مربای توت فرنگی با وانیل یا ژلاتین - آسان طب

مربای توت فرنگی با وانیل یا ژلاتین

مربای توت فرنگی یکی از مرباهای خوشمزه است که طرفداران خاص خود را دارد. توت فرنگی به دلیل املاح معدنی زیادی که دارد تقویت کننده بدن است. توت فرنگی ملکه میوه ها در اسیا است. در این مقاله سعی کرده ایم طرز تهیه مربای توت فرنگی را به دو روش با وانیل و با ژلاتین برایتان بیان کنیم.

روش اول

مواد لازم و طرز تهیه مربای توت فرنگی با وانیل

توت فرنگی 1 کیلوگرم

شکر 1 کیلوگرم

وانیل 1 قاشق چای خوری

در مرحله اول دم توت فرنگی ها را کنده و ان را حسابی بشویید. سپس در ظرفی لعابی ریخته یک ردیف توت فرنگی و یک ردیف شکر و مجددا توت فرنگی و بعد شکر بریزید تا شکر به خورد توت فرنگی ها برود و در اصطلاح آب بیندازد. (هشت ساعت منتظر بمانید)

اکنون در این مرحله قابلمه لعابی را روی حرارت گاز بگذارید. درحالی که مواد می جوشند کفی روی ظرف می اید. دو بار این کف را بردارید. در همین حین میتوایند وانیل را در صورت دلخواه به ان اضافه کنید. حدودا نیم ساعت برای ساخت مربای توت فرنگی کافی است. به گزارش آسان طب هر چه بیشتر روی گاز بماند تیره تر می شود.

روش دوم

مواد لازم و طرز تهیه مربای توت فرنگی با ژلاتین

توت فرنگی 1 کیلوگرم

شکر نیم کیلوگرم

ورق ژلاتین سه عدد

توت فرنگی را در ظرفی رنده کنید. برعکس روش بالا به نصف میزان شکر نیاز داریم یعنی نیم کیلو. شکر را روی رنده های توت فرنگی ریخته دو سه ساعت صبر کنید. اکنون این مواد را در قابلمه روی گاز بگذارید تا جوش بیاید. سپس زیرش را کم کنید تا غلیظ شود. حالا سه عدد ورق ژلاتین را در اب جوش گذاشته و سپس به مواد قبلی اضافه کنید. بعد از این که جوش خورد گاز را خاموش کنید.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *