علایم میکروب معده و روش های پیشگیری و درمان - آسان طب

علایم میکروب معده و روش های پیشگیری و درمان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

میکروب معده یکی از بیماری هایی است که در اثر هجوم باکتری به معده ایجاد می شود. میکروب معده ( هلیوباکتری ) یکی از موجودات ذره بینی یا باکتری معده است که وارد بدن شخص شده و در دستگاه گوارش وی لنگر می اندازد . بعد از چند سال این باکتری معده سبب زخم معده یا زخم بالای روده کوچک می شود و شخص را بیمار میکند . حتی ممکن است شخص در اثر این میکروب دچار سرطان شود .

میکروب معده

علایم میکروب معده 

یکی از علایم زخم معده که در اثر این باکتری ایجاد می شود درد شدید یا خفیف در شکم است . زمانی که معده شما خالی است این درد افزایش می یابد. از دیگر علایم ان آروغ ، نفخ معده ، تهوع ، فقدان احساس گرسنگی ، استفراغ ، و کاهش وزن بدون دلیل است.

اگر علایم زیر را داشتید حتما به پزشک مناسب مراجعه کنید  :

رنگ پریدگی پوست - احساس خستگی بدون دلیل - مدفوع قرمز یا خونی - استفراغی که خونی رنگ یا قهوه ای تیره باشد - دل درد شدید

پیشگیری از میکروب معده 

برای پیشگیری از میکرب معده حتما بعد از رفتن به دستشویی دستهای خود را با دقت بشویید. قبل از خوردن هر چیزی از پاکیزگی دست خود مطمین باشید . غذا یا ابی که به سلامت ان شک دارید نخورید. خوراکی های نیمه پخته نخورید. همه چیز باید کامل پخته شده باشد. اگر کسی غیر شما غذایی را تهیه کرده از تمیز بودن دست او حین طبخ غذا مطمین شوید. جالب است بدانید استرس و غذاهای تند از بهبود سریع بیماری  جلوگیری کرده و درد را افزایش می دهند.

درمان میکروب معده

درمان میکروب معده

درمان میکروب معده به معنی کشتن میکروب ها ، درمان غشای معده و پیش گیری از بازگشت زخم هاست . بهبود این بیماری بین یک تا دو هفته طول خواهد کشید .

یکی از گروه داروهای درمان میکروب معده آنتی بیوتیک ها است. به گزارش آسان طب آنتی بیوتیکها شامل آموکسی سیلین، کلاریترومایسین، مترونیدازول، تتراسایکلین یا تینیدازول می باشد که میکروب معده را می کشد .

دسته دیگری از داروهای درمان این بیماری  داروهایی مثل  پنتوپرازول یا رابپرازول می باشد که سبب کاهش اسید معده می شود.

دسته سوم از داروهای درمانی اکسید بیسموت است . این دارو شامل فاموتیدین، نیزاتیدین یا رانیتیدین است و  در کنار آنتی بیوتیک ها به کشتن میکروب هلیکو باکتری معده کمک می کند. همچنین باعث انسداد هیستامین شیمیایی (که عامل تسریع در تولید اسید بیشتر توسط معده است) می شود.

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان