بخاری آکواریوم ، آشنایی با انواع هیتر و یا بخاری آکواریوم و نکاتی در مورد آن - آسان طب

آشنایی با انواع هیتر و یا بخاری آکواریوم و نکاتی در مورد آن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بخاری آکواریوم (Aquarium Heater) از وسایل ضروری برای تهیه و راه اندازی آکواریوم می باشد . دلیل اهمیت آن هم تغییر دمای آب ( تعادل دمای آب) داخل آکواریوم و یا تانک می باشد . به همین دلیل در این مطلب از آسان طب در مورد بخاری آکواریوم برای علاقه مندان به آکواریوم و آبزیان صحبت خواهیم کرد .

آشنایی با انواع هیتر و یا بخاری آکواریوم و نکاتی در مورد آن

بخاری آکواریوم و کاربرد آن

استفاده از بخاری آکواریوم برای تانک بچه ماهی ها ( مخصوصا در فصول سرد سال ) بسیار ضروری می باشد . اگر می خواهید به عمل تکثیر ماهی ها و یا آبزیان دیگر بپردازید خواهید توانست با معتدل نگهداشتن آب آکواریوم آن ها را مایل به جفت گیری کنید .

هیچ وقت نباید بخاری روشن را در آب قرار دهید و یا آن را از آب بیرون بیاورید و حتما پیش از روشن کردن بخاری ، پانزده دقیقه آن را در آب آکواریوم قرار دهید تا با آن آب هم دما شود . شما باید به نسبت اندازه و حجم تانک بخاری آکواریوم خود را انتخاب کنید . زیرا اگر بخاری نسبت به تانک شما قدرت بالایی داشته باشد ، احتمال آسیب رسیدن به ماهی ها و آبزیان دیگر زیاد خواهد شد و اگر بخاری نسبت به تانک قدرت کمتری داشته باشد و به دستگاه فشار آمده و ئقطعا خواهد سوخت .

بخاری آکواریوم و کاربرد آن

انواع بخاری های مخصوص آکواریوم

بخاری های مخصوص جهت استفاده برای آکواریوم و یا تانک را می توان به دو نوع تقسیم کرد :

  • بخاری های اتوماتیک : در بخاری های اتوماتیک قادر خواهید بود که دمای دلخواه خود را تنظیم کرده و بخاری آکواریوم پس از رسیدن به دمای دلخواه شما خاموش خواهد شد و مجددا بعد از این که دما کاهش پیدا کند ، بخاری آکواریوم اتوماتیک به کار خواهد افتاد .
  • بخاری های دستی : که در بخاری های آبگرم کن دستی ، کم و یا زیاد کردن دما فقط از طریق کلید امکان پذیر می باشد .

حتما توجه داشته باشید که نباید از بخاری آکواریوم دستی غافل شوید . فراموش نکنید که هنگام قطع برق بخاری را خاموش کنید ، وگر نه پس از وصل شدن دوباره برق تغییر دمای شدید و گرم شدن بیش از حد آب به طرز وحشتناکی به ماهی ها و آبزیان دیگر آسیب خواهد زد .

در بخاری های قدیمی آکواریوم یک لامپ سبز رنگ ( نشان دهنده روشن شدن و یا روشن بودن بخاری آکواریوم ) و یک لامپ قرمز رنگ ( نشان دهنده خاموش شدن و یا خاموش بودن بخاری آکواریوم ) می باشد . اما در بخاری های جدید آکواریوم فقط یک لامپ به رنگ سبز و یا قرمز ( که روشن بودن آن نشانه ی روشن بودن و یا خاموش بودن بخاری آکواریوم می باشد) وجود دارد .

بخاری هایی که سیم المنت ضخیم تری داشته باشند ، با استفاده ی مکرر هیچ آسیبی به آن ها نخواهد رسید . بنابرین توصیه می کنیم که بخاری هایی با سیم المنت ضخیم تر برای آکواریوم خود انتخاب کنید .

انواع بخاری مخصوص آکواریوم

گیره و یا نگهدارنده بخاری

بخاری آکواریوم از آب سنگین تر است و به همین دلیل است که بخاری آکواریوم به ته تانک و یا آکواریوم منتقل می شود . به دلیل این که سیستم بخاری نباید از درپوش محافظ سیم برق در آب پایین تر برود ، می توانید از گیره ای که برای همین منظور ساخته شده است و به نام « گیره » و یا « نگهدارنده بخاری» شناخته می شود ، استفاده کنید . اغلب این گیره ها یا نگهدارنده های بخاری بر روی خود قسمتی برای قرار گرفتن بخاری در آن داشته و دو بست ( یا بادکش ) برای اتصال به انواع شیشه های آکواریوم دارند .

 

منبع : https://asanteb.com

 

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان