مشکلات واژن : گشادی واژن و خارش - آسان طب

مشکلات واژن : گشادی واژن و خارش

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مشکلات واژن یکی ازمشکلات اصلی خانم هاست که انواع مختلفی دارد و از مشهورترین آنها می توان به گشادی واژن و خارش واژن اشاره کرد . ترشحات زنانگی عفونت ها و زایمان های مکرر باعث گشادی واژن می شود و این مطلب از دغدغه های زنان بوده و بسیاری از آن سوال می کنند ، طب سنتی برای مداوای به موقع این عضو و برگرداندن آن به حالت طبیعی نیز راهکارهایی دارد .

مشکلات واژن و گشادی واژن

درمان مشکلات واژن و گشادی واژن

برای درمان مشکلات واژن  از جمله گشادی واژن راه حل های مختلفی دارد . ترشحات زنانگی و زایمان های مکرر از علل گشادی واژن است . در زیر به برخی از راههای درمان خانگی گشادی واژن می پردازیم .

- درمان عفونت ها : اولین و موثرترین روش برای تنگ شدن واژن ، درمان عفونت های زنانگی است زیرا عفونت ها خود از دلایل انبساط ناحیه تناسلی اند .

- ضماد ترکیبی : مازو(4مثقال) ، کندر(2مثقال)، جفت بلوط(2مثقال) ، حنا(4مثقال) را ساییده با سرکه محلی مخلوط کنید و روی نوار بهداشتی به صورت ضمادی قرار داده از شب تا صبح هنگام بر دهانه واژن بگذارید. ( در هفته فقط یک بار این ضماد را به کار ببرید ) .

- تنگ کردن با ورزش : هر روز 5 تا 20 دقیقه ناحیه تناسلی را به سمت بالا منقبض کرده ( واژن را جمع کنید ) سپس رها کنید؛ این کار به طور طبیعی به سفت شدن عضلات موضع مورد نظر کمک می کند و به تدریج ناحیه مورد نظر تنگ می شود .

- جوشانده ها : مورد ، سعد و نارسفال دارای طبع گرم و خشک اند و از خواص درمانی شان ، داشتن آنتی بیوتیک طبیعی است که به برطرف کردن ترشحات مهبلی و همچنین قطع خونریزی های شدید رحمی کمک می کند .

- می توانید روغن این گیاهان را هر شب بر دهانه واژن بمالید و یا در جوشانده آن ها به مدت 20 دقیقه بنشینید .

 خارش واژن از دیگر مشکلات واژن

خارش واژن از دیگر مشکلات واژن

 به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، از مشکلات واژن می توان به خارش واژن اشاره کرد که  در اغلب بانوان وجود دارد . گاهی بیماران از خارش و التهاب در قسمت خارجی دستگاه تناسلی مثل کشاله ران شکایت دارند و یا گاهی از خارش در نواحی داخلی مهبل تا رحم و دهانه رحم کله می کنند . خارش واژن که یکی از مشکلات واژن است ، معمولا منشا عفونی ، قارچی دارند اما در مواد غیر عفونی دلایلی چون غلبه خون ، گرمی مزاج ، خشکی مجرا ، بیماری های التهابی نظیر کهیر، اگزما، جوش و آفت و حساسیت های پوستی همچنین فقر مس یا کمبود ویتامین c به این خارش ها می انجامد ، غیر از این عوامل کم خونی (آنمی) نیز سبب خارش در واژن زنان و دختران می شود .

راه های درمان خارش واژن ؟؟

- درمان عفونت ها : مهم ترین اقدام در خارش هایی اب منشا عفونی است .

- از خوردن پیاز ، تره، انواع ادویه جات و هر آنچه به آن حساسیت دارید و نخ ایجاد می کند در هنگام ابتلا به خارش بپرهیزید .

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان