نقش افکار در پیدایش خشم - آسان طب

نقش افکار در پیدایش خشم

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

نقش افکار در پیدایش خشم بسیار پررنگ است . درواقع یکی از علل ایجاد خشم افکار خشم انگیز است . درعین حال که انتظارات غیر واقعگرایانه شخص خشم او را بر می انگیزد ، این جریان افکار یا گفتگوی درونی اش بود که به این واکنش او استمرار می بخشید و نحوه پاسخگویی نهایی او را جهت می داد . توجه کنید افکاری که در ساعت نخست روزی کاری به ذهن شخص خطور می کرد ، باقی روز او را شکل می دهد :

نقش افکار در پیدایش خشم

نقش افکار در پیدایش خشم با ذکر مثال

نقش افکار در پیدایش خشم مهم است . مثلا وقتی میگوییم  "امروز از قرار معلوم قیامت است . من یکی هرگز نمی توانم به این همه کار برسم " (با گفتن این عبارت بی درنگ یاس و سر خوردگی به اوی روی می آورد و او با احساس آزردگی و تسلیم داخل صندلی اش ولو می شود .)

"چرا این مردم این قدر بی ملاحظه اند که جواب یک نامه ی الکترونیکی را این همه طول می دهند ؟ این دیگر قابل بخشش نیست ." (عصبانیت آنی او به این دلیل که نامه ی الکترونیکی او را فورا پاسخ نداده اند ، به نخستین سردردش در آن روز منجر می شود . )

مثال دیگر برای بررسی نقش افکار در پیدایش خشم اینست که وقتی میگوییم "اگر خودم شخصا اقدام نکنم ، می شود آش شله قلم کار " نتیجه اش این می شود : (در حالی که از شدت خشم و سنگینی بار مسئولیت به حد انفجار رسیده است ، منشی خود را به باد انتقاد می گیرد و کمی بعد از کار خود پشیمان می شود )

علت خشم

واضح است که تل مرسولات پستی ، فهرست تلفن های پاسخ نداده شده و صحبت های منشی هیچ یک به خودی خود باعث واکنش شخص نشده است . این زخدادها از خود قدرتی ندارند که هیجان یا عاطفه ای را در شخص برانگیزند . افکار جاناتان درباره ی این چیزها بود که اتش خشم او را شعله ور می کرد . به همین نحو ، آنچه در همین لحظه با خود می اندیشید . (به عنوان مثال ، "چه به جا !" یا " واقعا کسالت آور است " یا "کی حالش را دارد ؟" تعیین خواهد کرد که در حین مطالعه ی این سطور چه احساسی خواهید داشت : مشتاق ؟ کسل ؟ یا خواب آلوده ؟)

بنابراین برای تغییر دادن پاسخ خشم تان نسبت به یک عامل خشم برانگیز باید نحوه ی تفکر خود را درباره ی آن عامل تغییر دهید . نمی توانید با داشتن همان اندیشهه ای قبلی ، هیجان یا عاطفه ی متفاوتی ر اانتظار داشته باشید . اگر جاناتان می خواهد آرامش و تمرکز بیشتری را احساس کند ، باید دو چیز را به خاطر داشته باشد :

1- به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب ، افکار خشم انگیز در صورتی که به چالش گرفته شوند ، یا به طور ساده ، دیگر به آنها پرداخته نشود ، کمتر در دسترس خواهند بود .

2- تفکر ارام بخش با تمرین مکرر آموخته و تقویت می شود .

علت خشم

افکار ما در پیدایش خشم ما تاثیر زیادی دارد. سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان را نگاه کنید و مثبت اندیشی داشته باشید. تا افکار منفی سراغتان نیایند و عصبانی نشوید.

سعی کنید در هنگام عصبانیت فقط سکوت کرده و درون خودتان به نکات مثبت فکر کنید. اما نه اینکه بدتر در سکوت به چیزهای منفی فکر کنید تا خشمتان دو برابر شود.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان