عوارض ضرب و جرح بر دندان ها - آسان طب

عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

عوارض ضرب و جرح مختلف است . در اثر عوارض ضرب و جرح ، ممکن است همه دندان ها آسیب ببیند ، هر چه معمولا در این گونه موارد دندان های جلو بیشتر در معرض آسیب دیدن هستند . گاهی اوقات دندان می شکند و یا از جای خودش کمی بیرون می آید و یا به کلی می افتد . دندانپزشکان نسبت به آسیب دیدگی دندان های شیری هم به اندازه ی دندان های دائمی در عوارض ضرب و جرح حساسیت به خرج می دهند ، هرچند دندان دائمی آسیب دیده برای تمام عمر نتایج آزار دهنده ای را به بار می آورد . همیشه بعد از ایراد ضرب و جرح ، باید دندان های کودک را به دندان پزشک نشان دهیم .

عوارض ضرب و جرح

بررسی  عوارض ضرب و جرح بر دندان ها

عوارض ضرب و جرح بر کل بدن تاثیر دارد . اما در اثر ضرب و جرح ممکن است دندان ها اسیب زیادی ببینند . چون بعضی از صدمات به سادگی قابل دیدن نیستند ، ولی دندانپزشک با معاینات دقیق ، آسیب ها را تشخیص و درمان لازمه را انجام می دهد .

ترک دندان : 

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از عوارض ضرب و جرح ترک دندان است . دندان از سه لایه بیرونی (تاج) لایه میانی و لایه داخلی تشکیل شده است . ترک دندان بر یکی از لایه ها یا هر سه آنها اثر می گذارد لایه بیرونی را با مطالعات مختصر می توان درمان کرد ، اما لایه های میانی و داخلی به معالجات مفصل تر نیاز دارند . اگر آسیب تا ریشه دندان ادامه پیدا کند ، خونریزی و عفونت پیدا می شود و احتیاج به معالجه صحیح و دقیق دارد .

عوارض ضرب و جرح

دندان لق :

در غالب موارد بدون هیچ معالجه ای دندانی که لق شده است سرجای خود بر می گردد و پس از چند روز ثابت می شود . گاهی اوقات دندانپزشک باید معالجاتی را روی دندان ها انجام بدهد تا دوباره سر جای خود مستقر شوند . برای جلوگیری از عفونت ریشه دندان و بافت های اطراف آن ، مصرف آنتی بیوتیک ضروری است . ممکن است دندانپزشک در طول درمان ، غذای نرمی را توصیه کند .

دندان کنده شده : 

از عوارض ضرب و جرح اینست که گاهی اوقات دندان کاملا کنده می شود . اگر دندان شیری کنده شود ، دندانپزشک توصیه نمی کند آن را سر جایش بگذارند ، زیرا دندان دائمی کم کم جای آن را می گیرد ، ولی دندان دائمی را باید هر چه سریعتر و در ظرف حداکثر سی دقیقه سر جایش گذاشت ، زیرا حداکثر مدتی که بافت اطراف ریشه دندان زنده می ماند . علت پوسیدگی دندان در چیست ؟

ابتدا مطمئن شوید که دندان دائمی است ، سپس دندان را از تاج آن بگیرید و مراقب باشید دستتان به ریشه دندان نخورد . دهان مصدوم را با آب بشویید . به هیچ وجه جای دندان را نمالید چون بافتها صدمه می خورند . دندان را سرجایش بگذارید. اگر این کار از شما بر نمی آید آن را در یک لیوان شیر بیندازید . سپس مصدم را به نزدیکترین مطب دندانپزشکی برسانید . زمان در مورد کاشتن دوباره دندان بسیار مهم است . زیرا پس از سی دقیقه احتمال موفقیت تا حد زیادی کاهش می یابد .

منبع :

AsanTeb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان