X

سبزی کوکو شامل چه سبزی هایی هست؟

سبزی کوکو شامل چه چیزهایی است؟ این سوال بسیاری از کدبانوهای ایرانی است که میخواهند بدانند سبزی کوکو باید شامل چه باشد. هر کدام از اجزای سبزی کوکو در طعم کوکو تاثیر گذار هستند و باید در آن ریخته شوند. در این مقاله سعی میکنیم سبزی هایی که در کوکو استفاده می شود را برایتان بیان کنیم.

سبزی کوکو شامل چیست ؟

تره : (برخی برای تهیه کوکو فقط از تره استفاده میکنند که طعم جدیدی دارد و بسیار خوشمزه است. به این نوع کوکو کوکوی تره می گویند.) تره برای درمان بیماری هایی مثل یبوست دائمی، ترش کردن غذا و سوء هاضمه، رفع چاقی و تسکین درد مفاصل و نقرس بسیار مناسب است.

جعفری : جعفری دارای آهن می باشد و مصرف آن به همه اشخاص مخصوصا خانم ها توصیه می شود.

شوید : شوید برای درمان سوء هاضمه و نفخ معده بسیار مفید است. طبع آن گرم است. کسانی که استفراغ شدید دارند و نمی توانند غذا بخورند شوید میل کنند.

شنبیله : شنبیله خشک در طعم کوکو خیلی تاثیر دارد. اما مقدار زیاد ان باعث تلخ شدن کوکو می گردد. مراقب باشید. البته میتوانید شنبیله تازه هم اضافه کنید. پس به گزارش آسان طب هر سبزی که در کوکو ریختید یادتان باشد شنبیله باید کمترین مقدار باشد.

سیر ساقه سبز یا دوحبه سیر ریز در صورت تمایل

گشنیز : بعضی ها به سلیقه خود گشنیز هم اضافه می کنند که کوکو را خوشمزه می کند.

برای معطر شدن ترخون و ریحان (در صورت دلخواه) به میزان کم فقط برای معطر شدن

کوکوی کاهو : برخی برای تهیه کوکو فقط از سبزی کاهو استفاده می کنند که بسیار خوشمزه است و طعم جدیدی دارد. پیشنهاد میکنیم حتما امتحان کنید.

کوکوی اصل تبریز : تره و اسفناج . در کوکوهای اصل تبریز فقط تره و مقدار کمی اسفناج را به عنوان سبزی کوکو می ریزند که طعم ان خوشمزه می شود .

من به شما پیشنهاد میکنم دو سه مدل کوکو را درست کنید مثلا در یک مدل تره بیشتر یا یک مدل فلان سبزی نباشد و ..  . بعد ببینید کدام طعم برای شما خوشایند است. چون طعم ها همیشه سلیقه ای است.

منبع : https://asanteb.com

نظرات شما (4)

 • مواد لازم برای تهیه کوکو سبزی

  سبزی کوکو: 500گرم خرد شده
  تخم مرغ: 6تا8عدد
  روغن مایع: به میزان لازم
  آرد گندم: یک یا 2قاشق غذا خوری
  زرد چوبه: یک دوم قاشق مربا خوری
  نمک و فلفل: به میزان لازم
  گردو: 50گرم خرد شده
  زرشک پلویی:یک قاشث غذاخوری

 • سبزی کوکو شامل: این مواد اصلی هست و مقدارش .. ولی خب من میگم میتونین مقدارو جابجا کنین حتی بعضیا همه را یه اندازه میگیرن .. دو بار درست کنین دستتون میاد

  تره: 200گرم
  جعفری: 150گرم
  شوید: 50گرم
  شنبلیله: 20گرم
  کاهو: 30گرم
  برگ کاهو: 3عدد، برای تزیین
  شنبلبله: کمی
  سیر تازه: 50 گرم (به دلخواه)