طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل - آسان طب

طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل

طرزتهیه شیرینی دورنگ چگونه است؟ شیرینی دورنگ یکی از شیرینی های خوشمزه و خوش قیافه است که طرفداران خاص خودش را دارد. ظاهر این شیرینی حالت شطرنجی داردو برای پذیرایی از مهمان بسیار شکلیل است. در این مقاله سعی میکنیم به بیان مواد لازم برای تهیه شیرینی دو رنگ و طرز تهیه آن اشاره کنیم.

مواد لازم برای طرز تهیه شیرینی دورنگ

مواد لازم برای تهیه شیرینی دورنگ به شرح زیر است :

آرد 180 گرم

پودر قند 7 گرم

کره 125 گرم

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

تخم مرغ یک عدد ( زرده و سفیده را به ارامی از هم جدا کرده در دو کاسه جدا بریزید)

پودرکاکائو یک قاشق سوپ خوری

طرز تهیه شیرینی دورنگ

در طرزتهیه شیرینی دورنگ آمده است که در مرحله اول برای تهیه شیرینی دورنگ باید پودر قند و کره را با همزن حسابی ترکیب کنید. پس از ان که حجم این مواد دو برابر شده و سفید رنگ و سفت شد، زرده تخم مرغ و وانیل را به ان اضافه کنید. اکنون این مواد را حسابی باهم ترکیب کنید. دراین مرحله باید آرد را مرحله به مرحله اضافه کردو خوب ورز داد تا یک خمیر یکدست حاضر شود .

خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید. به گزارش آسان طب به یکی از خمیر ها کمی کاکائو اضافه کنید تا قهوه ای شود. ان را حسابی ورز دهید.

هر کدام از خمیرها را به صورت جدا گانه با وردنه صاف کنید و قطر ان را به یک سانتی متر برسانید. خمیر را مربع کنیدو سپس این خمیر ها را به صورت نوارهای یک سانتی متیر ببرید.

اکنون نوارهای یک سانتی سفید و قهوه ای داریم. حالا در ظرف مورد نظر باید نوارها را روی هم بچینید و بین انها با قلم مو زرده تخم مرغ بمالید.

در طرز تهیه شیرینی دورنگ پیشنهاد می کنیم در ردیف اول یک نوار قهوه ای و دو سفید در اطراف ان بگذاریدو سطح دوم را برعکس انجام دهید یعنی وسط نوار سفید را بگذارید و در کناره های ان نوار قهوه ای را قرار دهید. اکنون یک مکعب مستطیل از شیرینی دارید. حالا  باید این رولت را در مکعب های عمودی به عرض یک ونیم ببرید. در نهایت مربع هایی چهارخانه یا شطرنجی دارید. حالا این شیرینی ها را درفاصله پنج سانتی متر در سینی فر قرار دهید. این نوع شیرینی نیاز به چرب کردن ندارد. بعد از حدود سی دقیقه شیرینی شما اماده است. فقط مراقب باشید نسوزد.

طرزتهیه شیرینی دورنگ در منزل

طرزتهیه شیرینی دورنگ را با دقت مطالعه کرده و حتما این شیرینی را در منزل تهیه کنید. این شیرینی یک شیرینی جدید و خوشمزه است که میتواند خانواده یا مهمانان شما را شاد کند.

حتی میتوانید طرز تهیه این شیرینی را به دیگران هم اموزش دهید تا انها استفاده کنند.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *