آموزش ساخت شله زرد و تزیین - آسان طب

آموزش ساخت شله زرد و تزیین

آموزش ساخت شله زرد ؟ شله زرد یکی از غذاها یا دسرهای ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. از شله زرد در مراسم مذهبی، محرم، ماه رمضان و .. به عنوان نذری بسیار استفاده می شود. در این مقاله سعی میکنیم که طرز ساخت شله زرد را برایتان بیان کنیم. البته لازم به ذکر است موادی که در زیر بیان کردیم مربوط به شله زرد نذری است و زیاد است. شما بستگی به تعداد افراد میتوانید مقدار ان را کم کنید.

5346

مواد لازم برای تهیه شله زرد ( آموزش ساخت شله زرد )

برنج ریزه یک کیلوگرم

شکرد. کیلوگرم

آب بیست لیوان

خلال بادام به میزان دلخواه

هل شش دانه

گلاب یک استکان

زعفران به میزان لازم

کره صد گرم

روغن مایع صد گرم

35346

طرز تهیه شله زرد

در اولین مرحله برنج را حسابی پاک کنید و بخیسانید. همچنین زعفران را در قوری دم کنید. هل را نیز شسته و با هاونگ بکوبید. سپس در قوری دیگری دم کنید. ( آموزش ساخت شله زرد )

اکنون برنج را با آبی که در ان خیساندید به اضافه 20 لیوان اب ذکر شده در بالا در قابلمه ریخته و منتظر بمانید تا بجوشد. سپس زعفرانی که دم کردید را در قابلمه ریخته و درب قابلمه را بگذرید، زیر قابمه را خاموش کرده و اجازه دهید مدتی بگذرد. پس از ان باید برنج را روی حرارت گذاشته تا غلیظ شود. اگر دیدید آب شله زرد کم است شکر را با آب (شکر را با مقداری اب روی حرارت بگذارید تا بجوشد) به مواد اضافه کنید. اگر که اب شله زرد زیاد است فقط شکر خشک را اضافه کنید .

53246

.

در حالی که شله زرد را هم میزنید روغن مایه، کره و خلال بادام را اضافه کنید. حرارت باید زیاد نباشد. ملایم باشد تا شکر به خورد برنج برود و زعفران هم دم بکشد. در این زمان است که باید رنگ شله زرد را تنظیم کنید. ( آموزش ساخت شله زرد ) اگر رنگش کمرنگ است میتوانید کمی زعفران مجددا به آن اضافه کنید. به گزارش آسان طب اکنون هل و گلاب را اضافه کنید تا شله زرد را خوش بو و خوش طعم کند.

باید نکته ای را یاداوری کنیم که شله زرد باید به اندازه کافی جا بیفتد . یعنی نه انقدر سفت باشد  که وقتی در ظرف ریختیم ترک بخورد و نه آنقدر شل که آب بیندازد.  بعد از اینکه شله زرد جا افتاد اجازه دهید کمی سرد شود. سپس در ظروف دلخواه ریخته و آن را تزیین کنید.

.

آموزش ساخت شله زرد

.

.

آموزش ساخت شله زرد
آموزش ساخت شله زرد

آموزش ساخت شله زرد موضوع این قسمت از اسان طب بود. امیدواریم اطلاعات کافی را از این قسمت کسب کرده باشید.

شما میتوانید با توجه به این دستور العمل ها شله زرد را در منزل تهیه کرده و میل کنید.

همچنین از شله زرد برای نذری های رمضان ، محرم و … هم استفاده می شود.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *