طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر - آسان طب
خانه » تغذیه » طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

طرز تهیه ماست خانگی در منزل و تصاویر

ماست خانگی فواید زیادی دارد و نسبت به ماست های آماده بهتر است . به عنوان مثال ماست خانگی شیر خشک ، نشاسته ، مواد نگهدارنده و افزودنی های دیگری ندارد . به شما پیشنهاد میکنیم سعی کنید همیشه یا حداقل گاهی خودتان در خانه ماست خانگی تهیه کنید . اگر مشکلتان نداشتن وقت است باید بگوییم ماست خانگی از یه وعده غذایی ساده هم کمتر وقت شما را میگیرد . فواید ماست برای سلامت و پوست و موی ما بسیار زیاد است. در این پست از مجله پزشکی آسان طب طرز تهیه ماست خانگی در منزل را برایتان گردآوری کرده ایم .

نکاتی برای تهیه ماست خانگی در منزل

در طرز تهیه ماست خانگی آمده است که برای تهیه ماست خانگی از شیر خوب استفاده کنید . سعی کنید از شیرهای کیلویی یا محلی و چرب استفاده کنید . شیرهای پاستوریزه خیلی چرب نیست .

در ضمن یادتان باشد شما برای تهیه ماست به مایه ماست (همان ماست اماده ) نیاز دارید . میتوانید از ماست قبلی خود کمی برای این کار نگه دارید . اگر ماستی که انتخاب کردید شیرین باشد ماست نهایی شما هم شیرین می شود . ولی اگر مایه ماست تان ترش باشد ماست شما هم در نهایت ترش می شود . حتی اگر ماستتان بی مزه باشد ماست نهایی شما هم بی مزه می شود . پس در انتخاب ماست به عنوان مایه دقت کنید.

 

مواد لازم و طرز تهیه ماسک خانگی

مود لازم برای ساخت ماست در منزل عبارت است از :

مواد لازم برای تهیه ماست خانگی

شیر….. یک لیتر

ماست….. دو قاشق ( اگر ماست رقیق بود نصف لیوان )

طرز تهیه ماست خانگی 1
طرز تهیه ماست خانگی 1

طرز تهیه ماست خانگی چگونه است ؟

در مرحله اول برای تهیه ماست خانگی شیر را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید . وقتی شیر شروع به جوشیدن کرد حدود بیست دقیقه اجازه دهید تا حسابی بجوشد و کمی غلیظ تر شود . با این کار شما ماست سفت تری خواهید داشت . اگر ماست رقیق دوست دارید نیازی به این بیست دقیقه نیست .

طرز تهیه ماست خانگی 2
طرز تهیه ماست خانگی 2

به گزارش آسان طب در این مرحله شیر را در ظرف اصلی که قرار است ماست را در ان تهیه کنید بریزید . شما میتوانید از هر ظرفی برای این کار استفاده کنید . ولی خب بهترین ظرف، ظرف سفالی بدون لعاب است .

طرز تهیه ماست خانگی 3

کمی صبر کنید تا شیر خنک شود . دمای شیر باید میانه باشد . یعنی نه خیلی خنک شود و نه اینکه داغ باشد . شیر باید در حدی باشد که وقتی انگشت کوچکمان را چند ثانیه در شیر گذاشتیم انگشتمان کمی گز گز کند . اگر دماسنج داشتید دمای شیر باید تقریبا 40 تا 45 درجه سانتیگراد باشد.

اگر ماست مایه شما سفت است میتوانید با دو قاشق شیر ان را کمی رقیق کنید .

طرز تهیه ماست خانگی 4
طرز تهیه ماست خانگی 4

در این مرحله باید ماست را به شیر اضافه کنید و حسابی هم بزنید تا کاملا ترکیب بشود .

طرز تهیه ماست خانگی 5
طرز تهیه ماست خانگی 5

برای این کار میتوانید از هم زن فنری ، قاشق یا چنگال کمک بگیرید .

طرز تهیه ماست خانگی 6
طرز تهیه ماست خانگی 6


به گزارش آسان طب ، یک دستمال تمیز روی ظرف بگذارید تا اگر شیر بخار کرد مجددا به داخل ظرف برنگردد . سپس در ظرف را بگذارید .

طرز تهیه ماست خانگی 7
طرز تهیه ماست خانگی 7

شیر باید جایی گرم باشد . برای اینکار میتوانید ظرف را کنار رادیات یا بخاری بگذارید و فردا صبح بردارید . یا اینکه یک پتوی گرم رویش بگذارید تا جای ظرف گرم باشد .

حدودا 12 ساعت بعد ماست اماده است . ان را داخل یخچال بگذارید و بعد از یک روز استفاده کنید . سعی کنید ان روز قاشق را در طرف ماست نکنید . چون ممکن است ماست اب بیندازد و رقیق شود .

طرز تهیه ماست خانگی 8

طرز تهیه ماست خانگی 8

همچنین ببینید

روش تغذیه توله سگ ها جهت جلوگیری از تلف شدن آنها

روش تغذیه توله سگ ها جهت جلوگیری از تلف شدن آنها

تغذیه نوزادان تازه متولد شده بسیار حائز اهمیت است.  بعضی مواقع حیوانات ماده از تولد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code