علائم بیماری راش با جوش های ریز - آسان طب

علائم بیماری راش با جوش های ریز

تغييرات بافت پوست (ناهمواري،برآمدگي، كشيدگي، پف كردن، براقي) ، رنگ (پريدگي، قرمزي، كبودي) و احساس پوست (گرما، سوزش، خارش، درد) ممكن است نشانه هاي ناراحتي اي موسوم به بیماری راش (rash) باشد كه با بروز جوش هاي ريز و گرگرفتگي همراه است .

اين جوش هاي ريز در بیماری راش به طور ناگهاني و گاه در اثر عفونت (باكتريال، ويروسي، قارچي، انگلي) بروز مي كنند يا به شكل واكنش (آلرژيك) نظام ايمني بدن به ماده اي درغذا يا دارو يا در اثر تماس مستقيم با ماده اي محرك به وجود مي آيد .

علائم بیماری راش

در بیماری راش وقتي سطح پوست تحريك شود يا در اثر خارش زياد صدمه ببيند، باكتري هاي موجود روي پوست وارد جراحت مي شوند و محل را عفوني مي كنند. به گزارش بخش پوست سایت اسان طب ،  زخم آن ناحيه به صورت تاول نرم آب داري در مي آيد كه مسري است و خاراندن آن ممكن است باعث پخش شدنش به ساير قسمت هاي بدن شود.به اين بيماري زرد زخم مي گويند .

نوع ديگر بیماری راش با گلودرد و قرمز و ملتهب شدن زبان و با تب و احساس زبري و دانه دانه شدن پوست همراه است و در اثر باكتري استرپتوكوك ايجاد مي شود و با آزمايش هاي لازم مي توان وجود باكتري مخصوص گلودرد را تشخيص داد . با درمان مناسب باكتري استرپتوكوك در سيستم بدن معمولا جوش هاي ريز خشك شده و پوسته پوسته و ناپديد مي شوند و ظرف مدت كوتاهي عوارض مربوط به آنها هم از بين مي رود باشد و با فشار دست فرو برود، ولي خارش نداشته باشد، ممكن است نشانه ي واكنش بدن به دارو يا عفونت جدي باكتريال باشد .

هشدار: در صورت بروز جوش هاي ريز كبود ، بدون سابقه ي افتادن، ضربه خوردن ، فورا پزشك را خبر كنيد، چون ممكن است نشانه ي شرايط وخيمي در داخل بدن باشد .

اگزما شكل تعميم يافته ي اين ناراحتي – بیماری راش –  است كه به صورت برآمدگي هاي كوچك روي نواحي حساس بدن مثل پوست پشت زانوها ، تاخوردگي بازوها و دور گردن پديدار مي شود. در مورد اگزما ، نواحي مبتلا شده خارش شديد دارند و خاراندن آنها پوست راتحريك مي كند با ادامه ي اين كار پوست كلفت مي شود و پلاك هايي تشكيل مي دهد كه پس از خوب شدن به صورت نواحي تيره روي پوست باقي مي مانند .

خارش شديد ممكن است قوه ي تمركز كودك را از بين ببرد و تغييرات رفتاري بسياري در او ايجاد كند غدد عرق باعث تنظيم دماي بدن مي شود و از آن جا كه غدد عرق نوزادان هنوز كاملا تكامل نيافته ، كارآيي كم تري دارد . غدد چربي و عرق نوزادان به راحتي مسدود مي شود و در نتيجه ، افزايش دما به سرعت باعث بروز جوش هاي ريز قرمز كم رنگي روي پوست انها مي شود .با 10 مورد از دلایل خارش پوست  اشنا شوید .

اگر سوختگي پاي بچه شديد است ، بهتر است والدين بگذارند بچه تا حد امكان چند روزي بدون پوشك به سر ببرد . اگر بچه فعال و نو پاست ممكن است كمي كثيف كاري كند ، اما پايين تنه اش خشك مي ماند و سريع تر خوب مي شود .

منبع :

asanteb.com

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *