با نشانه ها و علایم بیماری سگها آشنا شوید - آسان طب

با نشانه ها و علایم بیماری سگها آشنا شوید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

علایم بیماری سگها موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. اگر در سگها علایمی مانند استفرا؛ اسهال، ریزش مو، کاهش اشتها و ... را مشاهده کردید باید بدانید که او بیمار شده و باید معالجه شود. برای پیشگیری از برخی بیماری ها میتوانید به آنها واکسن بزنید. در این قسمت برخی از نشانه های بیماری سگها را خواهید دانست.

علایم بیماری سگها
علایم بیماری سگها

علایم بیماری سگها

علائم و نشانه هایی در سگ ها هنگام بیماری وجود دارند که توجه به آن بسیار مهم است. در این مطلب از مجله آسان طب درباره بیماری های سگ ها صحبت میکنیم.

تمامی موجودات زنده در طول زندگی به بیماری مبتلا می شوند. بروز بیماری بسیار ناگوار است. بهتر است مراقب باشید توله سالمی را انتخاب نمایید تا کمتر دچار مشکل شود.

نگهداری صحیح و اصولی، سگ را در مقابل انواع بیماری های سگ ها مقاوم می کند و به حیوان قدرت مقابله با عفونت ها را اهداء می نماید.

حیوان را از انگل هایی که بدنش را تضعیف می کند دور نگه می دارد و با واکسیناسیون منظم، ایمنی را در برابر بیماری های کشنده مثل دیستمپر و پاروویروس فراهم می اورد.

معاینات سالیانه و تجدید و اکسیناسیون علیه بیماری ها را هرگز فراموش نکنید. بهتر است پیش از وقوع بیماری، پیشگیر یهای لازم را به عمل آورید.

به منظور تشخیص بیماری لازم است که رفتارهای طبیعی سگ را بشناسید و عکس العمل های حیوان را در برابر مسائل گوناگون بدانید تا در صورت بروز رفتار غیرطبیعی، بلافاصله توجه شما را به خود جلب کند.

به خاطر داشته باشید که فقط شما می توانید مشکلات سگ تان را برای دامپزشک بازگو نمایید. همیشه باید هوشیار و تیز بین باشید.

علایم بیماری سگها

برخی نشانه ها و علایم بیماری سگها

علایم و نشانه هایی که باید در انواع بیماری های سگ ها به آن توجه کنید :

۱. در کاهش اشتها یا اشتهای بسیار زیاد بدون افزایش وزن

۲- افزایش عطش و یا ادرار پی در پی در سگ

۳- اسهال، و یا یبوست در سگ

۴- استفراغ، یا وجود مایع به هنگام بلع

۵- ترشح از بینی، چشم، دهان

۶- سرفه و یا مشکلات تنفسی

۷- فشار در زمان دفع ادرار و یا ادرار غیرطبیعی

۸-وجود تب، لرز، درد در سگ

۹- بی قراری بی دلیل حیوان و یا کاهش وزن

۱۰- مشکل در راه رفتن  در ضمن، هر رفتاری که در سگ تان غیر عادی باشد، در ارتباط با طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن باید قضاوت نمایید.

علایم بیماری سگها

یک هشدار مهم و جدی در هنگام مواجه شدن سگ با یک بیماری:

زمان، یک عامل سرنوشت ساز در تشخیصی بیماری و درمان است. بنابراین اصرار داریم از این بخش به عنوان مرجعی در شناخت حالت های سگ استفاده کنید.

این بخش، راهنمای تشخیص بیماری ها نیست. اجازه دهید دامپزشک از تجربه و دانش خود برای تشخیص بیماری ها بهره جوید و بیماری را درمان کند. بنابراین هرچه سگ بیمار را زودتر نزد دامپزشک ببرید، شانس بیشتری برای درمان حیوان فراهم آورده اید.

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...