طرز تهیه فرنی در ماه رمضان برای افطاری - آسان طب

طرز تهیه فرنی در ماه رمضان برای افطاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

طرز تهیه فرنی در ماه رمضان برای افطاری شامل نکات خاص مربوط به خود می باشد. فرنی و شیر برنج یکی از غذاهای ایرانی یا نوعی دسر است که بسیار سبک و خوشمزه بوده و طرفداران زیادی دارد . فرنی غذایی سبک است که میتوان به عنوان پیش غذا یا شام استفاده کرد . در این بخش طرز تهیه فرنی و عکس های تزیین فرنی را تقدیم می کنیم.

مواد لازم تهیه فرنی خوشمزه

شیر ۳ لیوان
 
آرد برنج ۱ لیوان
 
آب ۳ لیوان
 
شکر ۲/۳ لیوان
 
گلاب ۳ قاشق غذاخوری
 
زعفران به مقدار لازم
 

طرز تهیه فرنی در ماه رمضان 

 
طرز تهیه فرنی روش ها و مراحل مختلفی دارد . اکثرا برای تهیه فرنی ابتدا شکر و آرد برنج را در اب سرد حل کرده و روی حرارت میگذارند تا مایع جوش اید . بعد از ان که مایع جوش امد سریع زیرش را کم میکنند تا نسوزد و غلیظ و پخته شود . سعی کنید فرنی را مدام هم بزنید تا ته نگیرد و همچنین گلوله گلوله نشود . سپس گلاب و زعفران را اضافه کنید و بازهم حسابی هم بزنید تا غلیظ شود .
.
 
در مصرف فرنی دقت کنید . مصرف زیاد فرنی برای شما مضر است . فرنی کالری زیادی دارد . پیشنهاد میکنیم هرگز بعد از وعده غذایی اصلی ان را میل نکنید . چون به شدت چاق کننده است . سعی کنید ان را به عنوان یک پیش غذا یا حتی شام مصرف کنید تا کالری تان اضافه نشود . عده ای بر این عقیده اند که فرنی با شکر چاق کننده است. اما اگر به جای شکر عسل اضافه کنید لاغر کننده می شود . فرنی را به عنوان عصرانه . پیش غذا ، یا حتی شام میتوان مصرف کرد . همچنین از فرنی ساده بدون افزودنی میتوان برای غذای کمکی نوزاد و کودکان استفاده کرد . در زیر عکس چند مدل فرنی را برایتان به نمایش می گذاریم :
.
.
طرز تهیه فرنی در ماه رمضان نارگیلی
فرنی نارگیلی
تزیین فرنی 1
تزیین فرنی 1
طرز تهیه فرنی
طرز تهیه فرنی
تزیین فرنی
تزیین فرنی
 
فرنی کاکائویی
فرنی کاکائویی
طرز تهیه فرنی در ماه رمضان فرنی زعفرانی
فرنی زعفرانی

شما برای تزیین فرنی میتوانید از زعفران ، پودر نارگیل ، پودر کاکائو ، خلال بادام و پسته و .. استفاده کنید .

طرز تهیه فرنی در ماه رمضان و مدلهای مختلف فرنی را دراینجا به خدمتتان تقدیم کردیم. شما میتوانید فرنی را در همه ایام سال هم تهیه کرده و میل کنید.

گردآورنده : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...