درمان تبخال تناسلی با یک کیسه ی یخ - آسان طب

درمان تبخال تناسلی با یک کیسه ی یخ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

همانطور که در مطالب قبلی صحبت کردیم هرپس تناسلی نوعی عارضه ی ویروسی است که به تماس و ارتباط جنسی از فرد مبتلا به فرد دیگری انتقال پیدا می کند و ممکن است تا چند روز اول بدون هیچ گونه علایمی باشد اما بعد از چند روز علایمی مثل ضایعه های پوستی به شکل تخال و تب ممکن است رخ دهد. البته شایان ذکر است که در همه ی افراد این علایم به یک شکل بروز نمی دهد و حتی تبخال ها در برخی اصلا قابل دیدن نیست. در صورتی که فردی دارای رابطه جنسی دهانی با فرد مبتلا باشد ممکن است این تبخال ها در درون هان او نیز مشاهده شود. از آن جایی که این عارضه بسیار دردناک و مهم است ما در این مطلب تلاش کرده ایم از روش های درمان تبخال تناسلی صحبت کنیم.

روش های درمان تبخال تناسلی

درمان تبخال تناسلی

برای درمان تبخال تناسلی، اولین مساله مهم خودداری از پوشیدن لباسهایی که به این ضایعات میچسبند بنابر این پوشیدن لباسهای زیر نخی و خودداری از مصرف کرمها یا پمادهای است که سطح تاولها را میپوشانند و مانع از خشک شدن آنها می شوند الزامی است.

در درمان تبخال تناسلی، برخی افراد با حمام آب گرم تسکین بخش می یابند.

پیچیدن قطعات یخ در یک پارچهٔ تمیز و قرار دادن ان روی ضایعات به مدت ده دقیقه و برداشتن آن از روی ضایعه به مدت پنج دقیقه در فواصل آن ممکن است باعث تسکین درد و درمان تبخال تناسلی شود.

در برخی افراد خشک کردن ناحیهٔ تناسلی با حرارت کم سشوار به تسکین درد کمک می کند. به خاطر داشته باشید که فرد دچار ضایعات فعال هرپس تناسلی، نباید پس از لمس ناحیهٔ مبتلا، به دهان، صورت یا چشمهای خود دست بکشد زیرا این کار باعث انتقال عفونت می شود.

استرس از محرکهای اصلی عود مکرر هرپس است اما نمی توانید استرس را از زندگی خود دور کنید اما بر این باورم که مهار استرس بسیار ضروری است.

توصیه می شود برای درمان تبخال تناسلی از روشهای آرامش سازی، حداقل دو بار در روز استفاده کنند و استرس خود را کنترل کنید . بسیاری از بیماران با رعایت این برنامه، به حملات کمتری مبتلا می شوند.

مواد مغذی خاصی باعث پیشگیری از حملات هرپس میشوند.

روشهای دیگر درمان تبخال تناسلی

درمان تبخال تناسلی

بتاکاروتن دستگاه ایمنی را تقویت می کند و به مهار ویروسها کمک میکند و به تسریع روند درمان تبخال تناسلی کمک می کند.

ویتامین C و روی هر دو در مهار حملات هرپس مؤثرند. ویتامین E نیز در تسکین درد ناشی از حملهٔ هرپس و کاهش دورهٔ بیماری مؤثر شناخته شده است.

طبق تحقیقات مؤثرترین روش تسکین درد و درمان تبخال تناسلی مصرف اسیدآمینهٔ ال لیزین است. فرضیهای وجود دارد مبنی بر اینکه لیزین فعالیت ویروس هرپس را مهار می کند (در حالی که اسیدآمینهٔ دیگری بنام آرژینین آن را تحریک میکند). پژوهشهای مختلف سودمندی لیزین را به اثبات رسانده است که برای پیشگیری می توان مقدار کمی از دارو را به طور پیوسته استفاده کرد و سپس در صورت بروز حملهٔ بیماری مقدار ان را افزایش داد. در صورتی که از مکملهای غذایی لیزین استفاده می کنید، میزان کلسترول خود را به دقت درنظر داشته باشید. زیرا شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه لیزین کبد را در جهت افزایش تولید کلسترول تحریک میکند. علاوه بر مصرف لیزین به عنوان مکمل غذایی، میتوان آن را به طور موضعی به صورت کرم لیزین به کاربرد که از فروشگاههای موادغذایی بهداشتی قابل تهیه است.

مصرف موضعی آن را دوبار در روز برای درمان تبخال تناسلی خوب است ، اما دستورهای روی برچسب بسته بندی را مطالعه کنید. اگر این فرضیه را که هرپس بر اثر عدم تعادل اسیدهای آمینه آرژینین و لیزین تحریک میشود قبول کنیم، خودداری از مصرف غذاهای حاوی آرژینین و نیز استفاده از مکملهای غذایی لیزین نیز سودمند خواهد بود. غذاهایی که باید از مصرف آنها خودداری کرد شامل شکلات، بادام زمینی و سایر میوه های مغزدار (نظیر گردو و فندق) دانه ها و بذر غلات می شود. گاهی لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، کشت زندهای که برای تهیهٔ ماست به کار میرود، در مقابله با هرپس موثر است.

لاکتوباسیلوس به تسکین علائم بیماری و نیز پیشگیری از حملات آتی و درمان تبخال تناسلی کمک می کند. لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس را می توانید به صورت کپسول از فروشگاههای مواد غذایی بهداشتی تهیه کنید. تنها از کپسولهایی استفاده کنید که حاوی کشت زنده هستند. این کپسولها معمولا در یخچال نگهداری کنید.

نسخهٔ طبیعی درمان تبخال تناسلی 

درمان تبخال تناسلی

پس از بروز اولین علائم حملهٔ نخست بیماری (درد، سوزش و خارش در محل تماس، چهار تا پنج روز پس از تماس با شخص آلوده) به پزشک خود مراجعه کنید تا از تشخیص بیماری مطمئن شوید و داروی آسیکلوویر (ز و ویرا کس) را که شدت حملهٔ اولیهٔ بیماری را کاهش می دهد، برایتان تجویز کند. محل مبتلا را تمیز و خشک نگه دارید و روی ضایعات از کرمها یا پمادهای بدون نسخه استفاده نکنید، مگر آن که پزشک تجویز کرده باشد. حمام آب گرم (دو تا سه بار در روز در مدت بروز بیماری) ممکن است تسکین دهنده باشد. با کیسهٔ یخ یا یخ پوشیده با پارچه می توان درد ضایعات را تسکین داد. کیسه یخ را ده دقیقه روی ضایعه قرار دهید و سپس پنج دقیقه بردارید. این عمل را سه تا چهار بار تکرار کنید. به یاد داشته باشید که پس از لمس ضایعات، به صورت، دهان، چشمها و نظایر آن دست نزنید، زیرا این کار باعث انتقال عفونت می شود. از مصرف غذاهای سرشار از آرژینین مانند شکلات، بادام زمینی، میوه های مغزدار، دانه ها و بذر غلات از قبیل جو دوسر، ژلاتین، خرنوب و کشمش خودداری کنید.

ال - لیزین : روزانه ۳۰۰۰ میلی گرم، ۱۰۰۰ میلیگرم با هر وعده غذا. به هنگام بروز اولین علائم شیوع تبخال پس از کاهش علائم، میزان مصرف خود را به ۵۰۰ میلی گرم در روز تقلیل دهید.

کرم لیزین: این کرم را به صورت موضعی دوبار در روز، یا به شکلی که روی برچسب بسته بندی توصیه شده است، به کار برید.

لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس: سه کپسول در روز. با هر وعدهٔ غذا یک کپسول

روی: روزانه ۲۲/۵ میلی گرم.

ویتامین C و بیوفلاونوئیدها : روزانه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی گرم.

ویتامین ای ۴۰۰ واحد.

منبع: https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...