خواص بالنگ و میوه بالنگ چیست؟ - آسان طب

خواص بالنگ و میوه بالنگ چیست؟

خواص بالنگ یا ترنج برای سلامتی انسان قابل تامل است. بالنگ میوه ای زرد رنگ و دارای گوشت های سفید است. از برگ و شکوفه ان هم برای مصرف دارویی استفاده می شود. بالنگ طبیعتی سرد و خشک دارد. بالنگ از دسته میوه ها و از نوع مرکبات است. برگ ان هم بوی لیمو است. شکوفه های بنفش و سفید بالنک زیبایی خاصی به درخت ان میدهد.

برای درمان نفخ شکم از بالنگ استفاده می شود. بالنگ قلب را تقویت میکندو موجب سلامت قلب می شود. برای سلامت قلب نیز از بالنگ و مربای بالنگ استفاده می شود. درد مفاصل و نقرس را با بالنگ میتوان رمان کرد. مربای بالنگ یبوست را دفع میکند و سبب ارامش مصرف کننده می شود.

خواص بالنگ

خواص بالنگ چیست ؟

از خواص بالنگ میتوان به این مورد اشاره کرد که بالنگ دشمن نفخ است و هضم غذا را برای شما اسان می کند . همچنین میتوانید میوه بالنگ و سرکه را ترکیب کنید. این ضماد درد مفصل ، نقرس و ورم های مختلف را درمان میکند. خواص بالنگ شامل ضد سرفه بودن ، نرم کننده سینه ، ارامش بخش بودن و خنک کننده بودن است. برای ارامش اعصاب میتوانید میوه بالنگ میل کنید. بالنگ برای بهبود گردش خون بسیار پر فایده است و کمبود اب بدن را جبران میکند .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
مصرف ریحان سلامتی شما را تضمین میکند

برای ناراحتی های مربوط به دوران قاعدگی بالنگ مصرف کنید. پوست میوه بالنگ را دم کنید و میل کنید. این دمنوش مسکن مناسبی برای شما است. برای خوشبو شدن دهان پوست بالنگ را امتحان کنید. تاثیر ان را بلافاصله خواهید دید. بالنگ قلب و معده را تقویت میکند و در سلامت ان تاثیر بسزایی دارد . همچنین تخم میوه بالنگ دشمن تب است.

خواص بالنگ

برای درمان مسمومیت غذایی پوست بالنگ را خشک کرده و بکوبید. سپس با عسل میل کنید. دانه های بالنگ برای درمان زخم حشرات و مار افعی بسیار موثر است.به گزارش آسان طب  پوست بالنگ ویتامین های زیادی دارد. سموم کبد را پاک میکند و باعث سلامت کبد می شود. بالنگ کلسیم زیادی دارد . در نتیجه نشاطر اور و ارامبخش است و دشمن غم و غصه میباشد .

ادامه مطلب -> کلیک کنید
عسل در درمان گرفتگی رگهای خونی و سرطان موثر است

برای درمان اسهال روزانه سه بار هر بار نیم استکان عرق بالنگ میل کنید. ( خواص  و فواید بالنگ )برای رفع بیدگرفتگی لباس میتوانید پوست بالنگ خشک را در لباس بگذارید. برای درد مثانه – درد کمر – درد عصبی – درد سیاتیک و درد ماصل از روغن بالنگ استفاده کنید. برای درمان سردردهای مزمن که بدلیل ناراحتی گوارش است کافیست نانی را در ابی که بالنگ در ان خیسانده شده یا عصاره بالنگ بخیسانید و بخورید .

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *