مزیت ویتامینه موی سر برای انواع موها - آسان طب

مزیت ویتامینه موی سر برای انواع موها

در این مطلب از مجله پزشکی آسان طب برای شما از مزیت ویتامینه موی سر و انواع ویتامینه موی سر به طور مفصل و جامع صحبت می کنیم.با ما همراه باشید

 

ویتامینه موی سر چیست :

 مواد محافظت کننده ی موها  یا به صورت عامیانه ویتامینه موی سر :

 

 

ویتامینه موی سر

 

 

در اثر استفاده مکرر از مواد شیمیایی از قبیلی فر، صاف، دکلره و حتی شامپوهای قوی، مو ها ضعیف و شکننده شده و یا به دلیل عوارض گوناگون دچار ریزش می شود. به هر دلیل هنگامی که مو ضعیف شود، لازم است با مواد تقویتی گیاهی یا شیمیایی معالجه شوند و موها سلامتی خود را به دست آورند.

 

دقت کنید اگر ریزش مو ارثی و پیری باشد، با ویتامینه ریزش موها درمان نخواهد شد، بلکه باید از طریق ماساز و تسریع جریان خون در زیر پوست سر، کم شدن موها را به تأخیر انداخت.

 

ویتامینه موی سر صورت ترمیم کننده مو و نرم کننده موجود هستند.

 

خواص ویتامینه مو :

ترمیم کننده ها یکی از انواع ویتامینه موی سر  با ورود به کورتکس، قسمتهای آسیب دیده مو را به طور موقت ترمیم می کنند و باعث تقویت موها می گردند.

 

نرم کننده ها باعث حفظ رطوبت موها شده و الکتریسیته ساکن موها را کاهش داده و سبب درخشندگی موها می شوند.

 

مهمترین ویژگی ویتامینه موی سر ، فرم دهندگی و افزایش مقاومت مواد برابر عوامل خارجی است. مادهی تشکیل دهنده ی ویتامینه ها B۵ است.

 

ویتامینه موی سر درانواع مختلف مخصوصں موهای چرب، موهای خشک، مخصوص موهای رنگ شده و مخصوص موهای دکلره، فر و صاف وجود دارد.

 

انواع ویتامینه مو :

ویتامینه مخصوص موھای چرب:

 

ویتامینه موی سر

 

در مواقعی که موها چرب بوده و بر اثر چربی، دچار شوره و چربی غلیظ شده است و ممکن است حتی دچار ریزش شود، از ویتامین مخصوص موهای چرب استفاده کنید. ویتامین مخصوص موهای چرب از ریزش موها جلوگیری کرده، کار غدد چربی را تنظیم می کند و باعث تحریک غدد چربی نمی شود. ویتامین موهای چرب دارای لانولین، کامو میل، کلسترول و لیسیتین است و به موها جلوهی خاصی میدهد و همچنین دارای ویتامین B۵ ،B۳ ،AF و مواد مغذی و هورمون است و باعث رشد موها نیز می شود.

 

ویتامینه مخصوص موهای خشک :

 

ویتامینه موی سر

 

در مواقعی که موهای طبیعی در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باد، گرد و غبار، خشک و شکننده شده، کدر و وز می شود و یا ممکن است دچار موخوره شود و همچنین در اثر استفاده از مواد شیمیایی مثل فر، رنگ، دکلره یا براشینگ های مکرر خشک و شکننده شود. از ویتامین مخصوص موهای خشک استفاده نمایید.

ویتامین موهای خشک، موخوره :

 

ویتامینه موی سر

 

باعث تقویت موها می شود. این ویتامین موها را براق میکند.ویتامینه مو ی مخصوص موهای خشک دارای مواد مؤثر لانولین، لیستین و کلسترین و حاوی ویتامین A می باشد.  کدری و وز موها را درمان می کند. جلوگیری از شورہ خشک و موخوره، به دلیل لانولین موجود در این ویتامینه است.

 

روش ویتامینه موی سر :

ابتدا شست و شوی موی سر قبل از شروع کار اولین کار است ..

سپس پیش بند ببندید. سپس موها را کاملا شانه زده و با استفاده از شامپوی مخصوص مو و آب گرم موها را بشویید. با حوله آب اضافی موها را گرفته، طوری که موها کمی رطوبت داشته باشد و از ویتامینه مخصوصی استفاده کنید.

 

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *