پیشگیری از سرطان روده بزرگ با تغذیه

پیشگیری از سرطان روده بزرگ راههای مختلفی دارد . سیگار نکشید . سیگار کشیدن مضرات زیادی دارد . ریه را از بین میبرد . سبب مرگ و میر دوازده درصد از بیماران سرطانی می شود . رگ ها را متورم می سازد . بنابراین برای پیشگیری از سرطان روده سیگار نکشید .مشروبات الکی مصرف نکنید . این نوشیدنی ها در ابتدا به سرطان روده بزرگ تاثیر زیادی دارند . در این بخش درباره روشهای پیشگیری از سرطان روده بزرگ را تقدیم می کنیم.

پیشگیری از سرطان روده بزرگ

پیشگیری از سرطان روده بزرگ

به گزارش مجله پزشکی آسان طب غذاهای چرب و کم فیبر میل نکنید . همچنین تا جایی که میتوانید مصرف گوشت قرمز را کم کنید و گوشت سفید را جایگزین آن کنید . همچنین میوه و سبزی را مدام مصرف کنید . ورزش کنید . سعی کنید حداقل 20 دقیقه در روز ورزش کنید . چاقی یکی از علل اصلی ابتلا به سرطان است . سعی کنید هرچه زودتر اضافه وزنتان را حذف کنید .

 افراد بالای 50 سال احتمال بیشتری دارد که به سرطان روده دچار شوند. پولیپ ها در افزایش سرطان روده نقش زیادی دارند. باید بدانید آسپرین برای پیشگیری پولیپ های آدنوماتوز روده بزرگ و راست روده، در افرادی با سابقه این ضایعات مؤثر است.

پیشگیری از سرطان روده بزرگ

پیشنهاداتی برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ

زرد چوبه ضد سرطان است. زردچوبه دارای مولوکولی به نام کوذکومین است. کورکومین آنتی اکسیدانی قوی و یک ضد التهاب عالی است.  چون زردچوبه با از بین بردن وضعیت تهاجمی سلول های سرطانی به سم زدایی آنها کمک می کند.  میتوانید زردچوبه را با فلفل سیاه مصرف کنید. با این روش زردچوبه بهتر جذب می شود.

سیر در مقاب بسیاری از ویروس ها و بیماری ها از بدن محافظت می کند. به گزارش آسان طب مصرف سیر خطر ابتلا به تومورهای روده بزرگ را تا سی درصد کاهش خواهد داد. در سیر ماده ای به نام اسیلین وجود دارد که سلولهای سرطان زای روده – کبد و روده بزرگ را نابود می کند .

برای پیشگیری از سرطان روده کنگرفرنگی بخورید. گیاه کنگر فرنگی گیاهی شبیه کرفس و اسفناج است . این گیاه فیبر فراوانی دارد . فیبر این گیاه مثل بورس هایی هست که روده را پاکسازی میکند و اجازه نمیدهد مواد غیر قابل جذب در بدن و روده رسوب کند . این نکته را یاداوری میکنیم تمام خوراکی هایی که فیبر دارند برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ مفید هستند .

پلیپ ها تومورهای خوش خیمی هستند که در روده بزرگ می باشد و در گسترش سرطان روده نقش مهمی دارند . مصرف امگا سه 3 رشد این پلیپ ها را خیلی کم می کند . از موادی که امگا 3 دارند میتوان به ماهی ازاد ، ماهی تن ، روغن گردو و دانه کتان اشاره کرد .

منبع : https://asanteb.com

 

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا