ترشی مخلوط جادویی - آسان طب

ترشی مخلوط جادویی

ترشی مخلوط یکی از انواع ترشی است که طرفداران خاص خود را دارد و درکنار غذا طعم جدیدی به غذای ما میدهد.  سعی کنید هرگز ترشی را با ماست نخورید. این نکته را یاداوری میکنیم که شما میتوانید بر حسب سلیقه تان موادی را از مواد لازم حذف کرده یا مقدارش را کم و زیاد کنید . چون ترشی مخلوط اکثرا سلیقه ای است و به قول معروف هر کس هر چیزی در دستش می اید به ان اضافه می کند . اما خب موادی که ما پیشنهاد داده ایم به شرح زیر است .

مواد لازم برای تهیه ترشی مخلوط جادویی

 گل کلم 1/5 کیلوگرم
 برگ کلم  0/5 کیلوگرم
 سبزی معطر پاک کرده….  0/5 کیلوگرم
 فلفل دلمه ای متوسط 3 عدد
کرفس خرد شده 0/5 کیلوگرم
لوبیا سبز خرد شده 250 گرم
هویج خرد شده 0/5 کیلوگرم
سیر 2 بوته
فلفل سبز تند 3 یا 4 عدد
بادمجان 1 کیلوگرم
پیاز ریز 0/5 کیلوگرم
موسیر خشک 100 گرم
سیب زمینی ترشی 0/5 کیلوگرم
نعنای خشک 1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به اندازه لازم
زردچوبه 1 قاشق غذاخوری
ادویه ترشی 2 قاشق غذاخوری
سرکه به اندازه لازم

مواد لازم برای ادویه ترشی مخلوط

 پودر گلپر 100 گرم
 پودر تخم گشنیز 50 گرم
 پودر زیره سبز 50 گرم
 ریشه جوز بویا ( پودر شده) 25 گرم
جوز رنده شده 2 عدد
دارچین یک قاشق سوپخوری
فلفل سیاه یک قاشق سوپخوری
فلفل سبز یک قاشق سوپخوری
پودر رازیانه 50 گرم

طرز تهیه ترشی مخلوط

همه مواد را با دقت بشویید و بگذارید ابش کامل برود. گل کلم را زیاد بشویید. چون لای برگهایش میکروب و گل و لای زیادی ممکن است باشد. سعی کنید پیاز برای تهیه ترشی تان ریز باشد. اما اگر پیاز ریز پیدا نکردید میتوانید پیازهای درشت را با چاقو به چند تکه تقسیم کنید و به مواد ترشی اضافه کنید . مواد لازم را به سلیقه خود شکل داده و خرد کنید . البته این را بدانید که هرچه ریز تر خرد شود ترشی بهتر می شود .

در مورد بادمجان باید بگوییم که اولا لازم نیست پوستش را بکنید. دوما هم میتوانید ان را خرد کنید هم بادمجان های خیلی ریز را به صورت کامل در ترشی بیندازید. سوما بهتر است برای رفع تلخی بادمجان ابتدا ان را با کمی سرکه بجوشانید. ان سرکه را به ترشی اضافه نکنید. سعی کنید سیر استفاده نکنید. موسیر برای ترشی بهتر است. هم عطر بهتری دارد. هم بوی بدی نمیدهد. موسیر را 24 ساعت در اب بخیسانید و سه بار اب انها را عوض کنید.

استفاده از سبزی خشک در ترشی مخلوط  مناسب است. چون در تمام ترشی پخش می شود. همچنین میتوانید از سبزی تازه استفاده کنید اما انها را خوب ریز کنید. برای درست شدن ترشی از خشک بودن مواد مطمین شوید. مواد را در ظرف مورد نظر ریخته و سرکه را به ان اضافه کنید تا روی مواد را بگیرید. به گزارش آسان طب دو هفته اول به ترشی سر بزنید. ممکن است سرکه جذب مواد شده باشد. باز هم به ان سرکه اضافه کنید تا همه مواد داخل سرکه باشند.

سرکه طبیعی برای ترشی بهتر است. اما قبل از مصرف یکبار ان را بجوشانید تا خیالتان راحت شود ابی ندارد. اگر سرکه طبیعی نداشتید سرکه کارخانه ای استفاده کنید.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *