آموزش دستشویی به سگ ها در محل مخصوص مورد نظر - آسان طب

آموزش دستشویی به سگ ها در محل مخصوص مورد نظر

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

احتمال دارد شما هم به تازگی سرپرستی از یک سگ زیبا و با وفا را به عهده گرفته باشید و یا قصد انجام چنین عملی  را داشته باشید . یکی از مسائلی که قطعا برای سرپرست حیوانات مهم است مسئله نظافت و آموزش دستشویی به حیوان خود است .  بنابرین تصمیم گرفتیم که در این مطلب به مسئله آموزش دستشویی به سگ در مجله آسان طب بپردازیم .

آموزش دستشویی به سگ ها در محل مخصوص مورد نظر

آموزش دستشویی به سگ

به احتمال زیاد توله سگ ها بعد از نوشیدن مایعات یا بیدار شدن از خواب و در مدت زمان نیم ساعت و یا یک ساعت پس از خوردن غذا نیاز به تخلیه ادرار یا دفع مدفوع دارند ، بنابرین باید در این مواقع حیوان را به محلی که برای آموزش دستشویی به سگ در نظر گرفته اید انتقال دهید و نگه دارید . شاید این مکان، قسمتی از خانه که با چندین روزنامه پوشیده شده است باشد و یا اینکه محلی خاص برای حیوان در نظر گرفته شده باشد . قبل و پس دستشویی کردن با حیوان بازی کنید و کلماتی خاصی را به زبان بیاورید ، که این کلمات در آینده به عنوان دستور و یا حتی علامتی به منظور دستشویی کردن و یا عمل دفع حیوان به کار می رود . البته دقت داشته باشید که این دستور با دستورات دیگر متفاوت باشد .

آموزش دستشویی به سگ

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از روزنامه

در ابتدا برای آموزش دستشویی به سگ های کوچولو یا توله سگ ها ، تمام فضای کف اتاق و یا فضای حصار دار مورد نظرتان را با لایه هایی از ورقه های روزنامه بپوشانید و بعد از انجام این عمل ، توله سگ یا سک کوچک را در آن محیط نگهداری کنید . تا بر روی روزنامه ها دستشویی کند و خود را تخلیه نماید و به محض رویت ورقه های کثیف ، آن ها را جمع کرده و ورقه های روزنامه های جدید را جایگزین آن ها کنید . این عمل باید 1 - 2 روز انجام شود و بعد از گذشت این مدت تعدادی از روزنامه ها را بردارید . به احتمال زیاد دیگر توله سگ شما از جاهای خالی برای دفع مدفوع و دستشویی کردن خود استفاده نخواهد کرد . اما اگر توله سگ از جاهای خالی برای دستشویی کردن استفاده کرد ، او را به صورت ملایم ( بدون استفاده از صدای بلند و کتک زدن حیوان ) تنبیه کرده و به روی کاغذ ها انتقال دهید . با این عمل حیوان متوجه خواهد شد که عمل دستشویی کردن خود را باید روی کاغذ ها انجام دهد و قضیه ی گذاشتن کاغذ ها را درک خواهد کرد . این عمل را تا جایی ادامه دهید که فقط دو ورقه ی روزنامه در محیط باقی بماند .

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از روزنامه

قبل اینکه قادر باشید برای آموزش دستشویی به سگ ، او را به بیرون از خانه ببرید می توانید از روش استفاده از روزنامه استفاده کنید . اما پس از اینکه توانستید با او در بیرون از خانه برای قدم زدن بروید و حیوان یاد گرفت که در بیرون از خانه می تواند عمل دفع را انجام دهد ، متوج هخواهد شد که فقط در بیرون از خانه می تواند این کار را انجام دهد ( دستشویی کردن ) . بعد از این مرحله است که می توانید روزنامه ها را برداشته و سگ را زیر نظر بگیرید که اگر نیاز به دستشویی کردن دارد و با عصبانیت به دنبال روزنامه ها است ف به سرعت حیوان را به بیرون از خانه ببرید تا عمل دفع مدفوع را انجام بدهد . یادتان باشد که این عمل را تا زمانی ادامه دهید که حیوان به خوبی به آن، عادت کند و یاد بگیرد که خانه نباید مدفوع کند .

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از روزنامه

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از جعبه

این روش بسیار روش ساده و آسانی برای آموزش دستشویی به سگ می باشد و برای شروع باید به صورت مرتب توله سگ را بیرون برد و بعد از این که حیوان مدفوع کرد، او را مورد تشویق قرار داده و وقتی که به خانه باز گشتید او را در داخل جعبه ای بزرگ قرار دهید. حیوان آن جعبه ی بزرگ را لانه خود خواهد دانست و در آنجا هم می خوابد. اگر قصد نگهداری از توله سگ در محیط باز خانه را دارید باید شدیدا او را کنترل کنید و حتی شب ها او را چند ساعتی به خارج از منزل ببرید و وقتی به خانه برگشتید ، توله سگ را در جعبه ای که همانند لانه ای برایش شده است قرار دهید . یادتان باشد که صبح ها و هر زمانی که از بیرون می آیید ، توله سگ را به خارج از منزل ببرید تا عمل دفع را انجام دهد . پس از آن به او اجازه بازی کردن را بدهید ( اما تحت نظارت باشد ) .

به هیچ وقت نگران نباشید . حیوان به راحتی به مسئله عادت خواهد کرد ، زیرا سگ ها حیوانات تمیزی هستند که از کثیف و یا آلوده کردن کردن محیط خود (لانه ) دوری خواهند کرد . این نکته را هم مد نظر داشته باشید که نباید با صدای بلند حیوان را دعواذ کنید یا او را مورد آزار قرار دهید ، زیرا به احتمال زیاد حیوان لج خواهد کرد و کاری که شما او را از آن منع می کنید تکرار خواهد نمود .

آموزش دستشویی به سگ با استفاده از جعبه

نکات مهم جهت آموزش دستشویی به سگ

نکات زیر ، نکات بسیار مهمی جهت آموزش دستشویی به سگ می باشند که باید آن ها را مد نظر قرار دهید :

  • بو کشیدن زمین نشانه ای از تمایل سگ برای دفع ادرار می باشد .پس شما باید فقط در عرض چند ثانیه توله سگ را روی روزنامه ها قرار دهید .
  • فورا سگ را روی روزنامه ها بگذارید ، زیرا روزنامه با قابلیت جذب بالایی که دارد بهترین وسیله ی ممکن برای این کار است .
  • برای تشویق سگ به منظور دفع ادرار از قطره های مخصوص تعلیم ادرار سگ نیز می توانید استفاده کنید . با ریختن چند قطره از آن بر روی روزنامه و انتقال توله به هنگام دفع ، به مرور زمان حیوان محل دفع ادرار را خواهد شناخت .
  • لازم به ذکر است که برخی از توله سگ ها از اینکه روزنامه زیر پای آن ها باشد متنفر هستند . بنابرایند بهتر است که به این توله سگ ها فورا برای آموزش دستشویی به سگ در خارج از خانه اقدام کنید .
  • استفاده از تشویق برای آموزش دستشویی به سگ ، هنگامی که حیوان در جای درستی عمل دفع را انجام می دهد ضروری است .
  • همین طور استفاده از تنبیه به دور از خشونت برای آموزش دستشویی به سگ زمانی که توله سگ در جای درستی عمل دفع را انجام نمی دهد لازم است .

 

منبع : https://asanteb.com

 

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان