انواع بیماری قفسه سینه مثل سینه کفتری

انواع بیماری قفسه سینه متفاوت است. ما در این بخش از مجله پزشکی آسان طب برخی از مهمترین اختلالات قفسه سینه را به شما با تصویر معرفی می کنیم.

انواع بیماری قفسه سینه

طبق بررسی های بدست آمده شکل قفسه سینه ممکن است دارای برامدگی یا فرورفتگی باشد که هر شکل از ان مشکلات خودش را دارد و یک بیماری به شمار می اید. در این بخش سه مورد از مهمترین مشکلات قفسه سینه را به شما معرفی می کنیم.

انواع بیماری قفسه سینه : سینه بشکه ای یا Barrel chest

یکی از انواع بیماری قفسه سینه سینه بشکه ای است. سینه بشکه ای یا Barrel chest اختلالیست که بیشتر با بیماری های مزمن ریوی مرتبط است. در این اختلال به گزارش آسان طب هوا در ریه ها جمع شده و در نتیجه موجب افزایش قطر قدامی خلفی قفسه سینه می گردد.

سینه بشکه ای یا Barrel chest
سینه بشکه ای یا Barrel chest

انواع بیماری قفسه سینه : قفسه سینه قیفی شکل : پکتوس اکس‌کاواتوم (Pectus Excavatum) 

اختلال قفسه سینه قیفی شکل یا پکتوس اکس کاواتوم که نام دیگر آن Funnel chest است نوعی فرورفتگی مادرزادی غضروف‌ های چند دنده و استخوان جناغ می باشد. به گزارش آسان طب در این اختلال قفسه سینه تبدیل به شکل قیف می شود. قفسه سینه قیفی شکل در برخی موارد از موقع به دنیا امدن وجود دارد و گاهی هم در طول دوران رشد ایجاد می گردد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درمان خارش واژن در بارداری + 7 علت ایجاد آن
قفسه سینه قیفی شکل
قفسه سینه قیفی شکل

 قفسه سینه کبوتری (بیماری سینه کفتری ) یا پکتوس کاریناتوم (Pectus Carinatum)  

یکی دیکر از انواع بیماری قفسه سینه سینه کفتری یا سینه کبوتری نام دارد. یک مشکل شایع در قفسه سینه بیماری سینه کفتری یا قفسیه سینه کبوتری است که نام دیگر آن pigeon chest می باشد. در این اختلال غضروف‌ های دنده و استخوان جناغ به صورت مادرزادی برامده می گردد. به‌طوریکه قفسه سینه به شکل برجسته در می اید. این اختلال دقیقا برعکس اختلال قفسه سینه قیفی شکل است. ( بیماری قفسه سینه )

ادامه مطلب -> کلیک کنید
تنگ کردن واژن با روش‌های خانگی و پزشکی + ویدئو

 بدشکلی سینه کبوتری به معنی برجستگی و بیرون زدن دیواره قفسه سینه میباشد. این برجستگی اغلب نامتقارن است و یک سمت قفسه سینه بیشتر از سمت دیگر برجستگی دارد. به علاوه برجستگی قفسه سینه گاهی فقط در یک سمت بروز می‌یابد و سمت دیگر برعکس فرورفته است و اصطلاحاً عارضه پکتوس اکس کاواتوم یا سینه قیفی شکل (فرورفتگی قفسه سینه) رخ میدهد.

البته نگران نباشید. اگر این مشکل را دارید با روشهای مختلف قابل درمان است. فقط باید به پزشک مراجعه کنید تا راهکارهای درمان را به شما پیشنهاد دهد.

قفسه سینه کبوتری بیماری سینه کفتری
قفسه سینه کبوتری بیماری سینه کفتری

بیشتر بدانید : آموزش خواندن عکس رادیوگرافی قفسه سینه

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره اختلالات قفسه سینه در مجله آسان طب در اختیارتان قرار دادیم بهره کافی را برده باشید. اگر حس میکنید یکی از نشانه های بالا را دارید سریعا به پزشک مراجعه کنید تا در صورت وجود مشکل شما را درمان کند.

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک نظر

  1. سلام برای درمان پکتوس کاریناتوم باید به چه پزشکی مراجعه کرد ایا راهی به غیر از جراحی داره من ۲۰ ساله هستم این مشکل خیلی ناراحتم میکنه ممنون میشم جواب بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا