روزه اولی ها و نوع تغذیه آنها - آسان طب

روزه اولی ها و نوع تغذیه آنها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

روزه اولی ها به اطلاعات خاصی نیاز دارد. اگر فرزند شما روزه اولی است باید بدانید که چگونه باید او را به روزه تشویق کنیدو همچنین تغذیه او باید چگونه باشد. ممکن است والدین نگران باشد که مبادا میزان انرژی لازم و مواد مغذی لازم به فرزندانشان نرسد. چرا که انان در سنین رشد هستند و تغذیه انها بسیار مهم است. مخصوصا دختر ها که باید در سن 9 سالگی روزه بگیرند . در این بخش درباره نوع تغذیه روزه اولی ها اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

روزه اولی ها
روزه اولی ها

اطلاعاتی درباره روزه اولی ها

معده کودکان کوچک تر از بزرگسالان است. سعی کنید بین افطار و شام انها حدود دو ساعت فاصله بیفتد. همچنین تنوع غذایی در افطار و سحر بسیار مهم است. دلیل ان تشویق کودکان به روزه، لذت بردن انها از سفره و مهمتر رسیدن همه مواد مغذی به بدن کودکان است.

کودکان باید در طی یک سال تغذیه خوبی داشته باشند، همه مواد مورد نیاز به انها رسیده باشد تا در یک ماه ماه رمضان دچار سوء تغذیه نشوند. البته دختران لاغر که رنگ زردی دارندو بسیار ضعیف هستند نمیتوانند روزه بگیرند. به همان اندازه که بیمار نمیتواند روزه بگیرد. میتوانید قبل ماه رمضان با پزشک درباره روزه گرفتن یا نگرفتن کودکان مشورت کنید.

همچنین میتوانید با متخصص تغذیه مشورت کنید. اگر او اجازه روزه گفتن را  به داد، از وی رژیم تغذیه ای بگیرید تا ماه رمضان همه مواد مورد نیاز به بدن فرزندتان برسد.

روزه اولی ها
روزه اولی ها

اگر شخص روزه اولی تغذیه مناسبی نداشته باشد و مواد لازم به بدن وی نرسید ممکن است دچار سوء تغذیه و بیماری های دیگری شود. حتما شربت خاکشیر، تخم شربتی و کاهو را مدام به وی بخورانید تا کمتر تشنه شود. وعده سحر باید غذایش را اهسته بجود. لبنیات و گوشت را حتما در وعده غذایی او قرار دهید. ( روزه اولی ها )

به هیچ وجه به انها غذای چرب ندهید. چون به شدت منجر به تشنگی خواهد شد. تاجایی که میتواند در طول روز بخوابد یا خودش را به کارهای تفریحی و دیدن تلویزیون و .. سرگرم کند.

سعی کنید قبل از به سن تکلیف رسیدن در سالهای قبل چند روزه کله گنجشکی بگیرد تا کمی به وعده های افطارو سحر و روزه گرفتن عادت کند. همچنین شبها کمتر بخوابندو اگر می شود حتی تا صبح بیدار بمانند در عوض  طی روز ساعات بیشتری را بخوابند. ( روزه اولی ها )

روزه اولی ها
روزه اولی ها

تشویق انها به روزه گرفتن بسیار مهم است. حتما برای انها جایزه درنظر بگیرید. گاهی ممکن است به دلیل وضعیت جسمی کودک، پزشک تغذیه پیشنهاد کند کودک یک روز در میان روزه بگیرد. به گزارش آسان طب قبل از ماه رمضان در مورد علت روزه ، فواید روزه برای بدن و اینکه چرا روزه میگیریم با کودکتان صحبت کنید تا کودک با فلسفه روزه اشنا شود. همچنین با کسانی که به روزه بی اهمیت هستند رفت و امد نکنید. در مهمانی هایی که کودکانشان روزه نگرفتند شرکت نکنید. چون ممکن است کودک انها جلوی کودک شما چیزی بخورد و این اصلا خوب نیست.

در این قسمت درباره روزه اولی ها و نوع تغذیه ان اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. اگر بتوانید به این نکته ها توجه کنید کمک خوبی به روزه اولی ها کرده اید.

برخی از روزه اولی ها قوای جسمی خیلی ضعیفی دارند و نمیتوانند واقعا در روزهای گرم تابستان روزه بگیرند.

گردآورنده : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...