کاهش دل درد پریود با داروهای خانگی - آسان طب

کاهش دل درد پریود با داروهای خانگی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

کاهش دل درد پریود دغدغه ی بسیاری از بانوان است . اکثر خانم ها از روز قبل از پریود دل دردشان شروع می شود و تا دو سه دوز اول پریود بسیار شدید است . تا جایی که میتوانید برای رفع این دل درد مسکن نخورید و از داروهای گیاهی و طبیعی استفاده کنید . در این مقاله برخی از خوراکیهایی را که برای کاهش دل درد پریود مناسب است به شما معرفی میکنیم .

کاهش دل درد پریود با مصرف زرد چوبه

برای کاهش دل درد پریود و همچنین بهبود فرآیند گوارش غذا  از زردچوبه استفاده کنید . بنا بر تحقیقات بدست امده  زردچوبه خاصیت ضد التهابی دارد، بدن را از تخریب بافتی و التهاب مفصل محافظت میکند . همچنین وظیفه حمایت از عملکرد سلول های عصبی  بر عهده زردچوبه است .

 کاهش دل درد پریود با خوردن ماست

ماست بخورید . در ماست موادی وجود دارد که درد دل شما را کاهش داده و همچنین در کاهش التهاب تاثیر زیادی دارد . همچنین ماست جزو دسته لبنیات است و از پوکی استخوان جلوگیری میکند .

کاهش دل درد پریود سویای سبز 

طبق تحقیقات بدست امده توسط دانشمندان پروتئین سویا نسبت به پروتئین حاوی شیر مسکن بهتری برای شماست . پس موقع دل درد پریود سعی کنید سویا زیاد بخورید .

مصرف قهوه  را فراموش نکنید

برای کاهش دل درد پریود قهوه بخورید . به گزارش آسان طب قهوه دارای کافئین زیادی است . این کافئین با تنگ کردن عروق خونی گشاد شده که بر اثر سر درد ملتهب می شوند میزان دل درد شما را به شدت کاهش میدهد و نقش مسکن را اجرا میکند .

 نعناع معجزه میک ند

گیاه نعناع وظیفه جلوگیری از گرفتگی ماهیچه را بر عهده دارد . همچنین عرق نعناع برای دل درد ناشی از سندرم روده تحریک پذیر وسایر دل درد ها بسیار مفید ست و درد را تسکین خواهد داد .

گیلاس برای کاهش درد قاعدگی بسیار مفید است

میوه گیلاس دارای « آنتوسیانین »  و در واقع آنتی اکسیدان های قوی هستند که سبب کاهش دل درد پریود می شود .  این ترکیب ها با متوقف کردن پیشرفت التهاب و با از بین بردن آنزیم های درد مانند مسکن های آسپرین و ناپروکسن عمل می کنند و میزان درد شما را به شدت کاهش می دهد .

 کاهش دل درد پریود با زنجیل 

 زنجبیل مسکن بسیار خوبی است . میتوانید ان را با چای و افزودن کمی عسل یا نبات میل کنید . گیاه زنجبیل یک گیاه ریشه ای و تند، تسکین دهنده سنتی درد دل ، رفع دریازدگی و حالت تهوع  می باشد .
گیاه زنجبیل مانند آسپرین عمل میکند و  می تواند در تسکین دردهای ماهیچه ای ، آرتریت و میگرن تاثیر زیادی بگذارد .

 فلفل قرمز را فراموش نکنید

فلفل قرمز یک نوع مسکن است چون دارای «کاپسایسین » میباشد و با تحریک کردن پایانه های اعصاب و کاهش ماده شیمیایی انتقال دهنده سیگنال های درد، سبب کاهش دل درد پریود خواهد شد .
برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...