روش مش موی سر با کلاه و مش موی سر با فویل

می دانیم که زنان به رنگ موهای خود بسیار اهمیت می دهعتد و در طول سال هزینه های گزافی برای زیباتر شدن موهای خود پرداخت می کنند البته امروزه این مساله مختص بانوان نیست و آقایان هم از این قاعده دور نیستند. از دیرباز تا به امروز و در دوره های قبل اکثرا رنگ کامل مو طرفدار داشت و مناسب با عرف جوامع بود اما بعدترها مش مو اختراع شد و طرفداران فراوانی نیز پیدا کرد. مش موی سر دارای دو روش معمول و رایج است که به مش موی سر با کلاه و مش موی سر با فویل معروف است و به دلیل محبوبیت فراوانی که دارد ما در این مطلب به توضیح بیشتر مش موی سر می پردازیم.

 

مش موی سر با کلاه

مش موی سر

مش موی سر با کلاه کار تکنیکی است که باید با ظرافت خاصی انجام شود. موها را رو به بالا، به طرف تاج سر شانه نمایید. اگر موهایی که میخواهید مشی کنید فر و مجعد است، اول موها را سشوار کنید، سپس از کلاه در آورده تا اندازه ها دقیق تر و بهتر از کلاه بیرون بیاید. به موها چند قطره ســـرم مـو بزنید. سپس کاور روی موها پوشانده و سطح داخلی کلاه مش را به پودر تالک آغشته کنید و آن را روی سر بگذارید تا به راحتی روی کاور بلغزد و موجب پاره شدن کاور نشود. علامت جلوی کلاه وسط دو ابرو قرار میگیرد. قسمت اول با راهنمایی جلوی سر از سوراخ کلاه در آورید. چون موهای جلوی سر کم پشت است، ردیف اول موها معمولاً کمتر بیرون آورده میشود. بسته به سلیقه مشتری ردیف های بعدی را می توان حالت زیگزاکی یا ردیفی بیرون آورد. اندازه ی هر قسمتی که بیرون می آورید، به خواسته ی مشتری بستگی دارد که مش گردی، سوزنی یا مدادی باشد. برای مش گردی از تمام سوراخ های کلاه موها را بیرون بکشید و مقدار موهای بیرون آمده بیشتر از یک سوم نباشد.

مش سوزنی را می توان با دسته های نازک و فشرده و ۵۰٪ موها را از سوراخ های کلاه بیرون کشید. زمان بیرون آوردن موها از کلاه، قلاب را به صورت کج وارد کلاه نکنید، زیرا موها نیمه بیرون آورده می شود و مش از ریشه و نزدیک قسمت سر نخواهد بود. همچنین دقت نمایید موها فقط از روی سر کشیده نشود، زیرا مش موها نامرتب و بی نظم در آمده به طوری که بالای سر دارای مش زیاد و پشت سرمش آن کم ناقص به نظر میرسد. زمان بیرون کشیدن مو از کلاه مراقب باشید کلاه روی سر تابت باشد. بعد از این که موها را کلاه بیرون کشیدید. آنها را با نرمی بین انگشت ها گرفته و بکشید تا مطمین شوید موها از کلاه بیرون آمده است. برای جلوگیری از درهم پیچیدن موها با شانه دندانه ریز موها را شانه کرده تا گره های آن باز شود. مشتری را پیش بند ببندید و از پشت سر مواد دکلره را به موها بزنید. بعد از مکث برای رسیدن به پایه ی دلخواه موها را بشویید و روی کلاه رنگساژ دلخواه را استفاده نمایید. سپس کلاه را بیرون آورده و موها را خشک کنید.

توجه :  اگر موها دارای تار سفید باشد اول موها را رنگ زده و تارهای سفید را بپوشاند، سپس موها را اثر خواستید بعد از مش موها را رنگ کنید، رنگ روی موی مش شده باید روشن باشد و حجم اکسیدان کرم نیز ضعیف انتخاب شود.

مدت مکث به روشن و تیره بودن رنگ زمینه مو بستگی دارد.

 اگر بعد از مش کردن ، رنگساژ  روی کل سر انجام شود، به آن های لایت می گویند

 

مش موی سر با فویل 

مش موی سر

در روش مش موی سر با فویل  نحوه ی جدا کردن موها با توجه به دلخواه مشتری انجام می شود. میتوانید برای کل موها به ۲ شیوه، یک در میان (کوک) و یا برش عمل کنید. دقت کنید در روش کوک باید اندازه و فاصله ی میان تکه ها یکی باشد و ردیف دوم تکه ها طوری جدا شود که بین تکه های جدا شده فاصله ی لازم ایجاد شود. در روش برش، ضخامت تکه ها باید باریک بوده و بیشتر از ۱ سانتیمتر نباشد. هنگام برداشتن موها به طول و اندازه ی آن ها توجه کنید.

مواد لازم مش با فویل :  کاغذ آلومینیوم، فویل های رنگی آماده از شرکت های مختلف، فویل متری، نوار پیوسته، فویل های شیشه ای

مش فویلی یا تکه ای به روشن کردن ردیف های باریک و درشت مو در قسمتی از سر یا در تمام سر گفته میشود. برای بریدن فویل های متری، طول این فویل ها را باید کمی بیشتر از ۲ برابر طول موها برش نزد.

منبع: https://asanteb.com/

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا