چند روش ساده برای درمان گودی کمر

درمان گودی کمر یکی از مشکلاتی است که خیلی ها دچار آن هستند. اما با درست نشستن و ورزش های مناسب میتوان این مشکل را درمان کرد. همچنین ممکنست فیزیوتراپی هم به شما کمک کند. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب روشهایی برای درمان گودی کمر با ورزش به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

درمان گودی کمر

درمان گودی کمر

علت عمده کمر درد های ما برهم خوردن انحنای طبیعی ستون فقرات است،گودی کمر اغلب در بانوان دیده مشاهده میشود که این موضوع باعث بروز درد در زانو و در انگشتان پا نیز میگردد،انحنای ستون فقرات به چه دلیلی به بر هم میخورد؟این موضوع علل و عوامل مختلفی دارد یکی از عوامل بروز کمر درد ضعف عضلات جداره شکم است،بنایراین بهتر است برای رفع انحنا ستون فقرات و درمان گودی کمر حرکاتی که در این مقاله ما به شما میگوییم را انجام دهید.

درمان گودی کمر  درمان گودی کمر

حرکتهایی ساده برای درمان گودی کمر

به راحتی دراز کشیده پاهای خود را خم کرده و کمی عضلات باسن را بلند کنید این حرکت به تقویت عضلات شکم شما کمک میکند،در همین حالت سعی کنید زانوها را به طرف سینه حرکت دهید این کار برای انحنا ستون فقرات یا درمان گودی کمر شما بسیار موثر است،بنشینید پاهای خود را دراز کرده و سعی کنید دستانتان را به مچ پای خود برسانید،در حرکت بعدی شما باید کنار دیوار بایستید و سعی کنید بر روی یک صندلی فرضی و بر روی زانو های خود بنشینید این حرکت برای تقویت عضلات چهار سر ران بسیار مفید است شما با انجام این حرکات به صورت مستمر میتوانید میتوانید کمر درد های خود را درمان کنید

درمان گودی کمر

نحوه صحیح خوابیدن برای درمان گودی کمر

در هنگام نشستن پاهایتان را به صورت صاف بر روی زمین قرار داده و بالشتی در فضای خالی کمرتان قرار دهید تا این فضای خالی پر شود و درد در ناحیه کمر خود را کاهش دهید،هنگام خوابیدن بهتر است بالشتی زیر زانو های خود قرار دهید،دوستان عزیز اگر در قسمت انگشتان پا دارای عارضه شصت کج یا همان هالوکس والگوس هستند توصیه میشود به متخصصین مربوطه مراجعه کرده و در پی درمان این عارضه باشند زیرا تاثیر بسیاری در درد زانو و اختلال در درمان گودی کمر میشود.

درمان گودی کمر

درمان گودی کمر

درمان گودی کمر موضوع این بخش از اسان طب بود. با ورزش های مناسب ، درست نشستن ، درست خوابیدن و سایر اصول میتوانید این مشکل را بهبود دهید. اجازه ندهید این مشکل شدید تر شود.

2/5 ( 4 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا