بهترین درمان گرگرفتگی بدن با طب سنتی - آسان طب

بهترین درمان گرگرفتگی بدن با طب سنتی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درمان گرگرفتگی راه حل های مختلفی دارد . گرگرفتگی در بسیاری از افراد مخصوصا خانم ها اتفاق می افتد. در بین خانم ها ، زنانی که در دوران یائسگی به سر میروند (چه ابتدا ، چه اواسط) بیشتر دچار گرگرفتگی می شوند. در این مقاله برخی از راههای درمان گرگرفتگی را بیان میکنیم :

درمان گرگرفتگی

بهترین درمان گرگرفتگی بدن

درمان گرگرفتگی با عصاره گیاه بادیان یا در اصطلاح انیسون امکان پذیر است . در ازمایشی متخصصان مختلف به افرادی در یک دوره یک ماهه، روزانه 3 کپسول حاوی 100 میلی گرم عصاره بادیان تجویز کردند، بر اساس ازمایش ، در هفته چهارم پس از درمان، تعداد گرگرفتگی روزانه از حدود 4 مورد و شدت آن از حدود 56 درصد، به ترتیب به 1 مورد و 14 درصد رسید. بنابراین به گزارش آسان طب عصاره گیاه بادیان در کاهش دفعات و شدت گرگرفتگی زنان  تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت .

برای درمان گرگرفتگی سعی کنید دوش اب ولرم یا خنک بگیرید . دوش اب داغ شدت گرگرفتگی شما را افزایش می دهد . همچنین از لباس های خنک استفاده کنید . پارچه های کتان بدن را خنک تر گه می دارد . اما پارچه هایی از جنس پلاستیک سبب افزایش دمای بدن خواهند شد . طب سنتی در درمان گرگرفتگی تاثیر زیادی دارد . سعی کنید به سونا نروید . چون سونای داغ گرگرفتگی شما را دو چندان میکند . برای درمان گرگرفتگی غذای سرد بخورید . خوردن غذاهای گرم گرگرفتگی بدن را زیاد میکند، همچنین غذاهایی با طبع سرد و خنک میل کنید . اگر سیگار می کشید ترک کنید . با ترک سیگار به مرور متوجه کاهش گرگرفتگی تان می شوید .

برای درمان گرگرفتگی دراز بکشید ، استرس و اضطراب نداشته باشید. یا حتی میتوانید روی صندلی بنشینید و سرتان به را سمت عقب خم کنید . استراحت درمان مناسبی برای گرگرفتگی است . استرس یکی از دلایل اصلی گرگرفتگی است .
 باید این نکته را بدانید که  استرس مزمن در میزان استروژن و پروژسترون بدن اختلال هورمونی ایجاد کرده و همین امر سبب افزایش گرگرفتگی تان می شود . به گزارش آسان طب برای حل این مشکل با تمرین کردن تنفس های عمیق و مدیتیشن، می توان بهتر با استرس مقابله کرد . تمرین کردن تنفس های عمیق و مدیتیشن مانع از استرس ذهنی می شود و در نتیجه از اختلال هورمونی، پیشگیری خواهد کرد .

داشتن ساعت خواب منظم و به اندازه در کاهش گرگرفتگی تاثیر زیادی میگذارد . سعی کنید ساعت خوابتان به موقع باشد و کم خوابی یا پرخوابی نداشته باشید . برای درمان گرگرفتگی سراغ یوگا بروید . ورزش یوگا سبب کاهش وزن ، انعطاف پذیری بدن ، سلامت روحی و جسمی ، و کاهش گرگرفتگی و تکرر گرگرفتگی خواهد شد .

غذاهای دریایی مصرف کنید . مصرف قهوه را کاهش دهید . همچنین مصرف ادویه را کم کنید . ادویه باعث افزایش دمای بدن می شود .

درمان گرگرفتگی با ورزش

اضافه وزن درصد گرگرفتگی را بالا میبرد. تاجایی که میتوانید اضافه وزنتان را کم کنید. بطور متوالی ورزش کنید و  غذاهای کم چرب بخورید . اب زیاد بنوشید . پیاده روی و دویدن را فراموش نکنید . جالب است بدانید که با کاهش هر ۵ کیلوگرم کاهش وزن، شدت گرگرفتگی تا ۳۳ درصد کاهش خواهد یافت.

البته هیچ وقت با قرص های لاغری لاغر نشوید. قرص های لاغری میزان هورمون های متعدد از جمله استروژن و پروژسترون را در بدن تغییر داده و علایم گر گرفتگی را افزایش میدهند.

منبع : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان