اصولی برای بهداشت پا و سلامت پاها

پا هم عضو حساسی است تا جائیکه در بعضی از مکاتب پزشکی توانسته اند نقاطی را در کف پا مشخص می کنند که تحریک آن نقاط آثاری در اندام های دیگر بجای می گذارد . لذا پوشیدن کفش نامناسب مثلا تنگ یا دارای پنجه بسیار علاوه بر صدماتی که بر پا می زند اعصاب شخص را نیز نا آرام می سازد . در این بخش چند اصل برای رعایت بهداشت پا را به شما معرفی می کنیم.

بهداشت پا
بهداشت پا

رعایت بهداشت پا

یکی از اصول مهم برای رعایت  بهداشت پا استفاده از کفش مناسب است . کفش مناسب کفشی است که پنجه آن باریک ، پاشنه ان بلند ، کف آن کاملا صاف ، تنگ ، گشاد ، آزاردهنده و جنس آن سخت نباشد ، بلکه از جنس نرم و متناسب با اندازه ی پا و در ناحیه گودی کف پا دارای خمیدگی هماهنگ با قوس آن باشد .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
لکه قهوه ای یونجه و ویژگیها

از آنجا که در پا غدد مولد عرق به تعداد زیاد وجود دارد لذا باید در بهداشت و سلامت پا و نظافت همیشگی پاها و جوراب و حتی کفش دقت بسیار کرد و لااقل پاها و جوراب را روزی یکبار شست .

از مشکلات شایع پا می توان به میخچه پا، جوش جوش شدن پا و عرق سوختگی پا اشاره کرد . یادتان باشد درد ناخن ها می تواند نشان دهنده این باشد که ناخنتان عفونت کرده است .

به گزارش اسان طب ، اگر در اثر استفاده از کفش نامناسب در کف پا ایجاد میخچه شد ، هرگز نباید میخچه را تراشید ، بلکه باید آن را نرم نگهداشت و از مشمع مخصوص برای رفع آن استفاده نمود تا بتدریج برطرف شود .

گاهی ممکن است در اثر استفاده زیاد از دمپایی و نپوشیدن جوراب ، در پاشنه پا ترک ایجاد شود ، در این مواقع باید پاشنه پا را به طور مرتب چرب کرد و همواره جوراب پوشید تا این عارضه برطرف شود .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درماتیت پلک چیست و چگونه درمان می‌شود؟
اصولی برای بهداشت پا
اصولی برای بهداشت پا

دیگر راههای حفظ بهداشت پا

بنابراین برای حفظ بهداشت پا ، دایما پاهایتان را بشویید . هر بار بعد از ورود به منزل جورابهایتان را بشویید . پاهایتان را بعد از شست و شو با آب  وصابون حتما خشک نمایید . همچنین برای پیاده روی یا حتی مهمانی کفش مناسب و اندازه بپوشید .

بهداشت پا
بهداشت پا

اصولی برای بهداشت پا وجود دارد که با رعایت ان میتوانید به سلامت پا اهمیت داره و سلامت پایتان را حفظ کنید.

مهمترین اصل شست شوی پا مخصوصا بعد از اینکه از کفش در امد است. شما باید لای  انگشتانتان را هم بشویید.

همچنین همیشه با جوراب تمیز وارد کفش شوید. چون پا قرار است ساعت ها در داخل ان کفش باشد و ممکن است پاهایتان قارچ بگیرد.

منبع :

asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا