دوشنبه 2 بهمن 1396
خانه » اخبار پزشکی » نقش رژیم خام خواری در کاهش وزن

نقش رژیم خام خواری در کاهش وزن

نقش خام خواری در کاهش وزن ( رژیم خام خواری )  بسیار پر رنگ و قابل توجه است .  افراد شهرنشینی که بیماری های لاعلاج یا مزمن مبتلا هستند ، از انواع سالاد ، آب میوه و آب سبزیجات استفاده می کنند . اگر همراه مصرف غذاهای پخته رژیم خام خواری  هم داشته باشید ، در سلامت خواهید بود و برای همه کس هم مقدور است . خوب است هر از گاهی مدتی خام خواری کنید .

غذاهای کاملا سرخ شده و همین طور غذاهای منجمد ، وزن را پایین نمی آورند . همچنین مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده و پروتئین ها نیز توصیه نمی شود . باید کربوهیدرات ها و پروتئین های طبیعی را جایگزین کنید ، که البته هر دوی اینها در غذاهای طبیعی یافت می شود .

اطلاعاتی درباره رژیم خام خواری

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، مواد مورد نیز بدن را می توان تماما از غذاهای طبیعی کسب کرد . البته به شرطی که غذاها منجمد یا سرخ نشود و به طور کلی هیچ تغییری در آنها به وجود نیاید . بشر با کشف آتش و پختن غذا در آن ، روند حیات غذایی را آغاز کرد . ارزش غذایی هیچ ماده ای با پختن افزایش نمی یابد . بدون شک طعم غذاها با پختن لذیذتر می شود ، اما از طرف موجب بیماری خواهد شد . در نتیجه رژیم خام خواری  هم برای سلامت انسان ها و هم برای کاهش وزن بسیار مناسب است .

اندام های انسان دارای مخزن های انرژی طبیعی هستند . انواع خوراکی سبزیجات خام ، سرشار از مواد مغذی هستند و همان کیفیت غذاهی غذاهای پخته شده و حتی بهتر را دارند .

در رژیم خام خواری  سبزیجات خام تمامی نیازهای ارگانیزم های مختلف بد را برآورده و عملکرد آنها را تنظیم می کنند و صرفنظر از نوع بیماری فرد ، موجب بازگشت سلامتی وی می شوند . کاهش وزن کار مشکلی است ، اما لاغر ماندن کار مشکل تری است . چنانچه رژیم غذایی معقولی رعایت نشود ، ورزش موجب کاهش وزن نخواهد شد .

کار اصلی را عوامل کنترل کننده ی سوخت و ساز بدن انجام می دهند . برخی از این عوامل ناشناخته و تغییر ناپذیرند . تنها راه کاهش وزن ، انتخاب رژیم غذایی مناسب با نیازهای فرد مانند رژیم خام خواری است . رژیم های ضربتی از نظر پزشکی مورد قبول نیستند ، چون خطرناک و ناخوشایند هستند . ضمنا به محض ترک چنین رژیم هایی ، وزن فرد به سرعت به حالت اول بر می گردد .

کسی که عادت به خوردن غذاهای پخته و سنگین دارد ، چنانچه ناگهان عادتش را غییر دهد و فقط خام گیاهخواری کند ، میوه مصرف کند و لبنیات را به کلی کنار بگذارد با کمبود کلسیم ، ویتامین ب6 و ب 12 مواجه خواهد شد .

برای کاهش وزن باید از مصرف چربی موجود در شیر اجتناب کرد ، ولی این به معنای حذف کامل شیر از برنامه غذایی نیست . بلکه برای حل این مشکل می توان از شیر رقیق ( شیر خامه گرفته ) و فرآورده های لبنی نظیر کره و کشک استفاده کرد .

با حذف چربی شیر ، فقط ویتامین آ را حذف کرده ایم ، که برای جبران آن می توان از سبزیجات تازه استفاده کرد . موارد زیر باید به برنامه غذایی اضافه شود :

سبزیجات : سبزیجات بر دار ، گل کلم ، زیره سبز ، انقوره ، برگ پای مزغ ، ترب سفید و برگ کریاندر .

لبنیات : آب دوغ و پنیر محلی

رژیم خام خواری

رژیم خام خواری برای کاهش وزن و سلامتی مفید است. فقط مراقب باشید انقدر به خودتان گرسنگی ندهید که معده درد بگیرید. در مواقعی که گرسنه اید میوه یا سبزی خام بخورید.

از میوه و سبزیجاتی که فیبر دارند هم استفاده کنید. چون شما را بهتر سیر میکند.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

درمان سندروم روده تحریک پذیر

درمان سندروم روده تحریک پذیر با طب سنتی چگونه است؟

سندروم روده تحریک پذیر (IBS) یک بیماری معمولی در روده بزرگ است. این بیماری علایمی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE