نکاتی درباره بهداشت توالت - آسان طب

نکاتی درباره بهداشت توالت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

یکی از مباحث بسیار مهم در بهداشت توالت و  محیط دفع بهداشتی مدفوع است و اهمیت آن از این جهت است که هر گونه کم توجهی به این مساله ، فراهم ساختن خطر بالقوه و تهدید جان و سلامت افراد است . برای مبارزه و پیشگیری از انتظار بیماری های منتقله از راه مدفوع  در بهداشت و نظافت توالت ، ساده ترین کار ایجاد مستراح های بهداشتی و دفع صحیح مدفوع است . در این بخش درباره نکاتی درباره بهداشت توالت اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

بهداشت توالت چگونه رعایت می شود ؟

از آنجا که مدفوع محل تجمع بسیاری از میکروب ها و از جمله میکروب های خطرناکی مثل حصبه ، شبه حصبه ، وبا ، اسهال خونی و .. می باشد سهم مهمی در مرگ و میر و بیماری مردم در کشورهای مختلف دارد . به همین لحاظ برای جلوگیری از تماس مدفوع با انسان ، غذا و آب باید تدابیر لازم را بکار گرفت .

به نحوی که مدفوع از طریق غذا ، آب ، مگس یا دست ها و وسایل آلوده مجددا با انسان تماس پیدا نکند .

نجس بودن مدفوع و ضرورت اجتناب از آن به طور مستقیم و غیر مستقیم از نکات بسیار مهمی است که اهل ایمان را به اندیشیدن تدابیر لازم وا داشته است .

به گزارش  اسان طب توصیه به استنجاء آب ( دقت در طهارت و زدودن آلودگی بعد از اجابت مزاج ) و به خصوص با توجه به وضعیت ساختمانی بدنی به خطر گسترش آلودگی های مدفوع نزد زنان تاکید به کمال دقت در نظافت و در عین حال خودداری از توقف طولانی در مستراح نمونه ای از دهها توصیه و سفارش بهداشتی در  مورد بهداشت توالت  است .

ویژگی های مستراح بهداشتی و بهداشت توالت

برای مبارزه و پیشگیری از انتظار بیماری های منتقله از راه مدفوع  در بهداشت و نظافت توالت ، ساده ترین کار ایجاد مستراح های بهداشتی و دفع صحیح مدفوع است . به نحوی که

1-موجب آلودگی سطح خاک نشود

2- آبهای زیر زمینی را الوده نکند

3- آب های سطحی را الوده نکند

4- از دسترس مگس ، سوسک و حیوانات دور باشد

5- حداقل 6 ماه در داخل چاه یا مخزن بماند تا مراحل تجزیه را طی نماید و میکروب های بیماری زا و تخم انگل ها در آن از بین برود پس از این مدت استفاده از آن به عنوان کود با رعایت احتیاط مانعی ندارد .

6- مستراح ساده بوده بد نما و متعفن نباشد .

حتی در شرایط اضطراری مثل بعد زلزله و حوادث طبیعی و غیر طبیعی نیز باید با بهره گیری از امکانات و به سرعت جای مناسبی را برای مستراح در نظر بگیرند و چهار نکته ی اول از شش نکته ذکر شده را مراعات نمایند اینگونه مستراح ها را با ساده ترین وسائل و با پوششی از پلاستیک یا گونی می توان به طور موقت آماده بهره برداری ساخت .انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

بهداشت توالت

بهداشت توالت در سلامت ما تاثیر بسزایی دارد. عفونت های مختلف در توالت از طریق ناحیه تناسلی و دستها میتواند وارد بدن ما شده و بیماری های شدیدی را به وجود اورد. شاید اولین بیماری که در مورد رعایت نکردن بهداشت توالت به ذهن میخورد عفونت ادرار باشد.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان