سگ کوچک معروف به سگ جیبی و معرفی پانزده نوع سگ مینیاتوری - آسان طب

معرفی پانزده نوع سگ کوچک معروف به سگهای جیبی1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

خیلی از انسان ها سگ های بزرگ را دوست دارند ، اما نژاد های سگ کوچک و یا به اصطلاح مینیاتوری ناز و دوست داشتنی در دنیا وجود دارند که نمی توان از آن ها دل کند و آن ها را نادیده گرفت .زمانی که یک توله سگ یا سگ بالغ را به سرپرستی می گیرید ، آن را بخشی از خانواده خود می کنید . بنابرین باید به فکر شادی ، سلامت او و برطرف کردن نیازهای او باشید . درست است که این سگ ها کوچک هستند ، اما اگر آن ها را به درستی تربیت نکنید ممکن است رفتار خشونت آمیزی از خود نشان بدهند . پس برای این که به یقین برسید ، شما صاحب خوب و قادر به نگهداری از سگهای کوچک هستید بهتر است ابتدا در مورد آن ها تحقیق کنید . در این مقاله به معرفی 15 نژاد از سگ های کوچولو می پردازیم .

معرفی پانزده نوع سگ کوچک معروف به سگهای جیبی

سگ کوچک یا سگ جیبی

در ایران حرف از سگ جیبی مدتی است که به میان آمده است و بسیاری از فروشندگان هم عنوان می کنند که به هیچ عنوان چنین نژادی وجود ندارد . طبق تحقیقات انجام شده توسط مجله آسان طب ، هیچ نشانی از وجود این نژاد پیدا نشده است ، اما به نظر می آید منظور از سگ های جیبی همان سگ کوچک و یا مینیاتوری می باشد که با نام فنجانی ( Teacup Dog ) شناخته شده هستند .

پودل کوچک

سگ کوچک آفن پینشر 

آفن پینشر ( Affenpinscher ) یا سگ میمونی ، بسیار با اعتماد به نفس و با مزه است . این سگ مینیاتوری نگهبانی شجاع و نترس می باشد . نژاد آفن پینشر با این که ریزش موی زیادی ندارد ، نیاز به مراقبت همیشگی دارد .

سگ کوچک آفن پینشر 

یورکشایر تریر

یورکشایر تریر (Yorkshire terrier) از نژاد های سگ کوچک است که صدای پارس کمتری نسبت به دیگر سگ ها دارد و نیاز مراقبت و نظافت مداوم ندارد . یورکشایر تریر های مهربان و با نشاط شبیه به خرس های عروسکی کوچک هستند . اگر بچه کوچکی در خانه دارید ، نگهداری از این نژاد را انتخاب نکنید . زیرا آن ها روحیه ی جنگ جویی دارند و ممکن است با وجود بچه ی کوچکی در خانه  سازگار نباشند .

یورکشایر تریر

پودل کوچک

پودل کوچک ( Toy poodle ) فعال ، مغرور و بسیار بازیگوش می باشد . دقیقا به همین دلیل است که آن ها نگهبان های فوق العاده ای هستند . این نژاد ریزش مو نداشته و اکثرشان overbred می باشند . سعی کنید آن ها را از پرورش دهندگان قابل اعتماد تهیه کنید و در هنگام خرید آن ها بسیار دقت کنید .

شیدزو سگ کوچک

شیدزو ( Shih tzu ) نژادی دوست داشتنی و فعال می باشد که ریزش موی زیادی ندارد ، اما نیاز به مراقبت و نظافت مداوم دارد . سگ شیدزو بسیار باهوش و قابل تربیت می باشد .
شیدزو سگ کوچک

پاگ سگ کوچولوی احساساتی 

پاگ (Pug ) خوش اخلاق ، بازیگوش ، باهوش ، احساساتی ، مهربان و جذاب هستند . اگر فرزند کوچک در خانه دارید ، مطمئن باشید که یک سگ پاگ نژاد مناسبی برای نگهداری در خانه است . آن ها به ورزش و بازی نیازمند هستند ، اما نباید خسته شوند و یا در محیط های بسته زندانی باشند .

پاگ سگ کوچولوی احساساتی 

تریر منچستر

تریر منچستر ( Manchester terrier ) زرنگ ، بسیار هوشیار ، فوق العاده وفا دار و پر انرژی هستند و نگهبان هایی مناسب به شمار می آیند . آن ها شریکی مناسب برای یک صاحب فعال و پر انرژی به حساب می آیند .

تریر منچستر

پومرانیا

پومِرانیا ( Pomeranian ) یک سگ کوچک همانند توپ کوچولوی پشمالو هستند . آن ها به ورزش زیادی نیازمند نیستند . اما اگر به آن ها آموزش بدهید و تربیتشان کنید کمتر پارس خواهند کرد . نژاد سگ پومِرانیا ریزش موی زیادی دارد.

پومرانیا

پاپیلان سگ کوچک باهوش

پاپیلان ( Papillon ) باهوش ، دوست داشتنی ، بازیگوش و تربیت شدنی می باشد .

پاپیلان سگ کوچک باهوش

دلیل نام گدازی سگ پاپیلان ، گوش های بزرگ پروانه ای شکل آن ها می باشد . آن ها نیازمند توجه بسیار زیادی هستند و خیلی به صاحبان خود وفادار می باشند .

 

ادامه دارد...

 

منبع : https://asanteb.com

 

 

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان