دلیل آلودگی کشاورزی و زراعی - آسان طب

دلیل آلودگی کشاورزی و زراعی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آلودگی کشاورزی ذهن بسیاری از کشاورزان و مزرعه داران را درگیر کرده است . به وسیله حشره کش ها برای جلوگیری از هجوم حشرات ، قارچ کش ها برای جلوگیری از رشد قارچها ، و علف هرز کش ها یا تنظیم کننده های رشد برای از بین بردن انتخابی علف های هرز ، بسیاری محصولات بهبود یافته اند . معالجه ی گیاهان در حال رشد به وسیله ی مواد شیمیایی به هیچ وجه جدید نیست . حشره کش های حاوی سولفور حداقل بیش از صد سال است که استفاده شده است واسپرهای دارای ارسنیک پاریس گرین و بوردوکس میکسچر که حاوی مس می باشد نیز اولین بار بیش از صد سال پیش استفاده شده اند.

اطلاعاتی درباره آلودگی کشاورزی

مواد شیمیایی موجب آلودگی کشاورزی می شود . اما  اگر مواد شیمیایی به وسیله کشاورزان استفاده نمی شد میزان غذای قابل دسترس به طور قابل توجهی افت می کرد و قیمت آن به طور فاجعه آمیزی بالا می رفت . قحطی سیب زمینی ایرلندی قرن نوزدهم که از زنگ گیاه سیب زمینی ناشی شده بود یک مثال محکم از مشکلی است که در اثر بیماری محصول می تواند بروز کند . در حال حاضر زنگ گیاه سیب زمینی ، کاملا به وسیله ی اسپری های قارچ کش تحت کنترل است و سوسک کلرادو که یک تهدید جدید است و می تواند باعث ویرانی محصول سیب زمینی گردد ، به وسیله ی حشره کشها تحت کنترل می باشد .

 به گزارش اسان طب ، سموم دفع آفات و قارچ کش ها ، کمک های باارزشی هستند که نه تنها وقتی محصولات در حال رشد هستند بلکه بعد از درو و هنگامی که انبار می شوند ، باعث تکافی تولید غذا گردیده اند .

اطلاعات دیگر درباره آلودگی کشاورزی و زراعی

 آلودگی کشاورزی در اثر همین مواد شیمیایی امکان پذیر است . مواد شیمیایی زراعی جدید بیشتر از ترکیبات آلی کمپلکس می باشند و روز به روز پیچیدگی شان بیشتر می شود . خیلی از آنها برای انسان و حیوان سمی هستند ولی معمولا قبل از اینکه قسمت های قابل خوردن گیاهان ظاهر شوند به گیاه افزوده می شوند ویا اینکه حداقل یک مدت زمان کافی قبل از برداشت ، تا باران بتواند آنها را از روی گیاه بزداید . مقدار باقیمانده روی غذا به هنگام مصرف آن بسیار کم است . هرگز بیشتر از چند قسمت در میلیون نخواهد بود و معمولا خیلی کمتر از این خواهد بود .

سم شناسان در بحث  آلودگی در کشاورزی قادرند که برای مواد شیمیایی زراعی مورد استفاده یک ADI ( دریافت روزانه قابل قبول ) تشخیص دهند . ADI مقداری را که می تواند در دوره ی حیات کامل به طور روزانه و بدون ریسک محسوس دریافت شود ، ارائه می دهد . ADI در تجربه در یک سطح بسیار پایین با یک فاکتور اطمینان حداقل 100 تنظیم می شود یعنی ADI 100 مرتبه پایین تر و یا کمتر از سطح بدون اثر تنظیم می گردد . حتی اگر سطح واقعی مصرف آن چند درصد از ADI مشخص شده است .

ایا از تاثیر آلودگی هوا بر سلامت مو اطلاعی دارید ؟

آلودگی کشاورزی و زراعی

آلودگی کشاورزی و زراعی دلایل مختلفی دارد. سموم و کودهای استفاده شده در زمینه کشاورزی در این امر تاثیر زیادی میگذارد.

برای همین است که سفارش میکنند قبل از خوردن میوه ها و سبزی ها حتما انها را حسابی ضد عفونی کنید.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان