درمان سردرد روزه داران و بیان علت - آسان طب

درمان سردرد روزه داران و بیان علت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سردرد روزه داران یکی از مشکلات اساسی شخص روزه دار است. بسیاری از روزه داران قبل از افطار و بسیاری بعد از افطار سردرد های خاصی می گیرند. اما براستی علت اصلی این سردردها و راه درمان آن چیست؟ کاهش قند خون ، کاهش فشار خون ، کم آبی بدن و ... از علل اصلی سردرد هستند. در این مقاله سعی میکنیم به موضوع سردرد روزه داران بپردازیم .

درمان سردرد روزه داران

علت سردرد روزه داران

علت سردرد روزه داران ممکن است کاهش قند خون، کاهش مصرف سیگار، کاهش مصرف کافئین، کمبود خواب، کم خونی، کم آبی و یا مشکلات دستگاه گوارش باشد.

برخی علت سردرد روزه داران را خوردن سریع مرغ، نان، برنج، گوشت و سیب زمینی بعد از افطار دانسته اند. بنابراین باید مصرف مواد غذایی در ماه رمضان مدیریت شود. یعنی ابتدا روزه خود را با خرما و آبجوش باز کرده و بعد از نیم ساعت مواد بالا را مصرف کنید. همچنین باید اشاره کرد به گزارش آسان طب مصرف حبوبات، تخم مرغ و گوشت در وعده سحر باعث دیر گرسنه تر شدن شخص روزه دار می شود. چرا که این مواد دارای پروتئین زیادی هستند .

این وعده های غذایی را در افطار هم میتوان مصرف کرد. اما شخص باید ابتدا روزه خود را با آب جوش یا شیر گرم، عسل یاخرما و غذای سبک باز کند. سپس به معده خود نیم ساعت استراحت دهد و بعد از آن غذاهای پروتئین دار را مصرف کند.

همچنین تا جایی که می توانید سبزی و میوه را از وعده های سحر و افطار خود حذف نکنید تا در طی روز کمتر تشنه شوید. سعی کنید در ایام روزه داری چای رقیق بخورید.

سحری نخوردن یکی دیگر از علل سردردهای ماه رمضان است . بنابراین هرگز سحری را در ماه رمضان از وعده غذایی خود حذف نکنید .

درمان سردرد روزه داران

سردرد روزه داران روح و روان شخص روزه دار را در گیر خود می کند. اکنون به بررسی درمان سنتی سردرد روزه داران میپردازیم .

سردرد میگرنی

برای درمان این نوع سردرد که در قسمت شقیقه رخ میدهد، باید یک نوشیدنی شامل عسل، آب جوش و کمی آبلیمو تهیه کرده و قبل از خواب و بعد از سحر میل کنید.

سردرد ناشی از کم خونی

برای درمان سردرد ناشی از کم خونی کمی عسل را در آب جوش ریخته و اجازه دهید کمی دم بکشد. البته به آن آبلیمو اضافه نشود .

سردرد سینوزیتی

کسانی که سردرد ناشی از سینوزیت داشته اند و در ماه رمضان این سردرد اسیرشان کرده باید هر شب قبل خواب روغن بنفشه یا روغن بنفشه بادام را بخور دهند. همچنین در ایام روزه چای رقیق بنوشند. درضمن تاجایی که میتوانند چای را کم بخورند. همچنین حتما وعده سحری را میل کنند و ان را از وعده غذایی شان حذف نکنند.

خب مسلما ممکن است به دلیل تغذیه نادرست در ماه رمضان دچار کمبود ویتامین و کمبود مواد مغذی بدن شویم و در نتجیه سردردهای ماه رمضان به سراغ ما بیایند.

پس حتما به این موارد توجه کنید تا دچار مشکل نشوید.

گردآورنده : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان