سگهای کوچک و معرفی 15 نوع از سگهای جیبی یا مینیاتوری - آسان طب

معرفی 15 نوع از سگهای کوچک معروف به سگهای جیبی2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

برخی بر این اعتقاد هستند که سگهای کوچک و یا جیبی به دلیل تغییرات ژنتیکی به وجود آمده اند و برخی دیگر بر این عقیده هستند که اصلا نژادی به نام سگ جیبی وجود نداشته است . در مطلب قبل در مجله آسان طب ، به معرفی تعدادی از سگ های کوچک پرداختیم و در این مطلب قصد داریم انواع دیگر این نوع سگ ها را معرفی کنیم .

معرفی 15 نوع از سگهای کوچک معروف به سگهای جیبی2

سگهای کوچک جیبی

سگهای کوچک حیبی باهوش و بسیار دوست داشتنی هستند . این مسئله بدین معنی نیست که شما مسئولیتی در قبال ان ها ندارید . درست است که آن ها ظاهری شبیه عروسک دارند ، اما اسباب بازی نیستند و احتیاج به مراقبت و نگهداری صحیح دارند .

 نژاد سگ کوچک مالتیز

پینچر مینیاتور

پینچر مینیاتور ( Miniature pinscher ) از لحاظ ظاهری به تریر منچستر شبیه هستند . اما پینچر مینیاتور در اصل یک پینچر دوبرمن نیست و نژادی کاملا متفاوت می باشد . این سگ ها مغرور ، شجاع و نترس ، پر انرژی و فعال ، سرگرم کننده و بسیار با نمک می باشند . آن ها به هیچ عنوان برای خانواده هایی که در آنئ ها یچه های کوچک وجود دارند مناسب نیستند ، اما می توانند نگهبان های بسیار مناسبی باشند .

پینچر مینیاتور
نژاد سگ کوچک مالتیز

سگ « مالتیز » بازیگوش ، باهوش ، آرام ، پر جنب و جوش ، مهربان ، سرگرم کننده ، نترس و شجاع است . مالتیز ، سگ سفید مسنیاتوری است که به راحتی تربیت شده و شخصیت بسیار آرامی دارد . با این سفید و درخشان است ، اما به مراقبت زیادی نیازمند می باشد .

سگهای کوچک چین ژاپنی 

سگ « چین ژاپنی » خیلی دوست داشتنی است ، اما احتمال دارد بهانه گیر هم باشد . همان گونه که انجمن پرورش سگ آمریکا بیان می کند:

«این اشراف زاده ی واقعی: جذاب و دوست داشتنی برای صاحبش و خوددار و محتاط با غریبه هاست.»

سگ های چین ژاپنی ، سگ های کوچولویی هستند که در بغل جا می گیرند و عاشق این هستند که بغلشان کنند . با این که ریزش موی زیادی دارند ، اما انتخاب مناسبی برای زندگی آپارتمانی و سالمندان می باشند .

سگهای کوچک چین ژاپنی 

سگهای کوچک تازی ایتالیایی تمیز

سگهای کوچک نژاد « تازی » هم دارای گونه های مینیاتوری می باشند . سگ « تازی ایتالیایی » کوچک ،بازیگوش ، بسیار مهربان ، بی سر و صدا ، هوشیار ، حساس ، بدون ریزش مو و بسیار تمیز می باشد . سگ تازی ایتالیایی شلوغی و مکان های شلوغ را دوست ندارد ، بنابرین برای خانه های بدون فرزند مناسب تر می باشد . آن ها به صورت طبیعی بسیار لاغر می باشند .

سگهای کوچک تازی ایتالیایی تمیز

سگهای کوچک چیو دوا

سگهای کوچک چیو دوا ( Chihuahua ) به میزان کمی ورزش ، نظافت و نگهداری نیازمند می باشند ، اما بسیار نیازمند توجه و عشق هستند . درست است که قد و جثه کوچکی دارند ، اما نگهبان های بسیار خوبی می باشند . چیو دوا به قدری جالب و جذاب هستند که همه آن ها را دوست می دارند .

سگ کوچک چیو دوا

سگهای کوچک کاوالیر کینگ چارلز اسپایر

سگهای کوچک « کاوالیر کینگ چارلز اسپایر » افسون گرانیی بسیار مهربان می باشند که با کودکان ، بزرگسالان و سایر حیوانات خانگی رابطه بسیار خوبی دارند و حیواناتی بسیار اجتماعی هستند . اکثر اوقات این نژاد را با « اسپانیل انگلیسی » اشتباه می گیرند . این سگ کوچک یا مینیاتوری به خوبی قابل تربیت می باشد و انتخاب بسیار مناسبی برای همگان است .

سگهای کوچک کاوالیر کینگ چارلز اسپایر

سگهای کوچک هاوانس

یکی از سگهای کوچک هاوانس ( Havanese ) را در تصویر فوق مشاهده می کنید که بهترین جای زندگی را دارد .

سگهای کوچک هاوانس

سگ نژاد هاوانس بهانه گیر ، پر انرژی و فعال ف مطیع ، کمی اجتماعی ، باهوش است . این نژاد انتخاب خوبی برای خانوده ای که بچه های کوچک دارند می باشد ، به شرط این که با او خیلی خشن نباشند . البته آن ها با سایر حیوانات خانگی نیز بسیار مهربان می باشند .

 

منبع : https://asanteb.com

 

 

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان