علل آلودگی هوا و راههای مقابله - آسان طب

علل آلودگی هوا و راههای مقابله

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آلودگی هوا به دلایل مختلفی اتفاق می افتد . در کنار بعضی معدن ها و آتشفشانها ، بخارات مواد شیمیایی هوا را آلوده می کند  ،گرد و غبار و ذرات جدا شده از درخت ها و گیاهان نیز عامل نوعی آلودگی هوا است اما مهمترین دلیل آلودگی هوا مواد ایجاد شده از سوخت مواد نفتی ، زغال سنگ ، چوب و امثال آنها است . بخصوص هنگامی که این مواد به نحو درست نسوزند و تولید دود کنند .

علل آلودگی هوا

امروزه اتومبیل ها مهمترین عامل آلودگی هوا  در شهرها می باشند . بخاری ها ، آب گرم کن ها و مانند اینها نیز سهم مهمی در آلودگی هوا دارند – سوخت های صنعتی ، بخارات و ذرات مواد شیمیایی و ذرات بسیار کوچکی که از برخی کارخانجات صنعتی در هوا پراکنده می شود نیز از عوامل مهم دیگر آلودگی هوا هستند .

آلودگی هوا به مواد رادیو اکتیو به هنگام استفاده از توری چراغ توری یا زنبوری نیز اتفاق می افتد ، لازم است توجه داشته باشیم که از سوخت ناقص مواد سوختنی (از جمله در وسایل گرمازای بدون دودکش ) علاوه بر مواد مضری که تولید می شود ، مقدار گاز منواکسید کربن co نیز در هوا پخش می شود این گاز خطرات جدی برای تنفس سلول ها دارد . به گزارش آسان طب این گاز از تولیدات زیان بخش سیگار نیز هست و زیان آن تنها متوجه کسانی که سیگار می کشند نمی شود بلکه به سلامت انسان های فراوان دیگری ارتباط دارد که دانش امروز ما بدون هیچگونه ابهام و با قاطعیت زیان بخشی جدی این بلای دست ساخته بشر را تایید می کند و طبعا یک انسان معتقد به حقوق انسان ها نمی تواند صرف نظر از اضرار به نفس که مذموم و ممنوع است اضرار به دیگران را که قطعا قابل دفاع نیست نادیده بگیرد و با کشیدن سیگار به سلامت مردم لطمه بزند .

برای جلوگیری از آلودگی هوا چه باید کرد :

اساسی اقداماتی که باید انجام شود ، شناختن علل آلودگی هوا  است ، بعد با همکاری عمومی ، باید با توجه به امکانات نسبت به رفع آن علل اقدام کرد . در میان اقداماتی که باید انجام شود چند مورد را ذکر می کنیم :

1-برنامه درست در شهر سازی و ساختن مجموعه های مسکونی

2- انتقال کارخانجات آلوده کننده هوا به نقاط دور و استفاده از فیلترها (صافی ها) ی مخصوص برای کاهش آلودگی

3- ایجاد فضای سبز از طریق درختکاری فراوان

4- استفاده از سوخت های مناسب برای مصارف خانگی و صنعتی

5- مبارزه قانونی با عوامل آلوده کننده

 

علل آلودگی هوا

آلودگی هوا مساله مهمی است که باید به ان توجه شود. این الودگی سلامت همه انسان ها و موجودات زنده را به خطر انداخته است. دود سیگار ، دود ماشین ، دود کارخانه ها و ... همه و مهمه موجب آلودگی هوا می شود. این آلودگی ها از طریق تنفس وارد زیه شده و بیماری های جدی را برای ما به ارمغان می اورد.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان