انواع عسل طبیعی و دلایل نامگذاری - آسان طب

انواع عسل طبیعی و دلایل نامگذاری

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

عسل برای پوست ، مو و سلامتی بدن فواید زیادی دارد . از خواص عسل میتوان به تقویت قلب، ضد بی‌خوابی، تقویت اعصاب و آرام‌بخش ، رفع عفونت‌های عمومی، تقویت بینایی، ضد صرع و تشنج، درمان تنگی تنفس و معالج دردهای مفاصل ، ضد میگرن، تقویت عمومی بدن و تقویت اعصاب و ضد کم خوابی اشاره کرد . عسل انواع گوناگونی دارد . در این مقاله به انواع عسل اشاره می کنیم .

انواع عسل و نامگذاری

عسل طبیعی را از جهتی به سه دسته تقسیم میکنند ( انواع عسل )

گروه اول :

گروه اول ، بر اساس منبع جمع آوری شهد گل و نوع گیاهی که زنبور عسل از آن شهد تهیه میکند، نامگذاری می شوند . زنبور عسل شهد را از گیاهان مختلف تهیه میکنند. اما در بعضی جاها مثلا در یک کوهستان فقط یک گیاه وجود دارد و زنبور ها عسل را از ان گیاه میگیرند . در این صورت عسل به نام ان گیاه نامیده می شود . مانندعسل آویشن، عسل گون، کنار (سدر).

گاهی کندوهای عسل در نزدیک زمین کشاورزی است که در ان یک محصول کاشته می شود . به گزارش آسان طب در این موقعیت این عصل را به نام ان محصول می نامند . مانند عسل مرکبات، شبدر، اسپرس.

در بعضی از مناطق نیز گیاه خاصی غالب نمی باشد و عسل طبیعی به دست آمده می تواند حاوی چندین شهد گل باشد که اصطلاحاً عسل چند گلی یا عسل مخلوط می گویند .

گاهی نیز زنبوردار، عسل طبیعی مناطق مختلف را با تکنیک های خاص با هم ترکیب می کند که آن را عسل چهل گیاه می نامند.

گروه دوم : بر اساس منطقه اسکان کلنی های زنبور عسل (محل تولید)

در این دسته بندی نام منطقه جغرافیایی را که عسل در ان تولید شده بر روی عسل میگذارند . مانند عسل دماوند ، عسل سبلان، کردستان، آذربایجان، تکاب، لار، جنگل های شمال کشور، طالقان. خواص جوانه گندم برای جوانسازی پوست را مطالعه کنید .

گروه سوم : متناسب با زمان تولید

الف) برخی عسلها را عسل بهاره میگویند چون در فصل بهار تهیه می شود . مثل عسل مرکبات و عسل اقاقیا

ب)گروه دیگر در تابستان یا اوایل پاییز تولید می شود . عسل تابستانی که گاهی از اوقات آن را عسل پاییزه نیز می نامند و زمان جمع آوری آن اواسط تابستان یا حتی اوایل پاییز است مثل عسل گون ،عسل آویشن، اسپرس.

در دسته بندی دیگر عسل ها را اینگونه نامگذاری میکنند ( انواع عسل )

1. عسل مخلوط : مخلوط  انواع مختلف عسل‌های حاصل از گل‌های مختلف

2. عسل جنگلی : ترکیب چند نوع گیاه وحشی

3. عسل تک گل :  تغذیه‌ زنبورها از گرده‌های یک نوع گل می‌باشد و دارای طعم و رنگ مخصوص

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان