ترفندهای از بین بردن بوی بد عرق تابستان - آسان طب

ترفندهای از بین بردن بوی بد عرق تابستان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

از بین بردن بوی بد عرق در فصل تابستان یکی از دغدغه های اصلی افراد است که جانشان را به لبشان آورده است . حتما برای بسیاری از شما پیش امده که به محض اینکه در تابستان پایتان را از خانه بیرون میبرید بدنتان عرق میکند و بوی بدی میگیرد. به طوری که رویتان نمی شود حتی به کسی نزدیک شوید . اما براستی راه چاره چیست ؟ در این مقاله به ترفند های برای از بین بردن بوی بد عرق اشاره میکنیم .

از بین بردن بوی بد عرق در فصل تابستان

به گزارش آسان طب ، عرق کردن فرآیندی طبیعی در بدن با هدف خنک سازی است . ولی خب شرایطی ایده آل برای رشد و نمو باکتری ها را هم فراهم میکند .این باکتریها هم باعث تولید اسیدهای چرب شده و در نتیجه بوی بدی را تولید میکنند .

پیشگیری از بوی بد عرق و سم زدایی

برای از بین بردن بوی بد عرق و درمان بدبویی عرق، سم زدایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای این سم زدایی میتوانید کارهای زیر را انجام دهید :

- برای از بین بردن بوی بد عرق و سم زدایی ، سبزیجات سبز و برگدار حاوی فیبر همانند اسفناج، کلم و فلفل دلمه ای را در وعده های غذایی خود قرار دهید .

- طبق تحقیقات بدست امده چای سبز، سم زدای بسیار مفیدی است.

- برای سم زدایی بدن پیاده روی و تنفس عمیق در هوای آزاد بسیار مطلوب است. چون اکسیژن می تواند باکتری های درون بدن را نابود کند .

- دور شدن از  از آلودگی، غذاهای پر ادویه، الکل، کافئین، روغن های اشباع، شکر و سیگار از راههای پیشگیر یاز بوی بد عرق و سم زدایی است .

-  روزانه 3 تا 4 لیتر آب بنوشید. چون آب قدرت سم زدایی دارد و آلودگی ها را پاک می کند .

- برای از بین بردن بوی بد عرق و سم زدایی ، حداقل روزی یک میوه حاوی ویتامین سی مصرف کنید. ویتامین سی در سم زدایی روده ها موثر است. پرتقال، لیمو، آناناس، هندوانه، انبه و توت فرنگی سرشار از ویتامین سی هستند و برای سلامتی شما نیز فواید زیادی دارند .

جلوگیری از تعریق زیاد و بوی بد عرق با روشهای طبیعی

در فصل تابستان بدلیل گرمای زیاد ممکن است  2 تا 4 لیتر در ساعت عرق بکنیم.  متاسفانه وقتی این عرق مقدارش بیش از حد شود ، باکتری های موجود در بدن به نوعی پروتئین بدبو تبدیل شده و در نتیجه عرقمان بوی بدی میدهد .شما میتوانید برای پیشگیری از تعریق بیش از حد از روشهای طبیعی استفاده کنید .

* برای از بین بردن بوی بد عرق لباس های روشن بپوشید. رنگ های روشن نسبت به تیره نور و حرارت کمتری به خود جذب می کنندو شما کمتر عرق میکنید .

* برای از بین بردن بوی بد عرق ، از پوشیدن لباس های تنگ و همچنین تولید شده از الیاف مصنوعی دوری کنید. پوشیدن لباس های از جنس کتان، مناسب است زیرا جریان هوا بهتر نفوذ خواهد کرد.

* جهت از بین بردن بوی بد عرق حداقل روزی یکبار دوش بگیرید.

*برای از بین بردن بوی بد عرق از غذاهای چرب، پر ادویه و الکل اجتناب کنید زیرا موجب افزایش گرمای درونی بدن می شوند.

* برای از بین بردن بوی بد عرق زیاد زیر نور آفتاب قرار نگیرید و اگر هم نمی توانید، حتما لباس مناسب بپوشید و از چتر مخصوص روزهای آفتابی استفاده کنید.

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...