درمان ناخنک چشم به روش سنتی، همراه با 2 ویدئو

ناخنک چشم یکی از بیماری های چشمی است و روشهای درمان متفاوتی هم دارد. ناخنک چشم به پوسته نازکی که در گوشه چشم تولید می شود، میگویند. این ناخنک چشم باعث تورم چشم می شود. روشهای درمان ناخنک چشم را بخوانید. ناخُنَک زائده یا غشایی مثلثی‌شکل است که در گردن، چشم، زانو، آرنج، مچ پا یا انگشتان رشد می‌کند. ناخنک چشم معمولاً از سفیدی چشم (ملتحمه) روی سیاهی چشم (قرنیه) کشیده می‌شود. ابتدا 2 ویدیو برای شما به نمایش می‌گذاریم که درمان ناخنک چشم را به صورت علمی و سنتی بررسی کرده است.

بررسی ناخنک چشم از لحاظ علمی

 

درمان ناخنک چشم به روش سنتی

 

روشهای درمان ناخنک چشم با طب سنتی

به گزارش مجله پزشکی آسان طب خوردن تمشک برای درمان ناخنک چشم، توصیه می شود. همچنین شما میتوانید برای درمان ناخنک چشم، روغن بنفشه را در چشم بچکانید.

یک روش دیگر برای درمان ناخنک چشم، اینست که کندر کوبیده را یک ساعت در آب گرم خیس کنید. سپس آن را صاف کرده و روی ناخنک بمالید.

شما میتوانید عناب را با هسته بادام بکوبید. سپس آن را بجوشانید تا آبش کم شود. در مرحله بعدی آن را صاف کنید. سپس روزی 3 مرتبه آن را در چشم بچکانید.

برای درمان ناخنک چشم میتوانید از عرق تمشک و عرق زیره استفاده کنید.

یادتان باشد هنگام مبارزه با ناخنک چشم نباید خوراکی های ترش و سنگین را بخورید.

برخی از ناخنک‌ ها بزرگتر هستند. این ناخنک ها از لحاظ ظاهری و زیبایی به چهره شخص لطمه میزنند. همچنین با ایجاد آستیگماتیسم موجب تاری دید خواهند شد. برای درمان اینک ناخنگ ها از جراحی ناخنک استفاده می شود.

اگر ناخنک چشم به صورت ساده برداشته شود احتمال عود آن زیاد است و به خصوص در افراد جوان و افرادی که ناخنک ملتهب دارند در نیمی از مواد عود شده است.

بنابراین برای درمان ناخنک چشم در این موارد، بهتر است علاوه بر برداشتن ناخنک از روشهای تکمیلی مثل پیوند ملتحمه یا استفاده از داروهای خاص (مثلاً میتومایسین) در حین جراحی هم کمک گرفت.

دیگر اطلاعات درباره درمان ناخنک چشم

درمان ناخنک چشم

درباره درمان ناخنک چشم، به روش جراحی چشم باید بگوییم که مصرف میتومایسین حین و بعد از عمل ناخنک شانس عود ناخنک را کاهش می‌ دهد.

برای درمان ناخنک چشم خیلی بزرگ که وسط قرنیه را هم درگیر کرده‌ است گاهی لازم است، علاوه بر اقدامات فوق از پیوند قرنیه لایه ای برای اصلاح شکل قرنیه استفاده کرد.

امواج ماورای بنفش با طول موج کمتر از 340 برای چشم مضر است. برای حفاظت از چشم در هر شرایطی باید از عینک افتابی استفاده کرد.

برای درمان ناخنک چشم در مراحل اولیه، قطره های چشمی ضد التهابی، قرمزی و ناراحتی چشم را کنترل می کنند. در صورت درگیری قرنیه (بیشتر از 2 میلیمتر)، ناراحتی بیمار، مزاحمت در استفاده از لنز تماسی و یا مشکل زیبایی، این ضایعه باید با عمل جراحی درمان گردد.

در درمان ناخنک چشم به روش جراحی، نسج سالم، سلول‌های بنیادی یا نسج ملتحمه دیگر جایگزین نسج ناخنک می‌شود و در موارد عودکننده آن از پیوند قرنیه استفاده خواهد شد.

نکته مهم دیگر اینکه دارو های ضد ناخنک بسیار سمی می باشند، لذا در صورت تجویز پزشک بایستی مرتبا فرد توسط پزشک ویزیت شود تا از عوارض دارو جلوگیری شود. از مصرف قطره های مختلف چشمی بدون تجویز چشم پزشک جدا خودداری نمایید.

این را هم بخوانید : علت آبریزش چشم و یا درمان آبریزش چشم

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره درمان ناخنک چشم تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. اگر شما اطلاعات دیگری در این زمینه دارید لطفا در بخش نظرات بیان کنید تا دیگران از آن بهره ببرند.

2.8/5 ( 6 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک نظر

  1. با سلام در مورد ناخنک سوال داشتم که وقتی کندر را خیس کردیم به چه نحوی بمالیم روی ناخنک با پنبه ؟
    این کندور محلول میشود؟به چه صورت مالیده شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا