معرفی انواع معجون سرماخوردگی - آسان طب

معرفی انواع معجون سرماخوردگی

معجون سرماخوردگی انواع مختلفی دارد . سرماخوردگی نوعی بیماری است که در اثر تغییر دمای بدن از گرم به سرد اتفاق می افتد . سرماخوردگی درمانهای مختلفی دارد . در این مقاله برخی از انواع معجون سرماخوردگی را برایتان بیان میکنیم .

یکی از انواع معجون سرماخوردگی دم کرده آویشن و پونه کوهی است . این دمنوش خاصیت ضدعفونی دارد و برای درمان سرماخوردگی استفاده می شود . میتوانید کمی عسل به این معجون اضافه کنید و روزانه مصرف کنید .

 انواع معجون سرماخوردگی

معجون زنجبیل از انواع معجون سرماخوردگی است که در پیشگیری از سرماخوردگی بسیار استفاده می شود . زنجبیل گیاهی ضد باکتری و ضد ویروس است و توان سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد . میتوانید زنجبیل را در اب جوش دم کنید و به عنوان یک دمنوش یا معجون استفاده کنید .

مصرف گیاه شیرین بیان (ریشه) در درمان سرفه های سرماخوردگی تاثیر گذار است . برای این کار ریشه شیرین بیان را در اب بجوشانید ، کمی عسل به ان اضافه کنید . میل کنید. البته مصرف زیاد شیرین بیان نیز برای سلامتی مضر است . از دیگر انواع معجون سرماخوردگی میتوان به جوشانده گیاهان اسطوخودوس، پونه، نعناع و آویشن اشاره کرد. از همه این گیاهان میزان مساوی در دو لیوان اب جوش بریزید. وقتی دم کشید نوش جان کنید .

برای درمان سرماخوردگی آش بسیار مفید است . میتوانید اشی شامل  برنج،‌ جعفری و گشنیز، کمی تره و شنبلیله، بال و گردن مرغ، کمی روغن زیتون، مقدار کمی نمک، زردچوبه یا زعفران، زیره و در صورت تمایل مقداری کدو  برای درمان سرماخوردگی تهیه کنید .

دم کرده دارچین یک معجون سرماخوردگی است . این معجون سبب امنیت سیستم دفاعی بدن نسبت به سرماخوردگی و زکام می شود. همچنین برای علاج سرماخوردگی  بخور ترکیبی از گیاهان دارویی شوید، بابونه، بومادران و آویشن و مرزنجوش سفارش شده است . به گزارش آسان طب برای علاج سرماخوردگی بوکردن پیاز بلافاصله بعدازبریده شدن -خوردن اب فراوان برای پاکسازی بدن ازویروس- مصرف سپستان پخته شده باعناب – سیب درختی کباب شده پیشنهاد شده است .

شربت شلغم جزو گروه معجون سرماخوردگی است . برای تهیه این شربت وسط شلغم را سوراخ کرده داخل ان عسل بریزید و ان را در لیوانی بگذارید . شربت ان وارد لیوان می شود . یکی از مهمترین معجون های سرماخوردگی مخلوط يک قاشق عسل، يک ليوان آب ولرم و يک قاشق آب ليموترش است . این معجون سرماخوردگی و سرفه را علاج می کند .

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *