گینویید یا چاقی زنان یعنی چه ؟ - آسان طب

گینویید یا چاقی زنان یعنی چه ؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در این نوع چاقی  ( گینویید  ) ، اندام های تحتانی بیش ار حد فربه می شوند . این نوع چاقی در هر دوجنس مرد و زن متداول است ، اما زنان بیش تر دچار آن می شوند . چاقی نوع گینویید شبیه به گلابی است ، گوشت در ناحیه شکم ، ران ها ، کپل ها ، و پاها تجمع می یابد . همچنین صورت و گردن تقریبا عادی است به نظر می رسند .

گینویید یا چاقی زنان
گینویید یا چاقی زنان

گینویید یا چاقی زنان

به گزارش مجله پزشکی آسان طب در چنین افرادی ، ممکن است گونه ها حتی لاغر هم باشد ، هنگامی که این افراد پا به سن می گذارند ، همه هیکل شان خمیده می شود و ستون فقرات هرگز عمود و صاف نمی شود . علت این امر سنگینی کپل ها و ران ها ست . اندام های حیاتی چون کلیه ها ، رحم ، روده ها ، مثانه و روده ها تحت تاثیر قرار می گیرند و گاهی عملکرد این اندام ها ، تاثیر مستقیم بر قلب دارد .

در چاقی نوع گینویید یا چاقی زنان که چربی در نواحی کپل ها و ران ها ذخیره می شود ، نه رژیم غذایی و نه تحرک جسمانی به کاهش وزن کمک نمی کند .

سلول های چربی این نواحی ، اسید های چربی را که در سلول های چربی نواحی دیگر به خصوص شکم یافت می شوند ، رها نمی کنند . بنابراین حتی دوچرخه سواری یا روش های دیگر کاهش وزن ، یا حتی رژیم غذایی کمک قابل توجهی نخواهد کرد . اما می توان از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کرد .

وقتی می گوییم  چاقی گینویید به هیچ نوع و طریقی کاهش پذیر نیست ، منظور این است که دیگر هر غذایی را می توان خورد و هیچ تفاوتی نمی کند . کالری های اضافی مصرف شده بر سلول های شکمی تاثیر می گذانرد . سپس اندازه شکم به طرز فاحشی افزایش می باید . درنتیجه خطر ابتلا به بیماری های شدید قلبی افزایش می یابد .

گینویید یا چاقی زنان
گینویید یا چاقی زنان

ترشح شیر ، نجات دهنده زنان در گینویید

در چاقی نوع گینویید اسید چرب موجود در سلول ها ، تنها مغلوب یک نوع فعالیت به نام « ترشح شیر» می شود . این نوع چاقی اغلب در زنان و پس از زایمان یافت می شود . زنان شهر نشین بر خلاف زنان روستایی ، به ندرت به نوزادشان شیر می دهند . اگر هم بدهند ، پس از چند ماه قطع می کنند . آنها بهای سنگینی را بایت از شیر گرفتن نوزادانشان می پردازند .

شیر مادر با ارزش است و برای سلامتی نوزاد بسیار ضروری است . این تاوان سنگین ، همان افتادن در دام چاقی به نام گینویید است .

گینویید یا چاقی زنان

اگر مادر جوانی بخواهد لاغر بماند ، بهتر است به نوزادش شیر دهد . اگر به هر دلیل از زمان شیر دهی اش گذشته بود ، باید از برنامه کاهش وزن به همراه ورزش فراوان و رژیم غذایی استفاده کند ، زیرا این اقدامات سرعت ازدیاد وزن در افراد گینویید را کاهش می دهد . فرد باید صبور باشد و سخت کار کند تا به هدفش ، یعنی کاهش وزن نائل شود و از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کند .

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان