طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه - آسان طب

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه : بستنی یکی از خوراکیهای خشومزه است که در همه فصول سال مخصوصا تابستان طرفداران زیادی دارد . بستنی در دو نوع سنتی و پاستوریزه موجود است . بستنی سنتی را میتوان در منزل هم تهیه کرد . در زیر به مواد لازم برای تهیه بستنی و طرز ساخت ان اشاره میکنیم .

طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه
طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه

طرز ساخت بستنی خانگی

برای تهیه بستنی به مواد زیر نیاز داریم :

مواد لازم برای تهیه بستنی (یک و نیم کیلو) :

یک لیتر شیر

300 گرم شکر

2 قاشق چای خوری ثعلب

2قاشق سوپخوری زعفران (درصورتی که خواستید ساده باشد وانیل اضافه کنید)

2  قاشق سوپخوری گلاب مرغوب

یک قاشق چایخوری پودر هل سفید

صد گرم خامه صبحانه

پسته خرد شده 100 گرم

طرز ساخت بستنی خانگی گام به گام

در طرز تهیه بستنی ، در اولین مرحله شیر را به ارامی بجوشانید. سپس در ظرفی جدا شکر و ثعلب را حسابی با هم ترکیب کنید و بعد به ارامی آن را به شیری که در حال جوشیدن هست اضافه کنید و ارام ارام شیر را هم بزنید تا شکر کاملا در شیر حل شود و اثری از ان باقی نماند .

اکنون ان را از روی گاز برداشته و بگذارید خنک شود. در این مرحله باید ان را از صافی رد کنید تا حسابی صاف و یک دست شود .

اکنون  هل ، گلاب و زعفران را با هم ترکیب کنید و بعد به شیر اضافه کنید . سپس ان را حسابی هم بزنید تا ترکیب شود . ( طرز ساخت بستنی ) حالا باید این مایع را در فریزر بگذاریدو هر یک ساعت یکبار ان را از فریزر بیرون اورده حسابی هم بزنید و دوباره در فریزر بگذارید. در طرز ساخت بستنی نباید اجازه دهید شیر یخ بزند بلکه باید فقط خودش را بگیرید. این کار را چهار یا پنج بار تکرار نمایید .

اگر بستنی ساز داشتید می توانستید این مایع را در بستنی ساز بگذارید .

خامه را در یک سینی به ضخامت یک یا دو میلیمتر بریزید و در فریزر بگذارید تا حسابی یخ بزند.

به گزارش آسان طب وقتی برای بار پنجم بستنی را از فریزر در اوردید بستنی اماده است. با پسته و تکه های خامه روی ان را تزیین کنید و نوش جان فرمایید .

در این قسمت از اسان طب درباره طرز ساخت بستنی خانگی خوشمزه اطلاعاتی را تقدیم کردیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را برده باشید.

سعی کنید حتما این بستنی خوشمزه را در منزل تهیه کرده و میل کنید. خب مسلما وقتی بستنی در منزل تهیه شود بهداشتی تر ، به صرفه تر و لذت بخش تر است.

 

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *