منابع غذایی برای افزایش آهن بدن - آسان طب
خانه » اخبار پزشکی » منابع غذایی برای افزایش آهن بدن

منابع غذایی برای افزایش آهن بدن

آهن بدن حدودا یک درصد مواد معدنی بدن انسان را تشکیل می دهد و کل مقدار آهن بدن یک انسان متوسط و سالم فقط حدود 4 گرم است ، که نیمی از آن گلبولهای قرمز خون به نام هموگلوبین بوده و اکسیژن را از ریتین به بافت های بدن انتقال می دهد .

افزایش آهن بدن

سلول های قرمز خون زندگی تقریبا چهار ماهه ای داشته و تخمین زده شده که هر ثانیه تقریبا ده میلیون از این سلول ها از جریان خون خارج می گردند . اگر آهنی که در این سلول ها موجود است از بدن انسان خارج شود جانشینی آن از طریق مصرف غذا بسیار دشوار خواهد بود . خوشبختانه بیشتر آهن بدن ( فرسوده ها ) موجود در گلبول قرمز از آن خارج می گردد و در ساختن پلاکت های خون در مغز استخوان به کار برده می شود و بدین ترتیب آهن موجود در هموگلوبین به طور مداوم مورد مصرف قرار می گیرد .

قسمت کوچکی از آهن بدن در میوگلوبین یا پروتئین عضلات وجود دارد ، بعضی از آنزیم های سلول مانند سیتوکروم ها نیز دارای آهن هستند . بقیه آهن بدن ، در کبد و مغز استخوان به صورت آهن پیوسته با پروتئین به نام فریتین و همو سیدرین ذخیره می شوند . این ذخیره ها در مردان حدود یک گرم و در زنان نیمی از تین مقدار است . آهن بدن موجود فقط می تواند آهسته آزاد شود وبنابراین در کمبودهای ناگهانی به کار برده نمی شود . آهن بدن ذخیره شده در شش ماه اول زندگی کودکان از اهمیت ویژه برخوردار است زیرا فقط مقدار کمی آهن در شیر مادر موجود می باشد .منابع غذایی برای افزایش آهن بدن   چیست ؟

منابع غذایی برای افزایش آهن بدن

اصلی ترین منابع غذایی برای افزایش  آهن بدن ، شیر ، نان و دیگر فرآورده های غله ای است . سیب زمینی و سبزی ها نیز از منابع تامین آهن بدن هستند . در بعضی از نقاط ، آب نیز می تواند تا حد کمی آهن تامین نماید . اما حتی غنی ترین منابع تامین آهن دارای مقدار آهن کمی از این ماده هستند . جگر بره ، یکی از غنی ترین منابع تامین آهن بدن است و دارای فقط یک در ده هزار آهن می باشد . در جیره ی متوسط غذایی انگلیسی ها نان و دیگر فرآورده های غلات 40 درصد آهن مورد نیاز را تامین می نمایند .

به گزارش اسان طب  گوشت و سبزی ها هر کدام 20 درصد و تخم مرغ 5 درصد آهن از موادی است که احتمال کمبود آن در غذاها بسیار است و به همین علت نیز در انگلستان به آرد نان اضافه می گردد ، البته به غیر از نان تمام گندم ، به طوری که آهن آرد نان های انگلیس به 1/65 میلی گرم در هر یکصد گرم آرد باشد متاسفانه آزمایش ها نشان می دهد که بیشتر آهن اضافه شده به نان انگلیسیان از بدن گذشته و دفع می گردد .

افزایش آهن بدن

شیر نان سیب زمینی و … همگی برای افزایش آهن بدن مفید هستند. همچنین شما میتوانید از قرص آهن استفاده کنید.

اسفناج هم برای این مورد توصیه می شود. شما میتوانید ان را بپزید و طعم دار کنید و سپس میل کنید. این اسفناج همچنین باعث لاغری خواهد شد.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

غذاهایی برای سلامت استخوان و مفاصل

غذاهایی برای سلامت استخوان و مفاصل

سلامت استخوان و مفاصل مساله بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. علاوه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code