خانه » اخبار پزشکی » آشنایی با برخی از خوراکیهای چربی سوز

آشنایی با برخی از خوراکیهای چربی سوز

خوراکیهای چربی سوز از جمله  دستورالعمل های غذایی برای کاهش وزن می باشد . تقریبا برای تمامی بیماری های مزمن و متداول از جمله چاقی ، رژیم غذایی خاصی تجویز می شود تا نتیجه سریع تری حاصل شود و بهبودی صورت بگیرد .

خوراکیهای چربی سوز

برخی از خوراکیهای چربی سوز

بهتر است نمک را از غذا حذف کنید ، یا به مقدار بسیار ناچیز تقلیل دهید . نمک ارزش غذایی مواد را نابود می کند . غذاهای پیشنهادی برای خانواده های متوسط ( ازلحاظ نفرات) یعنی بین سه تا چهار نفر است . می توانید محتویات غذا را بر اساس ذائقه افراد انتخاب کنید .

• سالاد چغندر : یکی ازخوراکیهای چربی سوز سالاد چغندر است . چغندر را خوب بشویید اما پوست نکنید . آن را روی آتش کباب کنید . سپس پوستش را بکنید و تکه تکه کنید و آب لیمو به آن اضافه کنید .

• خوراک خیار :  خوراک خیار از جمله  خوراکیهای چربی سوز است . یک خیار بزرگ بردارید ( عصاره ی خیار را می توانید به آب هر صیفی جات دیگری بیفزایید یا با آب لیمو اضافه کنید ) ، سپس کشک تهیه شده از شیر بدون چربی به آن بیفزایید و مخلوط کنید . برگ گشنیز خرد شده و یک فلفل سبز کوچک به آن اضافه کنید . اگر خیلی بی نمک بود مقدار بسیار کمی نمک به آن اضافه کنید . اما بهتر است نمک را حذف کنید .

• خوراک گوجه فرنگی : یکی دیگر از خوراکیهای چربی سوز خوراک گوجه فرنگی است . گوجه فرنگی های کوچک و برگ گشنیز را خرد کنید . کشک تهیه شده از شیر بدون چربی را به آن اضافه کنید به عنوان ادویه قدری خردل اضافه کنید و چند عدد فلفل سبز نیز به آن بیفزایید خوراک حاضر است .

• خوراک چغندر : پوست چغندر را بکنید و سپس آن برا به قطعات کوچک خرد کنید و آن را در زودپز بپزید و بگذارید خنک شود . یک چهارم قاشق چایخوری و روغن را گرم کنید و به همراه ادویه خردل به آن بیفزایید . همچنین فلفل سبز و زنجبیل خرد شده نیز به آن بیفزایید . کشک تهیه شده از شیر بدون چربی را نیز با آن مخلوط کنید خوراک چغندر آماده است .

• دسر خیار : خیارها را تکه تکه کنید ، مقدار بسیار کمی زنجبیل بیفزایید و برگ های گشنیز را خرد کنید ، مقدار بسیار کمی نمک را به همراه یک عدد فلفل سبز نازک ، با باقی مواد در مخلوط کن مخلوط کنید و آب لیمو در آن بریزید .

تقریبا تمامی سبزیجات و صیفی جات از قبیل : خیار ، هویج ، گوجه فرنگی ، چغندر، پیاز ، کلم ، تر و غیره را می توانید با جوانه حبوبات مخلوط کنید تا با ذائقه همه سازگار باشد .

خوراکیهای چربی سوز

خوراکیهای چربی سوز به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. کرفس و سیر هم جز همین گزینه هاست. یک ترفند عالی برای چربی سوزی به شما معرفی می کنیم و ان این مورد است که میتوانید صبح ناشتا یک لیوان با همراه با دو قاشق اب لیموی طبیعی میل کنید و تا یگ ساعت بعد چیزی نخورید. این نوشیدنی به شدت چربی سوز است.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

سبزیجات پروتئین‌دار

سبزیجات پروتئین‌دار و معرفی 10 مورد از مهم‌ترین آن‌ها

پروتئین یک ماده مغذی ضروری بوده که بدن شما برای ساخت و تعمیر بافت‌ها از …

یک دیدگاه

  1. I’m so glad that the intrneet allows free info like this!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *