بیماری لوپوس یکی از عوامل مهم زوال عقل (بیماری آلزایمر) - آسان طب

بیماری لوپوس یکی از عوامل مهم زوال عقل (بیماری آلزایمر)

یکی از مشکلات و بیماری­‌های که می­‌تواند بسیار مایوس‌­کننده و خطرناک باشد، زوال عقل است. در مطالب گذشته بیماری لوپوس را برایتان شرح دادیم و اینبار از بیماری لوپوس به عنوان یکی از موارد تاثیرگذار بر زوال عقل نام خواهیم برد.

بیماری لوپوس و بررسی آن

همراهان مجله پزشکی آسان طب؛ همانطور که استحضار دارید، بیماری لوپوس مزمن بوده و در آن سیستم ایمنی بدن به سلول­‌های سالم و بافت­‌های بدن حمله کرده و آنها را با آسیب­‌های جدی روبه‌­رو خواهد کرد.

بیماری لوپوس

طبق برآوردهای به عمل آمده، حدود 1.5 میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا دارای این بیماری بوده و حدود 16000 مورد جدید در هر سال نیز به این آمار اضافه می­‌شود و باید جلوی این فرآیند با انجام کارهای پیشگیرانه گرفته شود. جالب است بدانید که بیماری لوپوس بیشتر سراغ جامعه زنان رفته و افرادی که در سن 15 تا 44 سال هستند را شکار خواهد کرد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درمان زگیل و خال های پوستی با سرکه سیب

شایع‌ترین نوع این بیماری…

لوپوس سیستمیک لوژوز (SLE) از شایع‌­ترین نوع این بیماری بوده و قادر است باعث آسیب به مفاصل، پوست، ریه­‌ها، کلیه و رگ­‌های خونی گردد و نتیجه آن ایجاد نارسایی­‌های کلیوی، آرتریت و تشنج خواهد بود.

در گذشته و در طی تحقیقتات دانشمندان نظری‌ه­ای مطرح شده بود که بیماری لوپوس می­‌تواند آسیب­‌های جدی را به حافظه برساند. مطالعات جدید انجام شده این نظریه را تایید کرده و اضافه کرده است که علاوه بر ایجاد مشکلاتی بر حافظه می­‌تواند عقل را رو به زوال و نابودی ببرد. طبق گزارشات اعلام شده در رابطه با این بیماری، همگی بیان­‌کننده آن هستند که لوپوس تا 51 درصد خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش خواهد داد.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
بوته میری پنبه و نشانه های بیماری

بیماری لوپوس

اصطلاح دمانس

دمانس یک اصطلاح بوده که برای بسیاری از شرایطی است که بر توانایی­‌های شناختی تاثیرگذار است، از جمله یادگیری و حافظه و بیماری آلزایمر شایع­‌ترین شکل دمانس به حساب می­‌آید که تقریبا 60 تا 80 درصد موارد را تشکیل می­‌دهد.

طبق اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی (WHO)، حدود 47 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به زوال عقل یا آلزایمر هستند و پیشبینی می­‌گردد در صورت به کارگیری نکردن از کارهای پیشگیرانه، این میزان تا سال 2030 به 75 میلیون نفر برسد.

Source: https://asanteb.com

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *