راه های بهبود سرماخوردگی

به خاطر داشته باشید که ویتامین ث، جلوی سرماخوردگی را نمی‌گیرد، اما خوردن میوه‌هایی که سرشار از این ویتامین هستند، به شما کمک می‌کند تا هر چه سریعتر بهبود یابید.
کم کم به پایان فصل سرد نزدیک می‌شویم. در همین روزها، ممکن است با این تصور که دیگر سرما تمام شده، لباس کمتری بپوشیم و ناگاه به سرماخوردگی دچار شویم. چنانچه دچار سرماخوردگی شده‌اید، می‌توانید با مصرف خوردنی‌های زیر به تسریع بهبود بیماری کمک کنید.
راه های بهبود سرماخوردگی راه های درمان سرماخوردگی
راه های بهبود سرماخوردگی راه های درمان سرماخوردگی

بهبود سرماخوردگی سوپ مرغ را امتحان کنید

دستور درمان مورد علاقه مادربزرگ‌ها ( سوپ مرغ ) حاوی ماده‌ای به نام سیستئین است که می‌تواند به بهبود مخاط و گرفتگی گلو کمک کند. همچنین خوردن آن می‌تواند از التهاب ریه‌ها بکاهد.

بهبود سرماخوردگی ماست را فراموش نکنید

به گزارش آسان طب ماست‌های خوشمزه خامه‌ای و همچنین دیگر مواد لبنی، سرشار از روی، هستند که به بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن کمک می‌کنند.

بهبود سرماخوردگی مرکبات و توت‌ها را از یاد نبرید

به خاطر داشته باشید که ویتامین ث، جلوی سرماخوردگی را نمی‌گیرد، اما خوردن میوه‌هایی که سرشار از این ویتامین هستند، به شما کمک می‌کند تا هر چه سریعتر بهبود یابید. همچنین این دست از میوه‌ها اندکی خاصیت ضد حساسیت دارند که به کاهش ناراحتی‌های تنفسی نیز کمک می‌کنند.

بهبود سرماخوردگی از ادویه‌جات بهره ببرید

سیر، زردچوبه، فلفل تند و سایر ادویه‌جات طعم دهنده می‌توانند منجر به باز شدن مجراهای تنفسی و سینوسی کنند.

بهبود سرماخوردگی گوشت قرمز و غذاهای دریایی را بیشتر مصرف کنید

این دسته از موادغذایی را به خاطر میزان پروتئین موجود در آنها برگزینید و به خاطر داشته باشید که آنها منابع غنی روی هستند.

بهبود سرماخوردگی از مصرف مشروبات الکلی خودداری نمایید

زمانی که شما سرماخورده هستید، بهتر است با نوشیدن زیاد مایعات به مبارزه بیماری بروید. اما نوشیدن مشروبات الکلی تنها وضع را خرابتر می‌کند و رگهای کوچک را گشاد می‌کند. این موضوع منجر به ایجاد حس گرفتگی در سینوس‌ها می‌شود و توان بدن برای مبارزه با عفونت کم می‌شود.

راه های بهبود سرماخوردگی راه های درمان سرماخوردگی
راه های بهبود سرماخوردگی راه های درمان سرماخوردگی

بهبود سرماخوردگی و درمان سرماخوردگی راههای مختلفی دارد. اول از همه باید خودتان را به شدت بپوشانید. گرم کردن برای سرماخوردگی عالیست. سعی کنید سرخ کردنی نخورید. میوه های ابدار را برای درمان رسماخوردگی فراموش نکنید.

مصرف پرتقال و ویتامین ث را در میانوعده های خود بگنجانید. ویتامین ث برای درمان این مشکل عالیست.  میتوانید از سوپ های سبزیجات و مرغ میل کنید. اما ادویه تند و مواد سرخ کردنی در ان نباشد.

بازدید کننده محترم اگر تجارب یا سوالی پیرامون این مطلب دارید خوشحال می شویم در بخش تالار گفتگوی آسان طب که به تازگی راه اندازی شده است، با سایر کاربران و کارشناسان سایت آسان طب در میان بگذارید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *