طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه بدون آهک - آسان طب

طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه بدون آهک

مربای بالنگ یکی از مرباهای خاص است که طرفداران خاصی دارد . بالنگ قلب و کبد را تقویت می کند و در هضم غذا تاثیر گذار است . همچنین جویدن پوست این میوه دهان را خوشبو میکند . تخم میوه بالنگ صد تب است و کرم های روده ای را از بین میبرد . میوه بالنگ آرام بخش است . در این بخش طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه بدون آهک را تقدیم می کنیم.

طرز تهیه مربای بالنگ خوشمزه بدون آهک

مربای بالنگ بدون آهک

پیشنهاد میکنم حتما مربای بالنگ را امتحان کنید . مواد لازم و طرز تهیه مربای بالنگ به شرح زیر است .

مواد لازم

بالنگ تازه………………. 2 عدد متوسط

شکر ………………………….. 1 لیوان

گلاب ……………….. 2قاشق غذاخوری

دارچین…..1 چوب به اندازه ی یک انگشت

طرز تهیه مربای بالنگ بدون آهک

 

طرز تهیه مربای بالنگ

نکته مهمی که باید بگوییم این است که بالنگهایی برای مربا بهتر هستند که روی پوستشان برجستگی کمتری داشته باشد . چون پوستشان بهتر جدا می شود . در هنگام پوست کردن یک لایه نازک از پوست بالنگ را بکنید. اما کل پوستش را بکنید .اکنون ان را به دو نیمه تقسیم کنید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
جدول کالری لبنیات و فواید لبنیات

برای مربا بالنگ  بخش داخلی – بخش سفید(قسمتی که شبیه پنبه است) یا همان مغز را در بیاورید و به قطعات ریز برش دهید. قطعات نه زیاد درشت باشد و نه زیاد ریز. سپس حدود بیست دقیقه بالنگ را در ابی جوش بندازید تا بجوشد و بعد ان را با آب سرد آبکشی کنید. و حالا کمی فشارش دهید تا ابش کامل کشیده شود و خشک شود. به گزارش آسان طب این عمل را یکبار دیگر تکرار کنید . حدود بیست دقیقه بالنگ را در ابی جوش بندازید تا بجوشد و بعد ان را با آب سرد آبکشی کنید . وحالا کمی فشارش دهید تا ابش کامل کشیده شود و خشک شود . هر چقدر میزان اب هنگام جوشیدن بیشتر باشد تلخی مربا زودتر گرفته می شود .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
فواید زردآلو برای سلامتی و شفافیت پوست و مو

طرز تهیه مربای بالنگ

اکنون اجازه دهید کامل خشک شود . بالنگ را در دو لیتر اب در قابلمه تفلن ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید . یک لیوان شکر به ان اضافه کنید و دو ساعت زمان دهید تا بالنگ پخته شود . باید شهد کمی ته ان باقی بماند . در نهایت دو قاشق گلاب و یک تکه چوب دارچین به ان اضافه نمایید و وقتی سه جوش زد زیر گاز را خاموش کنید .

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *