت عادی خواهد بود . زنان معلول ( معلولین زن ) ، به هنگام تحصیل با موانع متعددی رو به رو می شوند . مثلا در دانشگاه پیدا کردن مترجمانی که زبان اشاره بلد باشند دشوار است ، اسانسور مخصوص ویلچر وجود ندارد و دیگر خدمات پشتیبانی نیز معمولا در دسترس نیست . این موانع باعث می شوند که زنان معلول ادامه تحصیل ندهند . در این بخش درباره اشتغال معلولین زن اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

الگوی اشتغال معلولین زن ( زنان معلول )
الگوی اشتغال معلولین زن ( زنان معلول )

اطلاعات درباره اشتغال معلولین زن

در حال حاضر 28 درصد معلولین زن آمریکا شاغل هستند . این آمار برای مردان معلول 32 درصد است . به عبارت دیگر ، نرخ اشتغال برای این گروه تقریبا یکسان است . با این حال میبینید که ، هم مردان و هم زنان معلول ، در مقایسه با افراد سالم ، کمتر اشتغال دارند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب ، معلولیت و جنسیت ، به شیوه های منحصر به فرد ، ترکیب می شوند تا در محیط شغلی ، برای زنان معلول موانعی ایجاد کنند . مثلا به داستان زنی توجه کنید که به علت معلولیت ، نمی تواند از دستان خود استفاده کند . او می گوید : «پروژه ای وجود داشت که خیلی دوست داشتم در آن شرکت کنم .. اما مدیرمان تنها چند نفر از همکاران مرد را برای این کار انتخاب کرده بود . وقتی به او گفتم که می خواهم در آن حضور داشته باشم ، چنین پاسخ داد : « چون نمی توانم یادداشت بردارم ممکن است باعث ناراحتی دیگران شوم .» به او گفتم که یادداشت برداشتن تنها کار یکی از اعضای گروه است و دیگران لزومی به انجام دادن این کار ندارند . بنابراین ، منشی گری فقط بر عهده ی یک نفر خواهد بود . مدیر بخش انگار که تازه متوجه شده باشد گفت : من فکر می کردم که سایر اعضای گروه (مردان) انتظار دارند که شما این کار را انجام دهید . چون من زن هستم آنها خود به خود فکر کرده بودند که مثل همیشه باید نقش منشی گری را یک زن بر عهده بگیرد .

الگوی اشتغال معلولین زن
الگوی اشتغال معلولین زن

یکی دیگر از مشکلات معلولین زن ، مشکلات اقتصادی است . زنان معلول ، به طور متوسط ، نصف مردان معلول حقوق می گیرند . همچنین حقوق و مزایای بازنشستگی انها بسیار اندک است . معلولیت معمولا باعث می شود که برخورد متفاوت جامعه با زنان و مردان بیشتر شود . در مورد حقوق و مزایا ، معلولیت باعث می شود که فاصله ی حقوقی (در آمد) آنها نیز بیشتر شود .

منبع:

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان