چهارشنبه 27 دی 1396
خانه » خانواده » راههای مقابله و درمان خودارضایی

راههای مقابله و درمان خودارضایی

با خود ارضایی چه کنیم ؟ درمان خودارضایی دغدغه ی بسیاری از افراد و مخصوصا جوانها هست . خودارضایی نوعی اعتیاد است که عوارض جسمی و روحی زیادی دارد . گاهی افراد به دلیل شهوت زیاد و ازدیاد میل جنسی متاسفانه به خود ارضایی مبتلا می شوند.

راهکارهایی برای مقابله و درمان خودارضایی

برای درمان خودارضایی و مقابله با ان پیشنهادات و راه حل های مختلفی وجود دارد . درست است که ترک خود ارضایی سخت است اما با اراده شدنی است . در زیر به برخی از راههای درمان خودارضایی و مقابله با ان اشاره میکنیم .

1- اجتناب از محرک ها :

اجتناب از محرک ها ، گاهی موثر در مهار و کنترل نیروی جنسی است ؛ زیرا غذاهای محرک موجب ترشح غدد جنسی شده ، افراد به بحران جنسی گرفتار می شوند .

2- کاهنده های نیروی جنسی :

استفاده از خوراکی ها و دم کرده هایی که شهوت زا نبوده و در عوض به نوعی آرام کننده و تسکین دهنده غریزه جنسی اند برای درمان خودارضایی و مقابله با ان مفید است .

– به گزارش اسان طب ، کم خوردن یکی از بهترین راه های مهار این بیماری یعنی استمناء است که موجب کاهش و کنترل شهوت خواهد شد .

– مصرف لیمو اعم از شیرین و ترش رام کننده شهوت است و برای درمان خودارضایی مفید است  ؛ سعی کنید از لیمو عمانی در غذاها و دم نوش های تان بیشتر استفاده کنید .

– شیر خشت از کاهش دهنده های نیرو جنسی است ؛ آن را با یک لیوان آب جوش دم کرده ، پس از صاف کردن بنوشید و این درمان را تا بهبودی تکرار کنید .

– مصرف گوشت های سرد مثل گوشت گاو ، بز، گوسفند ماده و مرغ را در اولویت غذایی خود قرار دهید زیرا اینها در مهار طغیان نیروی جنسی موثرند .

– میوه های ترش مثل آلبالو ، زرشک ، تمشک ، و تمر هندی نیز از کاهش دهندگان شهوت اند .

– عدسی در ضمن خون ساز بودن ، قوه باه را کنترل می کند ، برای رهایی از استمناء به استفاده از عدسی روی آورید .

– سنجد در ضمن فواید خوب در کم کردن نیروی شهوت بسیار موثر است ، به جای تنقلات مضر از این نعمت خدادادی بهره ببرید .

درمان خودارضایی با گیاهان دارویی

برای درمان خودارضایی تخم خرفه ، تخم خیار ، تخم کدو ، و تخم خردل را تهیه کنید ( از هر کدام 100 گرم ) بعد از تمیز نمودن آن ها را کوبیده مخلوط نمایید و روزی یک قاشق چای خوری در یک استکان آبجوش دم کرده ، صبح و شب (هربار یک استکان ) میل نماید . شما میتوانید تا زمان بهبودی این درمان را ادامه دهید و نگران نباشید که این دم نوش ها موجب ناتوانی جنسی نخواهد شد .

– عناب ، پنج انگشت و ریواس از کاهنده های قند خون اند ، موجب تقویت معده و روده ها شده از کاهش دهنده های شهوت به شمار می آیند .

– بعضی از عرفا در تسکین شهوت به یاری جوانان آمده اند و ارائه راه حل کرده اند .

حاج اقا فخر تهرانی که از عرفا بودند می فرمودند : کسانی که زن ندارند و شهوت بر آنها غلبه می کند باید هر روز مقداری سرکه بخورند تا قوای شهوانی آن ها کم شود و از آنجایی که ایشان تا آخر عمرشان مجرد بودند همواره بر خوردن سرکه ممارست داشتند .

درمان خودارضایی

درمان خودارضایی راههای زیادی دارد که در این بخش به ان اشاره کردیم. خودارضایی عوارضی هزار برابر فواید ان دارد. اولین قدم برای شما فرار از تنهایی است . دومین قدم فکر نکردن به این موضوع است. تا فکرتان نزدیک ان شد سریع خودتان را به مساله دیگری مشغول کنید. اگر یکی دو ماه اراده کنید کم کم مشکلتان حل می شود.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

علائم بیماری کرون

علائم بیماری کرون و روش های تشخیص آن

علائم بیماری کرون از خفیف تا شدید متغیر است و این علائم بسته به اینکه …

2 دیدگاه

  1. مصرف روزانه یک عدد کپسول روغن ماهی
    (امگا 3) بعد از وعده نهار به درمان بیماریه خود ارضایی کمک میکند،در داروخانه ها دو نوع کپسول امگا 3 وجود دارد(گیاهی و حیوانی)که نوع حیوانی آن همان روغن ماهی است(Fish Oil)مصرف روغن ماهی به همراه کمی تحرک به تدریج بعد از یک ماه موجب تعادل در قوای جنسی زنان و مردان میشود
    (توجه داشته باشید که مصرف کپسول روغن ماهی باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود و عواقب مصرف خودسرانه آن به عهده خود فرد میباشد)
    بیماریه خود ارضایی هیچ ربطی به خوب و یا بد بودن افراد ندارد و نوعی بیماریه عدم تعادل در اندام تناسلی و کنترل کننده آن هست که با مصرف دارو درمان میشود

  2. سلام یه داروی ضد افسردگی به نام فلوکسیتین یا پروزاک هست که باعث کاهش میل جنسی میشه . مکانیزم اثر این دارو کاهش باز جذب سروتنین (هورمون شادی) در مغز است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *