آسیب ها و آسیب ها و عوارض خودارضایی - آسان طب

آسیب ها و آسیب ها و عوارض خودارضایی

آسیب ها و عوارض خودارضایی خطرناک است . چه برای فرد مونث و چه برای فرد مذکر . برخی از کارشناسان معتقدند عمل زشت و شنیع استمناء از اعتیاد به مواد مخدر مخرب تر و زیان بارتر است . ارتکاب به این عمل ناپسند سلامت آسان را تهدید می کند .

بررسی عوارض خودارضایی

خود ارضایی عمل بی شرمانه ای است که علاوه بر گناه معنوی  عوارض روحی جسمی زیادی دارد . ترک کردن آن ممکن است سخت باشد اما شدنی است . پیشنهاد میکنیم اگر مبتلا به خود ارضایی هستید از همین امروز تصمیم به ترک آن بگیرید . متخصصان پزشکی با بررسی نمونه های زیاد بدون هیچ گونه شک و تردیدی عوارض خودارضایی را  پیش بینی کرده اند :

عوارض خودارضایی
عوارض خودارضایی

1- تخریب شدید شبکه چشم :

تخریب شدید شبکه چشم از  عوارض خودارضایی است . از نخستین عوارض این عمل ناشایست است که قوت و شفافیت چشم ها را زایل می کند و معمولا چشمان این افراد با حلقه های کبود رنگی احاطه شده است .

2- ایجاد سردردهای مزمن :

ایجاد سردردهای مزمن ، از دیگر عوارض غیر قابل انکار این عادت زشت شمرده می شود .

3- ضعف عمومی :

سستی و تنبلی در اعضای بدن مخصوصا در ساق پا ، یکی دیگر از عوارض خطرناک این گناه است ؛ این افراد همچنین دچار زود رنجی و عصبانیت بیشتری می شوند .

4- نقصان هوش و استعداد :

اثر مخرب دیگر این درد مهلک ، به تحلیل رفتن تدریجی هوش و ذکاوت است که در صورت تکرار این نقصان شدیدتر شده و فرد به خرفتی می گراید . نقصان هوش و استعداد نیز از عوارض خودارضایی است .

5- کاهش غیر معمول وزن :

ادامه دهندگان این مسیر خلاف ، به سرعت گوشت بدن خود را از دست می دهند و دچار لاغری مفرط می شوند که معمولا از دیدن قیافه خود رنجور می شوند .

6- چروکیدگی زود هنگام چهره :

از دیگر عوارض خودارضایی رخسار زرد رنگی است که فاقد نشاط و فروغ بوده و افتادگی پوست و چین و چروک مختصات آن است ؛ این افراد معمولا از سنشان بیشتر نمایش می دهند و به پیری زود رس مبتلا هستند .

7- عقیمی در پسران و پارگی پرده بکارت در دختران :

از دیگر آفت های این عمل ناپسند است ؛ عقیم شدن و ناتوانی جنسی پسران و پارگی پرده در دختران می تواند مشکلات دیگری را در پی داشته باشد .

8- خارش و سوزش آلت تناسلی :

بیماری های عفونی ، قارچی و گاهی بند آمدن ادرار از دیگر آسیب های این عادت اشتباه است .

9- تخریب سیستم گوارش از دیگر عوارض خود ارضایی است :

همچنین هضم غذا را مشکل می سازد و به بی اشتهایی افراد منجر می شود . به طور کلی تاثیر شوم این انحراف اخلاقی بر حواس پنجگانه فرد به ویژه چشم غیر قابل انکار است .

خلاصه اینکه عموم ناراحتی های مربوط به دستگاه تناسلی و شبکیه چشم مربوط به عوارض خودارضایی است .

عوارض خودارضایی
عوارض خودارضایی

عوارض خودارضایی موضوع این بخش از اسان طب بود. خود ارضایی لذتی چند ثانیه ای و طعم تلخ چند ساعتی بعد از ان را دارد.  از عوارض خودارضایی میتواند به لرزش دست ، افسردگی ، اعتماد به نفس پایین و ضعف در بینایی اشاره کرد. همچنین خودارضایی گناه کبیره است و عذاب بدی هم دارد.

عوارض خودارضایی

باید در مقابل نیاز جنسی صبور باشید تا وسیله ازدواجتان محیا شده و بتوانید از راه صحیح این نیاز را تامین کنید.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *