پاک کردن لکه شکلات از روی لباس بچه ها - آسان طب

پاک کردن لکه شکلات از روی لباس بچه ها

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

پاک کردن لکه شکلات دغدغه بسیاری از خانم های خانه دار است. گاهی برایمان پیش امده روی فرش یا لباس یا .. لکه های قهوه ای شکلات ، بستنی کاکائویی یا شیر کاکائو را دیده ایم و نگرانیم که چگونه پاکش کنیم. در این بخش از مجله اسان طب اطلاعاتی را درباره ترفندهای پاک کردن لکه شکلات در اختیارتان میگذاریم.

آموزش پاک کردن لکه شکلات از روی لباس با آمونیاک

یاداوری میکنیم اگر پاک کردن لکه شکلات به موقع انجام نشود ، این لکه در اثر گرما ثابت می شود. قبل از اینکه لکه شکلات را با آب گرم بشویید ابتدا روشهای زیر را امتحان کنید.

1- درباره پاک کردن لکه شکلات باید بگوییم که برای اینکه لکه پخش نشود، لباس را پشت و رو کنید و روی پشت پارچه هر کاری خواستید بکنید. این کار باعث می شود تا لکه بیرون آید و داخل بافت پارچه نفوذ نکند. همچنین شما باید قسمت لک‌ی شده را روی چند لایه دستمال کاغذی بگذارید.

2- برای پاک کردن لکه شکلات شما می توانید یک قاشق چای‌خوری مایع ظرفشویی، نصف قاشق چای‌خوری آمونیاک و یک پیمانه آب سرد را با هم مخلوط کنید.

3- در مرحله بعدی با کمک یک پارچه بدون پرز، لکه را به آمونیاک آغشته نمایید. یادتان باشد نباید پارچه را به هم بمالید. ما با این کار میخواهیم شکلات به دستمال کاغذی منتقل شود نه اینکه بدتر پخش شود.

4-به گزارش آسان طب در این قسمت اگر لکه شکلات با آمونیاک محو نشد ، با پراکسید هیدروژن 3 درصد هم این کار را انجام دهید. مایع را روی لکه بریزید و چند دقیقه صبر بکنید. بعد ان را با اب بشویید.

البته تذکر میدهیم که پراکسیدهیدروژن رنگ بعضی از پارچه‌ های تیره را از بین می برد، قبل از استفاده، آن را امتحان کنید.

پاک کردن لکه شکلات از روی لباس بچه ها
پاک کردن لکه شکلات از روی لباس بچه ها

پاک کردن لکه شکلات و لکه های قهوه ای با سرکه

طبق بررسی های بدست امده یکی از روش های پاک کردن لکه‌ های قهوه ای ناشی از شربت‌ های شیرین مثل شربت سکنجبین اینست که لباس را به مدت 4 تا 5 دقیقه در مسیر جریان آب سرد بگذارید. با این کار شیرینی‌ ها و محتویات شربت از روی بافت پارچه پاک خواهد شد.

برای پاک کردن لکه شکلات از روی لباس میتوانید از محلول سرکه و الکل کمک بگیرید. به طوری که به مدت 3 تا 4 دقیقه محل آغشته به شکلات یا قهوه را درون این محلول بگذارید. یادتان باشد در هیچ روشی لکه را به هم نمالید تا بدتر پخش شود.

پاک کردن لکه شکلات با تتراکلروکربن

برای پاک کردن لکه شکلات از روی پارچه های سفید ، محل را با آب گرم و صابون بشویید. پس از آن لکه را به وسیله تتراکلروکربن شست شو داده و با آب گرم و اسفنج لکه را کاملاً محو کنید.

پاک کردن لکه شکلات و چای و قهوه با گیلیسیرین 

برای پاک کردن لکه شکلات و چای و قهوه ، ابتدا محل لکه را با آب گرم و اسفنج بشویید . سپس از گلیسیرین گرم  استفاده کنید و بگذارید نیم ساعت روی لکه بماند، پس از آن باید ان را با آب خوب شستشو بدهید و با آب گرم و صابون بشویید.

پاک کردن لکه شکلات در فریزر

برای پاک کردن لکه شکلات می توانید لباس را داخل فریزر بگذارید. مدتی صبر کنید. بعد از چند دقیقه  که شکلات کاملا سفت شد ان را از فریزر خارج بکنید. اکنون با ملایمت تکه های شکلات را از پارچه جدا بکنید. در مرحله بعدی همان بخش از لباس را به  کمی مایع ظرفشویی بمالید تا کاملا اثر شکلات نابود شود.

کپی از این مطلب بدون ذکر نام آسان طب asanteb.com و لینک آن مجاز نمی باشد.

 

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...