کاهش دل درد پریود با داروهای خانگی - آسان طب

کاهش دل درد پریود با داروهای خانگی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

کاهش دل درد پریود دغدغه ی بسیاری از بانوان است . اکثر خانم ها از روز قبل از پریود دل دردشان شروع می شود و تا دو سه دوز اول پریود بسیار شدید است . تا جایی که میتوانید برای رفع این دل درد مسکن نخورید و از داروهای گیاهی و طبیعی استفاده کنید . در این مقاله برخی از خوراکیهایی را که برای کاهش دل درد پریود مناسب است به شما معرفی میکنیم .

کاهش دل درد پریود با مصرف زرد چوبه

برای کاهش دل درد پریود و همچنین بهبود فرآیند گوارش غذا  از زردچوبه استفاده کنید . بنا بر تحقیقات بدست امده  زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد، بدن را از تخریب بافتی و التهاب مفصل محافظت میکند . همچنین وظیفه حمایت از عملکرد سلول های عصبی  بر عهده زردچوبه است .

 کاهش دل درد پریود با خوردن ماست

ماست بخورید . در ماست موادی وجود دارد که درد دل شما را کاهش داده و همچنین در کاهش التهاب تاثیر زیادی دارد . همچنین ماست جزو دسته لبنیات است و از پوکی استخوان جلوگیری میکند .

کاهش دل درد پریود سویای سبز 

طبق تحقیقات بدست امده توسط دانشمندان پروتئین سویا نسبت به پروتئین حاوی شیر مسکن بهتری برای شماست . پس موقع دل درد پریود سعی کنید سویا زیاد بخورید .

مصرف قهوه  را فراموش نکنید

برای کاهش دل درد پریود قهوه بخورید . به گزارش آسان طب قهوه دارای کافئین زیادی است . این کافئین با تنگ کردن عروق خونی گشاد شده که بر اثر سر درد ملتهب می شوند میزان دل درد شما را به شدت کاهش میدهد و نقش مسکن را اجرا میکند .

 نعناع معجزه میک ند

گیاه نعناع وظیفه جلوگیری از گرفتگی ماهیچه را بر عهده دارد . همچنین عرق نعناع برای دل درد ناشی از سندرم روده تحریک پذیر وسایر دل درد ها بسیار مفید ست و درد را تسکین خواهد داد .

گیلاس برای کاهش درد قاعدگی بسیار مفید است

میوه گیلاس دارای « آنتوسیانین »  و در واقع آنتی اکسیدان های قوی هستند که سبب کاهش دل درد پریود می شود .  این ترکیب ها با متوقف کردن پیشرفت التهاب و با از بین بردن آنزیم های درد مانند مسکن های آسپرین و ناپروکسن عمل می کنند و میزان درد شما را به شدت کاهش می دهد .

 کاهش دل درد پریود با زنجیل 

 زنجبیل مسکن بسیار خوبی است . میتوانید ان را با چای و افزودن کمی عسل یا نبات میل کنید . گیاه زنجبیل یک گیاه ریشه ای و تند، تسکین دهنده سنتی درد دل ، رفع دریازدگی و حالت تهوع  می باشد .
گیاه زنجبیل مانند آسپرین عمل میکند و  می تواند در تسکین دردهای ماهیچه ای ، آرتریت و میگرن تاثیر زیادی بگذارد .

 فلفل قرمز را فراموش نکنید

فلفل قرمز یک نوع مسکن است چون دارای «کاپسایسین » میباشد و با تحریک کردن پایانه های اعصاب و کاهش ماده شیمیایی انتقال دهنده سیگنال های درد، سبب کاهش دل درد پریود خواهد شد .
برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان