راههای جذب خواستگار خوب و مناسب - آسان طب

راههای جذب خواستگار خوب و مناسب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

جذب خواستگار یکی از دغدغه های دختران مجردی است که امادگی ازدواج دارند و دوست دارند ازدواج کنند . در این مقاله سعی میکنیم راههایی را برای جذب خواستگار به شما پیشنهاد دهیم .

اول از همه اینکه دنبال فرد ایده آل و شاهزاده رویاها نباشید. شما اگر تا اخر عمر هم صبر کنید پسری که همه ی معیارهای شما را داشته باشد به خاستگاری شما نمی اید. نه اینکه شما شایسته نباشید. بلکه چون چنین پسری اصلا وجود ندارد. پسرها و دخترها هر کدام ویژگیهای منفی و مثبت خود را دارند و هیچ کدام بی نقض نیستند . همینطور که خود شما بی نقض نیستید . پس معیارهایتان را تا جایی که میتوانید پایین بیاورید و بیشتر به معیارهای اصلی مثل اخلاق ، ایمان ، تفاهم فرهنگی و داشتن شغلی در حد تامین یک زندگی ساده (استقلال مالی) توجه کنید .

پیشنهاداتی برای جذب خواستگار و افزایش خواستگار

سعی کنید به دیگران احترام بگذارید ، تا میتوانید صفات اخلاقی و رفتاری خوب برای خودتان جمع کنید تا بین همه فامیل و دوست و اشنا زبان زد باشید . در این صورت وقتی کسی سراغ دختر خوب بگیرد انها سریع یاد شما می افتند و شما را معرفی می کنند . همچنین اجتماعی باشید و با رعایت شان اجتماعی و نجابت در جامعه حضور پیدا کنید تا دیده شوید .

اگر کسی قصد خواستگاری دارد یا قصد اشنایی رسمی ، بدون حرف زدن و رفت و امد بر اساس ظاهر قضاوت نکنید . گاهی با حرف زدن و رفت و امد ویژگیهای مثبتی را در فرد میبینید که به هیچ وجه حاضر به از دست رفتن او نمی شوید . این را نیز بدانید که قیافه بعد از یکی دو ماه کاملا عادی می شود و بعد از ان شما در اخلاق او ریز میشوید و ویژگیهای مثبت و منفی اش را تحلیل میکنید .

درست است که زیبایی نباید معیار اصلی اقایان باشد ، اما در هر حال زیبایی هم مهم است . مخصوصا برای کسانی که میخواهند همسرشان را به رخ دیگران بکشند . به گزارش آسان طب سعی کنید مرتب باشید ، لباس شیک و مرتب و سنگین بپوشید ، ارایش ملایمی بکنید و عطری بزنید . این نکته را نیز به یاد داشته باشید که رفتار شما در زیبایی شما تاثیر مستقیمی دارد .پس تا میتوانید با رفتارتان خودتان را زیباتر کنید .

برای جذب خواستگار هم زن خانه باشید و هم زن امروزی . یعنی هم کدبانو باشید ، اشپزی تان را قوی کنید ، کارهای هنری و نکات خانه داری یاد بگیرید و در کنارش اجتماعی باشید . فعالیت های فرهنگی انجام دهید و در جامعه فعال باشید و بدرخشید . از اشنایی نترسید . بدون حرف زدن با کسی هرگز جواب منفی ندهید . حداقل یکی دو بار به او فرصت دهید با اخلاقیات و اهدافش اشنا شوید و بعد جواب قطعی را بدهید . به محض اینکه کسی خاستگاری  را معرفی کرد سریع جبهه نگیرید .

برای جذب خواستگار به اطرافیان خود بفهمانید ملاک های ازدواجتان چیست. به صورت غیر مستقیم بگویید که مثلا نمیخواهم شوهرم میلیونر باشد . معیارهای من در حد متوسط است تا انها جرات کنند برای شما خواستگاری را بفرستند . شخصیتی منحصر به فرد داشته‌باشید . اخلاقیات و ویژگیهای تک و مثبتی داشته باشید که دختران اطرافتان ندارند .

برای جذب خواستگار به خودتان احترام بگذارید . با خودتان مهربان باشید و خودتان را دوست بدارید . هیچ پسری یک دختر افسرده ، ناامید ، بی اعتماد به نفس و عصبی را دوست ندارد . همچنین جلوی خانم ها هم آرامش داشته باشید و اخلاق خوبی از خود نشان دهید . چون وقتی جلوی انها عصبی باشید یا استرس  داشته باشید مسلما شما را به کسی معرفی نخواهند کرد . اخم نکنید و همیشه لبخند خانمانه به لبانتان داشته باشید .

دعایی برای جذب خواستگار و ازدواج کردن

برای جذب خواستگار و ازدواج کردن خواندن آیه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّیّاتِنا قُرّةَ أَعْیُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقینَ إِمامًا» (سوره فرقان آیه 74)  بسیار توصیه شده است . همچنین  میتوانید : درقنوت نمازتان آیه «ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الآخره حسنه...» بقره؛200 را بخوانید. چون مقصود از حسنه در دنیا , همان همسر و خواستگار خوب است .

یادتان باشد سن ازدواج همه جا بالا رفته و فقط شما مجرد نیستید . پس صبور باشید و تا جایی که میتوانید از مجردی خود استفاده کنید . رابطه خوبی با خانواده حتی پدر مادر و خواهر برادر داشته باشید . خودتان را در اجتماع و در مهمانی ها خانم ترین دختر دنیا نشان دهید تا همیشه در ذهن همه بمانید .

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان